Nový Samsung Galaxy S6 edge+ spojuje výhody velkého a zakřiveného displeje

Smartphone s 5,7palcovým dvojitě zakřiveným displejem představuje jedinečnou kombinaci síly a výkonu v bezkonkurenčním provedení. (TZ)

Praha, 13. srpna – Společnost Samsung Electronics dnes představila Samsung Galaxy S6 edge+, nový smartphone s displejem 5,7”, který staví na jedinečném a průlomovém designu Galaxy S6 edge. Galaxy S6 edge+ díky přesvědčivé kombinaci kovu a skla směle kráčí dál průkopnickou cestou, kterou na trhu smartphonů s velkým displejem započal v roce 2011 původní Galaxy Note.

Samsung Galaxy S6 edge+ spojuje formu a funkčnost prostřednictvím špičkových funkcí, včetně nejlepší zobrazovací technologie, unikátního dual-edge designu, nejpokročilejšího fotoaparátu pro dokonalé fotografie a videa či nejmodernějšího rychlého nabíjení bezdrátově i přes kabel. To vše pohání neuvěřitelně výkonný procesor. S rozšířenou pamětí 4 GB RAM dokáže smartphone Samsung Galaxy S6 edge+ nabídnout nejvyšší kapacitu a výkon na trhu, který uživatelům přináší dosud nejrychlejší multitasking, zajistí aktuální zpravodajství i pohotový přístup na sociální sítě a v neposlední řadě umožní hraní graficky náročných her bez jakéhokoli zpoždění.

Samsung Pay, jednoduchá, bezpečná a všude dostupná mobilní platební služba, bude spuštěna v Koreji společně s uvedením Galaxy S6 edge+ a v USA poté hned v září. Samsung Pay pracuje jak s MST (Magnetic Secure Transmission), tak i s technologií NFC a její bezpečnost je zajištěna prostřednictvím bezpečnostní platformy KNOX, technologie snímání otisku prstů a digitální tokenizace. Moderní technologie nás tak opět přivádí blíže světu bez peněženek.

„Věříme, že velký displej potěší všechny uživatele, kteří volají po dokonalejším multimediálním zážitku, který lze prožívat kdekoli,” řekl JK Shin, generální ředitel a prezident IT & Mobile divize společnosti Samsung Electronics. „Smartphone Galaxy S6 edge+ je smělým a odvážným krokem vstříc požadavkům našich zákazníků.”

Galaxy S6 edge+ – nejlepší volba pro multimediální zážitky

Samsung Galaxy S6 edge+ navazuje na unikátní a osobitý design Galaxy S6 edge. Prostřednictvím nového rozhraní „Apps edge“ poskytuje uživatelům okamžitý přístup k  oblíbeným aplikacím pouhým dotykem na hranu displeje. „People edge“ zase umožňuje rychlou komunikaci s nejvyužívanějšími kontakty. Na zakřiveném okraji obrazovky je možné navolit oblíbené kontakty a následně jim posílat zprávy, nebo telefonovat.

Zásadní funkce Galaxy edge+

Samsung Galaxy S6 edge+ přináší bezkonkurenční multimediální zážitek díky hlubšímu kontrastu a detailům, který zprostředkuje špičkový 5,7palcový Quad HD Super AMOLED displej.

Všudypřítomné sociální sítě inspirují uživatele k neustálému okamžitému sdílení každodenních zážitků prostřednictvím fotografií a videí. Samsung jim přináší zdokonalené nástroje včetně funkce Steady Video, která poskytuje digitální stabilizaci obrazu (Video Digital Image Stabilization) na předním i zadním fotoaparátu za účelem ostrého a jasného videozáznamu. Video Collage Mode obohacuje videonahrávky řadou efektů a rámečků. Samsung Galaxy S6 edge+ dále umožňuje nahrávání ve vysoké kvalitě  4K a také Live Broadcast (přímý přenos). Uživatelé mohou v reálném čase vysílat aktuální dění ve Full HD kvalitě přímo z telefonu na jeden, či celou skupinu kontaktů, anebo přímo veřejně přes YouTube Live. Kdokoli, kdo dostane YouTube link od uživatele Galaxy S6 edge+, může sledovat živý přenos ze svého smartphonu, tabletu, PC nebo Smart TV s připojením na YouTube.

