D-Link rozšiřuje nabídku automatizovaných zařízení mydlink Home o novou centrálu a řadu zařízení využívajících Wi-Fi a Z-Wave

MOBILE WORLD CONGRESS, BARCELONA – 4. března 2015 – Společnost D-Link dnes zásadním způsobem rozšířila svou řadu řešení automatizace domácností mydlink Home Automation – představila mydlink Connected Home Hub, čili domácí centrum propojené na platformě mydlink, k němuž patří široká škála čidel a sirén, které jsou navrženy tak, aby domácí kutilové mohli mít lépe pod kontrolou případné zvláštní události – ať již budou přímo na místě nebo kdekoli jinde. Domácí centrální brána mydlink Connected Home Hub (DCH-G020) se připojí k routeru stávající domácí sítě a bude se chovat jako centralizované zařízení, jež bude řídit přístroje mydlink díky integraci bezdrátových technologií Wi-Fi a Z-Wave a použití aplikace mydlink Home, která je k dispozici pro zařízení s operačními systémy iOS a Android. (TZ)

Kromě platformy Connected Home Hub společnost D-Link představila celou řadu dalších zařízení, jež spolu vzájemně snadno komunikují: dveřní a okenní čidlo Z-Wave Door & Window Sensor (DCH-Z110), čidlo detekce pohybu Z-Wave Motion Sensor (DCH-Z120), kouřové čidlo Z-Wave Smoke Detector, Wi-Fi čidlo zaplavení vodou (DCH-S160) a Wi-Fi sirénu (DCH-S220).

Výstupní signály dveřního/okenního senzoru Z-Wave Door/Window Sensor, čidla pohybu Z-Wave Motion Sensor a čidla detekce kouře Z-Wave Smoke Detector se scházejí v centrále Z-Wave Gateway. Vzhledem k tomu, že produkty řady Z-Wave jsou napájeny z baterií, mohou snadno doplnit zařízení v rámci ekosystému mydlink Home připojená přes Wi-Fi, která jsou napájena z elektrické sítě. Tato zařízení jsou navíc vysoce spolehlivá: například čidlo pohybu Z-Wave Motion Sensor dokáže detekovat pohyb, aniž by vyvolalo falešné poplachy, které by mohlo aktivovat například světlo zvenku, kdyby náhle vstoupilo do střeženého prostoru.

„Máme radost, že se nám daří řadu produktů mydlink Home úspěšně rozvíjet, a výsledkem je náš ekosystém inteligentní domácnosti Smart Home obohacený o další funkce, lépe integrovaný a cenové dostupnější pro spotřebitele,“ řekl Kevin Wen, prezident společnosti D-Link Europe Ltd. „Naše nová centrála, detektory, čidla kouře a sirény jsou zkonstruovány tak, aby si majitelé nemovitostí mohli sami podle svých potřeb navrhnout automatizované bezpečnostní řešení, přičemž současně klademe důraz na cenovou dostupnost a flexibilitu celkového konceptu.“

Nastavení a ovládání zařízení mydlink Home je jednoduché a snadné – stačí použít chytrý telefon nebo tablet s aplikací Home App, která obslouží veškerá hlášení z jednotlivých zdrojů. Aplikaci je možné přizpůsobit konkrétním potřebám v nabídkách ‘My Places’ (Moje místa), ‘My Devices’ (Moje zařízení) a ‘My Actions’ (Moje akce), které lze přizpůsobit tak, aby reflektovaly konkrétní konfiguraci sestavy v dané domácnosti.

Další informace o platformě mydlink Home:

Koncept mydlink Home poskytuje prověřenou, spolehlivou a rozšiřitelnou platformu, která dokáže spolupracovat se širokou škálou zařízení, která jsou součástí automatizace a kompletního zabezpečení nemovitostí. Mezi nově podporovaná zařízení patří:

