České vývojářské studio STRV otevírá divizi STRV Labs. Již vypustili první mobilní aplikaci pomáhající zapamatovat si jména všech kolegů ve větších společnostech

Praha, 16. listopad 2015 – České vývojářské studio STRV představilo mobilní aplikaci FaceMatch, která vznikla v rámci nedávno vzniklé divize – STRV Labs. Aplikace umožňuje napojení na populární komunikační platformu Slack, kterou aktivně využívají společnosti ze Silicon Valley, ale také nejprogresivnější české start-upy. FaceMatch po propojení se Slackem stáhne fotografie všech členů týmu a prostřednictvím jednoduchého testování umožňuje přiřadit si k obličejům kolegů jména. Aplikaci tak využijí rychle rostoucí týmy, kdy ze známých českých firem aplikaci již nyní testují například ve Skypicker.com nebo v investiční skupině Rockaway. Cílem STRV Labs bude vyvíjet inovativní aplikace, které vzejdou ze získaných zkušeností STRV z vývoje zakázkových aplikací pro největší a nejvlivnější americké start-upy. (TZ)

Smyslem aplikace je propojovat týmy v rámci firem a pomáhat rychle rostoucím společnostem, aby se zaměstnanci znali také jmény. Součástí aplikace je gamifikace, kdy po skončení „hry“ je dostupný žebříček nejlépe odpovídajících lidí ze společnosti. Napojení na komunikační platformu, která nahrazuje e-maily v interní komunikaci a kterou využívají také stovky českých společností, je velmi jednoduché prostřednictvím přihlášení do Slack účtu. Princip „soutěže“ spočívá v přiřazování správných jmen k fotografiím, a to ze čtyř možností. Soutěžící vždy vidí správnou odpověď a nakonec počet bodů včetně svého umístění mezi kolegy. „FaceMatch vznikl z naší interní potřeby, stejně jako rozvozová služba Ordr. Tým v STRV roste rychlostí více než 15 lidí měsíčně. FaceMatch tak doplňuje naše standardní procesy začlenění nových lidí do pracovních týmů. Těší nás, že aplikace již pár dní po vypuštění baví také řadu dalších firem. S FaceMatch ale naše tvorba nekončí. V rámci STRV Labs bychom chtěli představit vždy několik aplikací ročně,“ říká David Semerád, CEO a co-founder STRV.

Vývoj FaceMatch začal v květnu 2015, kdy nápad na aplikaci vznikl na Hackhatonu zaměřeném na mobilní aplikace a chytré hodiny. Cílem STRV Labs je inovace, která zároveň pomůže v testování nových technologií před tím, než jsou nasazeny na důležitých komerčních projektech.

Více o STRV

STRV je jednou z předních českých technologických společností, která se věnuje vývoji mobilních a webových aplikací. Historie společnosti začala už v roce 2004 a do poloviny roku 2014 působila na trhu pod názvem uLikeIT. Hlavní strategií společnosti, za kterou stojí spoluzakladatelé David Semerád a Lubo Smid, je rapidní růst v USA, kam se vedení společnosti přesunulo roku 2012. Hlavní pobočkou je v současné době Los Angeles, další kanceláře se nacházejí v San Francisku a New Yorku. Nejdůležitější část firmy se ovšem stále nachází v Praze, kde sedí ke stovce vývojářů a designerů. Ti aplikace pro americké startupy vyvíjejí, spravují a aktualizují. Strategickým plánem STRV je nadále obsazovat americký trh se zachováním vývojářského centra v České republice, které se bude v následujících měsících rapidně rozšiřovat. V listopadu 2015 založilo STRV divizi STRV Labs, která ma za úkol vyvíjet inovativní aplikace a profilovat tak firmu jako inovátora především na americkém trhu.

Mezi nejvýznamnějšími mobilní aplikace společnosti, se kterými se může český zákazník setkat, je například Ordr nebo sociální síť Lavendr. Mezi světové reference patří aplikace pro společnosti SparkNetworks, Caviar nebo SpoonRocket. Více o společnosti naleznete na: www.strv.com.