Adform uvedl šest nových rich media formátů, reaguje na adblockery

Dánská technologická platforma poskytující služby v oblasti bannerové reklamy Adform uvedla během listopadu šest nových rich media formátů (nestandardní reklamní formáty na internetu s interaktivními prvky) uzpůsobených pro počítače, tablety i mobily. (TZ)

Adform uvedením nových formátů reaguje především na vzrůstající využívání tzv. adblockerů, softwaru umožňujícího blokovat reklamu na internetu.

Nové reklamní formáty byly navrženy tak, aby co nejméně rušily internetové uživatele a zároveň přinesly větší efektivitu reklamním zadavatelům a publisherům.

Nové interaktivní formáty jsou:

Chatterbox: Uživatele intuitivně nabádá k přetažení inzerátu do středu obrazovky, kde získá přístup k dalším dodatečným informacím. Ty mohou být v podobě videa, snímků, článků, příspěvků ze sociálních sítí apod. Formát byl primárně navržen pro tablet, ale funguje i na desktopech nebo v multikanálových kampaních.

Native Box: Graficky je navržen tak, aby splynul s redakčním obsahem. Formát mění velikost i umístění podle toho, jak se uživatel pohybuje na stránce. Uživatel si sám zvolí, zda si obsah prohlédne.

Contextual  Match: Formát je propojený s redakčním obsahem. Konkrétní text či vizuál z redakčního článku se zobrazuje přímo v reklamním banneru.

Parallax Scroll: Transformuje ploché obrazy do 3D grafiky. Formát je možné synchronizovat s myší spotřebitele tak, aby se aktivoval při rolování.

Cinemagraph: Nabízí možnost využití řady kreativních technik včetně formátů GIF nebo videa, které neobtěžuje tím, že by se spouštělo automaticky. Je vhodný pro zobrazení reklamy na mobilních telefonech.

Great Wall: Stejně jako Chatterbox spotřebitele nabádá k přístupu k obsahu klepnutím myší nebo dotykem. Obsah v inzerátu může být prakticky jakýkoliv včetně streamovaných videí, galerie obrázků či textů.

Čtyři z nové šestice reklamních formátů mohou být nakupovány programaticky, jde o Chatterbox, Native Box, Contextual Match a Parallax Scroll.

„Jsme znepokojeni počtem spotřebitelů, kteří se rozhodli instalovat si software na blokování reklam, a z toho plynoucích dlouhodobých následků pro vydavatele jakožto tvůrce obsahu,“ řekl David Hillier, šéf vývoje produktů Adformu a dodal: „Zároveň jsme si uvědomili, že pokud reklama neuspěje u spotřebitelů, neuspěje ve výsledku ani u inzerentů a vydavatelů. Analyzovali jsme stížnosti uživatelů a na základě jejich zpětné vazby jsme vytvořili nové reklamní formáty. Tímto směrem chceme pokračovat i nadále.“

„Adform, jakožto vedoucí poskytovatel interaktivních reklamních formátů na českém trhu, dlouhodobě přináší svým zákazníkům inovativní rich media řešení. Naším cílem je nabízet tuto reklamu jak v rámci přímého nákupu, tak postupně stále více i prostřednictvím našich programatických služeb. Věřím, že rozšíření naší nabídky v oblasti rich media formátů pomůže našim klientům netradičně zaujmout na internetu své potenciální zákazníky a odlišit se od konkurence,“ říká Michael Štádler, Business Development Director Adformu pro Českou republiku.

Podle studie Adformu jsou rich media formáty ve srovnání s tradiční bannerovou reklamou šestkrát efektivnější, neboť přináší v komunikaci výraznější zapojení spotřebitelů. Z tohoto důvodu se stávají strategickými pro brandové kampaně.

Všechny reklamní formáty je možné si prohlédnout zde.

O společnosti

Společnost Adform Aps je vedoucí technologickou společností v oblasti bannerové reklamy v Evropě, založena byla v Dánsku v roce 2002. V současné době má pobočky v 15 zemích: ve Spojených státech, Velké Británii, Německu, Švédsku, Dánsku, Norsku, Finsku, Španělsku, Itálii, Nizozemsku, Belgii, České republice, Polsku, Litvě a Bělorusku. Provozuje unikátní platformu zahrnující služby v oblasti ad servingu display reklamy, rich media reklamy, video, mobile, dynamické reklamy nebo produktového targetingu. Adform prostřednictvím vlastní DSP platformy již od roku 2011 umožňuje nákup bannerové reklamy v reálném čase (RTB).