  • Centrála Z-Wave Connected Home Hub (DCH-G020): Certifikovaná brána Z-Wave, která zajišťuje propojení produktů Z-Wave k Wi-Fi, a současně má průchozí Ethernet port, takže nepřijdete o žádný výstup do domácí sítě Ethernet.
  • Dveřní/okenní čidlo Z-Wave Door/Window Sensor (DCH-Z110):
    Detekuje otevření dveří nebo oken a pošle uživatelům notifikaci na jejich mobilní zařízení. Čidlo DCH-Z110 je napájeno z baterie, což umožňuje jeho flexibilní umístění a snadnou instalaci, přičemž baterie vydrží až tři roky. Čidlo je navíc vybaveno funkcí sledování teploty a intenzity světla, takže poskytuje další informace a možnosti integrace pro další zařízení platformy mydlink Home, kde je pomocí aplikace mydlink Home možné vytvářet další pravidla, například rozsvícení světla, když se otevřou dveře.
  • Čidlo pohybu Z-Wave Motion Sensor (DCH-Z120): Pošle upozornění na mobilní zařízení, když zaznamená jakýkoli pohyb. Čidlo „Z-Wave Motion Sensor“ je napájeno z baterie, což umožňuje jeho flexibilní umístění a snadnou instalaci, přičemž baterie vydrží až tři roky. Čidlo je navíc vybaveno funkcí sledování teploty a intenzity světla, takže poskytuje další informace a možnosti integrace pro další zařízení platformy mydlink Home, kde je pomocí aplikace mydlink Home možné vytvářet další pravidla, například rozsvícení světla nebo zapnutí ventilátoru či topného tělesa v závislosti na teplotě vzduchu v místnosti.
  • Čidlo kouře mydlink Home Z-Wave Smoke Detector (DCH-Z310): Čidlo kouře, odolné proti neoprávněné manipulaci, je napájené z baterie a má vestavěná tlačítka pro testování alarmu a funkčnosti. Je ideální pro flexibilní umístění a snadnou instalaci, baterie vydrží až tři roky. Lze jej snadno integrovat s jinými zařízeními platformy mydlink Home a vytvářet rozšířená pravidla celkové odezvy systému.
  • Čidlo zaplavení mydlink Home Wi-Fi Water Sensor (DCH-S160): Toto čidlo se připojuje do zásuvky elektrické sítě a přímo ke stávající domácí Wi-Fi síti nebo volitelně k bráně mydlink Connected Home Hub. Úkolem čidla DCH-S160 je detekovat přítomnost vody a poslat zprávu na mobilní zařízení, aby byli uživatelé na únik vody upozorněni. Wi-Fi čidlo zaplavení vodou je ideálně vhodné instalovat v blízkosti ohřívačů vody, praček, myček nádobí a akvárií, aby mohlo poskytnout včasné upozornění na únik vody a předejít případným dalším škodám, jež únik vody může způsobit. Čidlo detekuje vodu podél celé délky kabelu, aby jeho záběr detekce byl co největší, a lze jej rozšířit podél celé délky trubek. Uživatelé mohou nastavit aplikaci mydlink Home tak, aby řídila a aktivovala další zařízení v rámci platformy mydlink Home, například sirény, nebo naopak jiná zařízení vypnula pomocí funkce mydlink Home Smart Plug.
  • Siréna mydlink Home Wi-Fi Siren (DCH-S220): Hlavním účelem je pomoci odstrašit případné vetřelce a umožnit uživatelům, aby měli přehled, co se děje v jejich domě. Siréna DCH-S220 spustí akustický alarm a pošle zprávu na mobilní zařízení uživatele. Instalace sirény je snadná – v rámci sítě Wi-Fi ji nakonfigurujete stiskem tlačítka WPS a může vydávat až šest různých zvuků v závislosti na zařízení a akci, která se po aktivaci alarmu má spustit. Pomocí aplikace mydlink Home mohou uživatelé sirénu ovládat, řídit její hlasitost a vytvářet pravidla pro návazné akce s dalšími zařízeními v rámci platformy mydlink Home, jako jsou čidlo zaplavení vodou, čidlo pohybu nebo dveřní/okenní čidlo.

Dostupnost a cena

Červen 2015
Od 49,99 €

O společnosti D-Link

Společnost D-Link patří mezi přední světové dodavatele v oblasti síťové infrastruktury a již 29 let přináší inovativní, vysoce výkonné a intuitivní produkty pro korporace i pro individuální zákazníky. Více než čtvrt století D-Link navrhuje, vyvíjí a vyrábí řešení v oblasti digitálních sítí, bezdrátových technologií, paměťových úložišť, zabezpečení a IP videa.  Řada mydlink™ Home přináší produkty pro chytrou domácnost, které majitelům umožňují monitorovat, automatizovat a ovládat svůj domov odkudkoli a kdykoli s pomocí chytrého telefonu či tabletu.

D-Link dodává svou početnou řadu síťových produktů organizacím a zákazníkům prostřednictvím globální sítě partnerů v prodejních kanálech a poskytovatelů servisní péče. Společnost D-Link dobře rozumí tomu, jaký význam má přístup k datům i digitálnímu obsahu, stejně jako jejich správa, zabezpečení a sdílení. Proto se společnost D-Link stala průkopníkem v mnoha IP technologiích s cílem přinést uživatelům plně integrované prostředí digitální domácnosti či pracoviště.

Sledujte nás na sociálních sítích Facebook, Twitter a LinkedIn.