Před výplatou nám chybí většinou pár tisícovek. Krátkodobé půjčky před výplatou si bere 57 % Čechů, vyšlo z průzkumu platební metody Twisto

Praha 16. října 2015 Krátkodobé půjčky před výplatou si bere více než polovina Čechů. V anonymním dotazníkovém šetření přiznalo 57 procent dotázaných, že musí před výplatou řešit nedostatek finančních prostředků. Průměrně nám do výplaty schází jeden až tři tisíce korun (71 % respondentů). Více než tři tisíce si musí pravidelně půjčovat 13 procent Čechů. Autorem průzkumu je on-line platební metoda Twisto. „Naše šetření poukazuje na segment takzvaných „payday loans“, o kterých se u nás moc nemluví, ale jsou častým řešením finančních potíží Čechů před výplatou. Nevýhodou tohoto segmentu úvěrových produktů jsou často vysoké úroky a celkově nevýhodné podmínky,“ upozorňuje Michal Šmída, zakladatel a ředitel Twisto. (TZ)

Vede dobírka. Nakupování on-line nás láká čím dá tím víc

Dotazník také mapoval preference Čechů v oblasti nakupování na internetu. Nepreferovanější platební metodou je stále dobírka, kterou přednostně volí skoro 44 % dotázaných. Alespoň jednou měsíčně nakupuje na internetu drtivá většina Čechů. Pouhých 8 % respondentů uvedlo, že na internetu nenakupuje takřka nikdy.

„Výsledky průzkumu ukazují, že na českém trhu je místo pro produkt odložené splatnosti. Tedy možnost nákupu na internetu se splatností až po několika dnech bez přidaných poplatků,“ doplňuje Šmída. Takzvaná odložená platba je fenoménem internetového nakupování v celé západní Evropě, do České republiky dorazila ale se zpožděním. Stejně jako firmy platí nákupy na fakturu, takřka na podobném systému funguje odložená splatnost. Tento způsob přivedla na český trh služba Twisto, která je na 150 e-shopech a umožňuje moderní financování potřeb bez nutnosti platit za zboží v okamžiku nákupu. Stačí si najít e-shopy, které podporují platbu přes Twisto.cz, a vesele nakupovat bez peněz. Takto jednoduše nakoupíte například na Rohlik.cz, Urbanstore.cz, Bonami.cz, Mironet.cz, Feedo.cz, SportObchod.cz nebo Zbozomat.

Více o Twisto.cz

Twisto.cz je moderní financování on-line nákupů  jedním kliknutím i z mobilních zařízení, které přibližuje zážitek z on-line nakupování v kamenném obchodě. Zákazník platí, až když má v ruce zboží, které mu dělá radost a chce si ho nechat. Twisto.cz odděluje příjemný zážitek ze zkoušení a prohlížení zboží od méně příjemného zážitku platby, která přichází až v případě spokojenosti. Nově od června disponuje Twisto.cz licencí od České národní banky. V této souvislosti představilo produkt Nákupní účet, prostřednictvím něhož mohou zákazníci nakupovat celý měsíc až do limitu 20 tis. Kč přes Twisto.cz a následně zaplatit všechny své nákupy dohromady patnáctého příštího měsíce.

Více informací získáte na www.twisto.cz