Visa opět podpoří matky v azylových domech

Již počtvrté se Visa Europe rozhodla v roli generálního partnera podpořit slevový týden Nákupů s OnaDnes. Letošní bude probíhat od 16. do 22. března. (TZ)

PRAHA, ČESKÁ REPUBLIKA, 10. března 2015 – Ve dnech 16. a 21. března budou vycházet speciální přílohy MF Dnes se slevovými kupóny. Nově bude možné slevové kupony stáhnout také v aplikaci Portmonka. Přes 2000 obchodů více než 110 obchodníků po celé České republice tak celý týden zájemcům nabídne možnost výhodně nakoupit. Při platbě kartou Visa zákazníci navíc získají další výhody a společnosti Visa Europe a Mafra za ně opět přispějí částkou 10 korun na konto Nadace Terezy Maxové dětem.

Cílová částka projektu byla stanovena na 150 000 korun a bude poukázána azylovému domu, jehož adresa je neveřejná. Je totiž určen ženám, které se staly oběťmi domácího násilí a musely nechtěně a neplánovaně opustit svůj domov. Pro ty, které s sebou mají děti, představuje azylový dům východisko, jehož zásluhou jim děti nebyly odebrány a umístěny do dětských domovů. Nadace Terezy Maxové získanou částku využije mimo jiné i na doučování a volnočasové aktivity těchto dětí.

„Díky úspěšné spolupráci v roce 2014 jsme neváhali a zapojili se již počtvrté do této akce, v níž jakožto společensky odpovědná firma spatřujeme smysl a můžeme využít své obchodní dovednosti a schopnosti ve prospěch potřebných. Právě maminky s dětmi, se kterými si osud nepěkně zahrál, potřebují poradit, jak správně nakládat se svými penězi a zvýšit svou finanční gramotnost. Pánujeme, že v této chartitativní kampani budeme pokračovat i nadále,“ uvedl regionální manažer Visa Europe pro Českou republiku a Slovensko Marcel Gajdoš.

Šek na 150 tisíc korun z loňské kampaně předán Tereze Maxové

Na začátku března letošního roku byl z rukou Františka Jungra ze společnosti Visa Europe a Štěpána Košíka z vydavatelství Mafra Tereze Maxové předán šek v hodnotě 150 tisíc korun. „Velice děkujeme za důvěru a podporu tolik potřebné oblasti, jakou je pomoc matkám a dětem v azylových domech, které se mnohdy potýkají nejen s hmotnou nouzí, ale často si prošly i domácím násilím. Opětovně jsme se o tom přesvědčili při nedávné návštěvě vybraného pražského azylového domu s utajenou adresou, který poskytuje útočiště právě obětem domácího násilí,“ říká patronka nadace Tereza Maxová.

Visa Europe přispěla na podporu matek v azylových domech celkově již 550 tisíci korunami.

Distribuce slevových kupónů a marketingová podpora

Nákupní Dny Ona DNES jsou podpořeny speciálním vydáním pondělního magazínu Ona Dnes, čtvrtečního magazínu Dnes+TV, portálem iDNES.cz., magazínem Víkend DNES, Rodina DNES, Doma DNES, deníky 5+2 a Metro a celostátním vydáním MFD. Nechybí ani propagace na sociálních sítích (facebookové stránky OnaDnes.cz, MF DNES). Zapojily se také partnerské obchody a obchodní centrum Černý most.

V rámci televizní podpory budou ve dnech 15. a 16. března a 18. a 19. března odvysílány upoutávky na televizních stanicích Prima Group. Od pátku 13. března poběží také reklamní spoty na celoplošné rozhlasové stanici Impuls. Dále jsou plně využity reklamní prostory v pražském, brněnském, plzeňském a ostravském MHD a promo místa v OC Chodov a Černý most.

Distribuce kuponů proběhne rovněž v nákupních centrech. Kupóny lze stáhnout i na internetové stránce nakupy.onadnes.cz, přes mobilní verzi této stránky nebo skrz již zmiňovanou aplikaci Portmonka, jíž se Visa Europe stala partnerem. V prodejnách proto není potřeba předkládat vytištěné kupóny.

–  KONEC  –

O asociaci Visa Europe:

Visa Europe je asociace zabývající se platebními technologiemi, kterou vlastní a provozují členské banky a další poskytovatelé platebních služeb ve 37 evropských zemích. Je vedoucím platebním systémem, jehož podíl na trhu vzrostl z 55,5 % v roce 2011 na 56,9 % v roce 2013 a předstihl tak konkurenční MasterCard.

Visa Europe je v srdci platebního ekosystému poskytujícího infrastrukturu a služby potřebné k tomu, aby milionům evropských spotřebitelů, firmám a vládám bylo umožněno platit elektronicky. Členové Visa Europe jsou odpovědni za vydávání karet, registraci obchodníků a výši poplatků pro držitele karet i obchodníky. Visa Europe je rovněž největším subjektem zpracovávajícím transakce v Evropě: zodpovídá za zpracování 16 miliard transakcí ročně, přičemž ve špičce může rychlost dosahovat až 1627 transakcí za sekundu.

V současnosti je v Evropě vydáno více než 500 milionů karet Visa, přičemž každé šesté euro je zaplaceno právě těmito kartami. Celková útrata provedená kartami Visa přesahuje 2 biliony eur ročně, z toho 1,5 bilionů eur v místech prodeje.

Asociace Visa Europe sídlí ve Velké Británii, od roku 2004 je nezávislá na organizaci Visa Inc. a má exkluzivní, nezrušitelnou a trvalou provozní licenci v rámci Evropy. Obě společnosti úzce spolupracují s cílem zajistit globální platby Visa ve více než 200 zemích a teritoriích.

Další informace najdete na stránkách www.visaeurope.com a na Twitteru @VisaEuropeNews.

O společnosti MAFRA a.s.:

Mediální skupina MAFRA je vydavatelem deníků Mladá fronta Dnes a Lidové noviny a bezplatných titulů Metro a týdeník 5plus2. Dále vydává týdeník Téma a provozuje zpravodajské weby iDnes.cz a lidovky.cz. Do skupiny patří například hudební televize Óčko, součástí jsou i tiskárny Mafraprint a slovenský Ecopress. Vydavatelskou skupinu vlastní společnost Agrofert Andreje Babiše.

Další informace najdete na webu společnosti www.mafra.cz