Galaxy S6 edge+ lze nabíjet všemi aktuálně dostupnými způsoby: prostřednictvím kabelu i bezdrátové nabíjecí technologie. Integrovaná bezdrátová technologie je navíc kompatibilní se všemi bezdrátovými nabíjecími podložkami na trhu. Pomocí kabelu je zařízení plně nabito již za cca 90 minut, bezdrátově pak za cca 120 minut. Podporovaná funkce SideSync nabízí bezdrátové i kabelové propojení PC-smartphone pro hladkou a rychlou synchronizaci zařízení. Díky automatickému vyhledání a rychlému nastavení si uživatelé okamžitě propojí svůj chytrý telefon k PC nebo tabletu a mohou jednoduše pracovat s dokumenty a daty napříč všemi platformami i operačními systémy.

Další výhodou pro uživatele Galaxy S6 edge+ je pokročilý systém fotoaparátu včetně funkce Quick launch (Rychlý start – stačí dvakrát stisknout tlačítko HOME a fotoaparát je spuštěn za méně než vteřinu), Auto Real-time High Dynamic Range (HDR), Smart Optical Image Stabilization (OIS) a v neposlední řadě zcela nové fotografické filtry.

Samsung Galaxy S6 edge+ je navíc dokonale zabezpečený bezpečnostními prvky KNOX Active Protection a My KNOX (aplikace s jednoduchým a rychlým spuštěním), které chrání citlivá a firemní data proti zneužití.

Galaxy S6 edge+ bude postupně uváděn na celosvětový trh od srpna. Vybírat je možné ze dvou variant paměti, 32 GB nebo 64 GB, a řady barevných provedení včetně zlaté platiny a černého safíru.

Pro více informací navštivte: www.samsungmobilepress.com nebo www.samsung.com/galaxy.

Technické specifikace Samsung Galaxy S6 edge+

Operační systém Android 5.1 (Lollipop)
Síť LTE Cat 9 / LTE Cat 6 (může se lišit dle jednotlivých trhů a mobilních operátorů)
Rozměry 154,4 x 75,8 x 6,9 mm, 153 g
Procesor Osmijádrový (2,1 GHz čtyřjádrový + 1,5 GHz čtyřjádrový), 64 bit, 14 nm
Paměť 4 GB RAM (LPDDR4), 32/64 GB (UFS 2.0)
Displej 5,7” Quad HD Super AMOLED

2560 x 1440 (518ppi)
Dvojitě zakřivený

Fotoaparát Zadní: 16 Mpix OIS (F1.9), Přední: 5 Mpix (F1.9)
Baterie 3 000 mAh, rychlé drátové i bezdrátové nabíjení

Bezdrátové nabíjení kompatibilní s WPC a PMA

Platby NFC, MST
Konektivita WiFi 802.11 a/b/g/n/ac, MIMO (2×2),
Bluetooth® v 4.2 LE, ANT+, USB 2.0, NFC, Location
Snímače Akcelerometr, Senzor přiblížení, RGB senzor, Geomagnetický senzor, Gyrosenzor, Snímač otisku prstů, Barometr, Hallův senzor, HRM senzor
Audio MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, WMA, AMR,
AWB, FLAC, MID, MIDI, XMF, MXMF, IMY, RTTTL, RTX, OTA
Video MP4, M4V, 3GP, 3G2, WMV, ASF, AVI, FLV, MKV, WEBM

* Všechny funkce, vlastnosti, specifikace a další informace o produktu uvedené v tomto dokumentu, včetně, ale ne výhradně, výhod, designu, ceny, komponentů, výkonu, dostupnosti a vlastností výrobku mohou být změněny bez předchozího upozornění.

* Průměrná rychlost na základě interního testování provedeného společností Samsung. Výsledky se mohou lišit podle zařízení nebo situace.

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung Electronics Co., Ltd., inspiruje svět a utváří budoucnost pomocí převratných idejí a technologií. Nově definuje svět televizorů, smartphonů, nositelných zařízení, tabletů, fotoaparátů, domácích spotřebičů, tiskáren, lékařského vybavení, síťových systémů, polovodičů a LED řešení. Vedeme také v oblasti Internetu věcí prostřednictvím, mimo jiné, našich iniciativ Digital Health a Smart Home. Zaměstnáváme 307 000 lidí v 84 zemích s ročním obratem 196 mld. USD. Chcete-li zjistit více, navštivte naše oficiální webové stránky na adrese www.samsung.com a náš oficiální blog na global.samsungtomorrow.com.