Obnova domény .eu trvale roste. Správce domény myslí i na ekologické dopady své činnosti

Brusel, 5. srpna 2015 – Podle aktuální  zprávy o vývoji domény .eu, kterou vydalo sdružení EURid, si doména udržuje vysokou míru obnovy devět po sobě jdoucích letech. Během druhého čtvrtletí 2015 bylo obnoveno v průměru 81 % doménových jmen .eu. (TZ)

Ve zprávě EURid informuje i o dalších aspektech své činnosti, např. v oblasti ekologických závazků, kde emise uhlíku produkované činností sdružení trvale klesají. Po zjištění, že správce .eu v roce 2014 vyprodukoval 0,044 kg CO2 na jedno doménové jméno, se EURid rozhodl kompenzovat své emise tím, že se zapojil do projektu  Ecomapuá, který byl vybrán díky svým významným ekologickým, sociálním a ekonomickým přínosům na ostrově Marajó v Brazílii.

„My ekologicky nejenom myslíme, ale také jednáme a neustále nalézáme nové způsoby, jak dosáhnout našich ekologických standardů. Tento projekt doplnil nedávné rozhodnutí EURid spolupracovat od září 2015 s EBRC Trusted Services, energeticky účinným datovým centrem umístěným v Lucembursku,“ uvedl manažer pro vnější vztahy Giovanni Seppia.

EBRC zakládá svůj program Green IT na mezinárodních certifikátech a hodnotných členstvích jako: ISO 14001 (řízení životního prostředí) a ISO 50001 (energetické řízení).

  1. čtvrtletí v číslech

Celkový počet registrací .eu vzrostl ve druhém čtvrtletí 2015 v 10 členských státech EU a EEA. Chorvatsko a Polsko zaznamenaly nárůst nad 6 %.

Plná zpráva je k dispozici ke stažení na adrese http://link.eurid.eu/reports.

O .eu a sdružení EURid

Internetová doména .eu patří mezi největší domény nejvyšší úrovně na světě a spojuje více než 500 milionů lidí v 31 zemích do jedné internetové identity. Od roku 2005, kdy byla tato doména otevřena k registraci, bylo zaregistrováno přes 3,9 milionu doménových jmen.eu. Mnoho společností a obchodních značek využívá internetových stránek s doménou.eu k tomu, aby jasně vyjádřily svou evropskou identitu a své obchodní ambice.

EURid je nezisková organizace, která spravuje doménu nejvyšší úrovně .eu na základě veřejné soutěže a jmenování Evropskou komisí. Sdružení EURid spolupracuje s více než 750 akreditovanými registrátory a zajišťuje podporu ve 24 úředních jazycích EU. Organizace EURid získala certifikaci v oblasti bezpečnostního standardu ISO27001 v roce 2013 jako součást své pokračující aktivity v oblasti bezpečnosti dat. Organizace EURid je zaregistrována v programu EU EMAS (Eco-Management and Audit Scheme), což je vyjádřením jejích ekologických závazků. EURid má své ústředí v Bruselu (Belgie) a regionální kanceláře v Pise (Itálie), Praze (Česká republika) a Stockholmu (Švédsko). Více informací na: http://www.eurid.eu.