Dodržování lidských práv na internetu. EURid účastníkem konference UNESCO v Paříži.

Brusel, 3. března 2015 – EURid, správce domény .eu, se zúčastní konference CONNECTing the Dots: Options for Future Action, která se koná 3. – 4. března v Paříži. Tématem konference je podpora studie v otázkách týkajících se svobody projevu a soukromí na internetu a předkládání návrhů na posílení práce UNESCO v těchto oblastech. (TZ)

Dvoudenní setkání zástupců vlád, nevládních organizací, soukromého sektoru, akademické obce a internetové komunity zhodnotí výsledky studie, jejímž cílem je otázka soukromí a svobody projevu na internetu, přístup k informacím, etika a vzájemně se protínající se trendy.

EURid se zúčastní této akce v návaznosti na podpis memoranda o porozumění s UNESCEM v únoru 2013. Úkolem těchto dvou organizací je realizovat společné projekty přispívající k rozvoji mnohojazyčnosti kyberprostoru se zvláštním zaměřením na výzkum a analýzu využití mezinárodních doménových jmen (IDN) a spolupráci na přípravě společných akcí, setkání a projektů týkajících se internetu.

EURid v partnerství s UNESCO a ve spolupráci se společností Verisign již začal pracovat na zprávě 2015 IDNs – State of Play Insights. Zpráva bude představena později v tomto roce.

Detaily o akci

CONNECTing the Dots: Options for Future Action

Místo: 7, place de Fontenoy, Paříž, 75007, Francie

Datum: 3. až 4. března 2015

Typ akce: Mezivládní setkání kategorie 2

O .eu a sdružení EURid

Internetová doména .eu patří mezi největší domény nejvyšší úrovně na světě a spojuje více než 500 milionů lidí v 31 zemích do jedné internetové identity. Od roku 2005, kdy byla tato doména otevřena k registraci, bylo zaregistrováno přes 3,9 milionů doménových jmen .eu. Mnoho společností a obchodních značek využívá internetových stránek s doménou .eu k tomu, aby jasně vyjádřily svou evropskou identitu a své obchodní ambice.

EURid je nezisková organizace, která spravuje doménu nejvyšší úrovně .eu na základě veřejné soutěže a jmenování Evropskou komisí. Sdružení EURid spolupracuje s více než 750 akreditovanými registrátory a zajišťuje podporu ve 24 úředních jazycích EU. Organizace EURid získala certifikaci v oblasti bezpečnostního standardu ISO27001 v roce 2013 jako součást své pokračující aktivity v oblasti bezpečnosti dat. Organizace EURid je zaregistrována v programu EU EMAS (Eco-Management and Audit Scheme), což je vyjádřením jejích ekologických závazků. EURid má své ústředí v Bruselu (Belgie) a regionální kanceláře v Pise (Itálie), Praze (Česká republika) a Stockholmu (Švédsko). Více informací na: http://www.eurid.eu.