Prodaný náklad Lidových novin rekordně vzrostl

Lidové noviny potvrdily pozici jediného českého placeného deníku s rostoucím nákladem. Jejich průměrný prodej v únoru dosáhl celkem 41 586 výtisků. Je to o 20 procent více než před rokem, a dokonce převyšuje i prodej v únoru 2013. (TZ)

Tahounem růstu bylo jak elektronické předplatné, tak nárůst pultových prodejů. Pultový prodej LN v únoru vzrostl meziročně o významných 21 procent (2473 výtisků).

„Velice nás těší, že jsme zastavili dlouholetý pokles prodaného nákladu a že čtenářský zájem o Lidové noviny kontinuálně roste. Vyplácí se sázka na původní zpravodajství a kvalitní obsahové projekty,“ říká ředitel redakce LN Veselin Vačkov a dodává: „V únoru jsme ve spolupráci s Ústavem pro jazyk český uvedli unikátní vzdělávací kurz Čeština nově od A do Ž, který měl obrovskou čtenářskou odezvu. I proto připravujeme na duben a květen další seriálový projekt. Tentokrát se budeme věnovat 70. výročí konce II. světové války.“

Lidovým novinám, které pod vedením šéfredaktora Istvána Léka a ředitele redakce Veselina Vačkova posílila řada novinářských osobností, se daří zvyšovat nejen prodeje, ale také čtenost. Ta dosahuje 206 tisíc čtenářů na vydání (Media projekt 2. pololetí 2014). Lidové noviny už brzy spustí svůj třetí vkládaný magazín. Kromě Pátku a Espritu to bude ekonomický měsíčník INDEX LN. Jeho první číslo vyjde v pondělí 30. března.