Vydavatelství Czech News Center, a.s. (CNC) od dnešního dne rozšiřuje portfolio svých časopisů o další novinkový titul – časopis Blesk Komiks.

Jedná se o  původní komiksový superhrdinský seriál –  Dechberoucí Zázrak, jenž bude vycházet každý měsíc o 32 stranách za cenu 49 Kč. K dostání bude v trafikách a také v síti vybraných knihkupectví. (TZ)

Zázrak - titulní strana

Křest komiksu Zázrak proběhne 8. prosince 2015 od 17:00 v knihkupectví Knihy Dobrovský, Václavské nám. 22, Praha 1. Kmotrem komiksu je režisér Václav Vorlíček společně s autory Petrem Mackem a Petrem Koplem. Křest moderuje Libor Bouček.

Časopis je určen pro děti a mládež, ale i pro dospělé čtenáře, jež mají rádi svět dobrodružných komiksových příběhů. Každý díl časopisu nabídne uzavřenou epizodu, ovšem s otevřeným koncem a lákadlem v podobě formulace „pokračování příště…“. První série komiksu je koncipována na 13 čísel. Autory komiksu jsou spisovatel a scenárista Petr Macek a výtvarník Petr Kopl. Oba mají za sebou v žánru dobrodružné literatury řadu zkušeností, jejich publikace znají čtenáři jak v Čechách, tak z anglických překladů po celém světě. Petr Macek je mimo jiné vedoucím oddělení TV Blesk ve vydavatelství CNC. Petr Kopl je taktéž držitelem řady výročních cen, například Fabula Rasa pro nejlepšího českého kreslíře.

CZECH NEWS CENTER a. s. je nejsilnějším mediálním domem na českém trhu, který prostřednictvím svých produktů oslovuje téměř 3,5 miliónů čtenářů tisku a více než 2,5 miliónu návštěvníků internetu. Desítky tisíc dalších využívají ostatní digitální produkty a aplikace CNC.

Pod společností působí také dvě tiskárny sídlící v Praze a Ostravě, jež jsou vlastněny a provozovány pod hlavičkou CZECH PRINT CENTER a.s.. Mezi velmi úspěšné projekty společnosti patří první virtuální mobilní operátor – BLESKmobil, který svým zákazníkům nabízí výhodné ceny za volání bez závazků, čímž si vydobyl pozici nejsilnějšího virtuálního operátora v zemi.