Uchovejte si ty nejvzácnější okamžiky svého života ve 4K kvalitě s novými videokamerami Handycam® od Sony

Ty nejlepší chvíle každého dne se stanou krásnými vzpomínkami s novou řadou videokamer Handycam – s novými 4K a dvěma HD modely (TZ)

  • FDR-AX53 4K Handycam s novým snímačem Exmor R™ CMOS s přibližně 1,6x většími pixely – pro bezprecedentní citlivost, zejména za horšího světla
  • Nový objektiv ZEISS® Vario-Sonnar T* nabízí detailní rozlišení, širokoúhlý záběr s ohniskovou vzdáleností již od 26,8 mm, dvacetinásobný optický zoom a třicetinásobný Clear Image Zoom
  • Pětiosá optická stabilizace obrazu Balanced Optical SteadyShot™ od Sony, nově s režimem Intelligent Active Mode, kompenzuje pohyby videokamery i při natáčení za běhu
  • Nové umístění mikrofonů, které snímají zvuk z pěti směrů, nabízí lepší kvalitu zvuku
  • Full HD záznam vysokou rychlostí až 100 fps umožňuje střihovou postprodukci neuvěřitelných zpomalených záběrůvii
  • Profesionální funkce, včetně ručně ovládaného ostřícího kroužku, EVF, Time Code a User Bit, ještě rozšiřují možnosti natáčení
  • HD videokamery HDR-CX625 a HDR-CX450 s rozšířenými možnostmi natáčení, včetně pětiosé stabilizace obrazu, automatického ostření Fast Intelligent AF a časosběru Time-lapse Capture

Okamžiky, které navždy změní váš život, jsou často tak prchavé, že je ani nezaznamenáme – natož abychom si je plně vychutnali. Ať to jsou první krůčky vašeho dítěte, školní představení, promoce nebo svatba – pokud je máte zaznamenané na videu, můžete znovu prožívat tyto nejšťastnější chvíle s rodinou a přáteli. Bude to váš nejcennější poklad. Nové modely videokamer Handycam od Sony vám nyní nabízejí zvěčnění těchto vzácných chvil v úžasném detailu.

FDR-AX53 – úchvatná kvalita obrazu s 4K Handycam

Vlajkovou lodí letošní rodiny videokamer je nejnovější 4K model Sony Handycam FDR-AX53, v němž se snoubí ještě lepší obraz a neuvěřitelný zvuk.

Model FDR-AX53 je vybaven novým obrazovým snímačem Exmor R CMOS, který je zárukou mimořádně detailně vykreslených 4K videí. Protože má tento nový snímač přibližně 1,6 krát větší pixelyii, nabízí FDR-AX53 mnohem vyšší citlivost oproti předchozí generaci. Díky tomu je záznam fantasticky jasný, ostrý a vyznačuje se impozantním rozlišením i za horšího světla.

FDR-AX53 disponuje novou optikou značky ZEISS; objektiv nabízí širokoúhlý záběr s ohniskovou vzdáleností již od 26,8 mmiii, který – protože jej lze nastavit jako širokoúhlý objektiv či teleobjektiv – přesně zachytí jakoukoliv scénu. Videokamera má pozoruhodný rozsah přiblížení: dvacetinásobný optický zoom a třicetinásobný (4K)/čtyřicetinásobný (FHD) Clear Image Zoom, díky němuž budete skutečně blízko tomu, o co nechcete nikdy přijít.

Díky AA (Advanced Aspherical) a ED (Extra-low Dispersion) čočce objektivu je významně potlačena chromatická aberace a barvy jsou věrně reprodukovány. Vícevrstvá povrchová antireflexní úprava objektivu ZEISS T* snižuje nechtěné optické vady – dvojité okraje a odlesky, takže je vaše video perfektní, i když natáčíte za jasného a slunečného počasí.

Model FDR-AX53 používá technologii Balanced Optical SteadyShot, kterou najdete jen u Sony. Systém stabilizace obrazu v pěti osách je zárukou nerozmazaného videa a díky nové funkci Intelligent Active Modev je obraz ostrý a stabilní i při natáčení za běhu. Tento mimořádně výkonný systém stabilizace obrazu se stará o to, aby byla vaše videa dokonalá a plynulá – při natáčení ze všech úhlů, dokonce i v pohybu nebo s teleobjektivem při dvacetinásobném přiblížení na detail. Nová funkce Intelligent Active Mode, která umožňuje natáčení neuvěřitelně čistého HD videa za běhu, dodává stabilizaci obrazu zcela nový rozměr.

FDR-AX53 zvládá 4K záznam v mimořádně vysokém datovém toku až 100 Mbit/s a v profesionálním formátu XAVC S™. Díky tomu můžete každý okamžik prožít znovu ve 4K kvalitě – vše uvidíte v sebemenším detailu, včetně tříštících se vln či exploze barevných konfet.

Videokamera má také inovovaný algoritmus automatického ostření a funkci rychlého inteligentního ostření (Fast Intelligent AF), kterou najdete i u modelu Sony α7S II a která optimalizuje komunikaci mezi objektivem a obrazovým procesorem. Výsledkem je až o 40 % rychlejšíii a preciznější zaostření natáčených objektů oproti předchozím modelům.

 

Vylepšený zvuk

Nové umístění mikrofonů modelu FDR-AX53 umožňuje snímání zvuku z pěti směrů, a tím pádem získáte ještě realističtější prožitek. Vylepšené mikrofony také o zhruba 40 %ii lépe potlačují šum a jejich citlivost v režimu stereo je přibližně dvakrát vyšší ve srovnání s předchozími modelyii, takže vaše videa pořízená v různém prostředí budou i po zvukové stránce ještě dokonalejší. Mikrofon může snímat dvoukanálový zvuk (v režimu XAVC S 4K) nebo stereo či prostorový 5.1-kanálový zvuk (v režimu HD a kodeku AVCHD).  Funkce My Voice Canceling navíc během natáčení potlačuje hlas kameramana (zezadu).

Full HD záznam rychlostí 100 fps pro zpomalené záběry

Poprvé v řadě Handycam se u modelu FDR-AX53 objevuje možnost záznamu rychlostí 100 fps (100 snímků za sekundu) ve Full HD rozlišení. To znamená, že záznam bude možné sestříhat do úžasných zpomalených záběrů – a to pomocí aplikace PlayMemories Home™ pro PC, která je k dispozici zdarma. Vaše domácí videa tak dostanou úplně nový rozměr.

Videokamera se chlubí celou řadou funkcí, které vychází z profesionálních kamkordérů, a nabízí větší flexibilitu při natáčení, včetně manuálně ovládaného ostřícího kroužku a uživatelsky programovatelného tlačítka, kterému lze přiřadit funkci pro manuální zoom, ostření či úpravu expozice. Elektronický hledáček (EVF) usnadňuje uživateli kompozici scén nejen při natáčení videa z dovolené za prudkého slunce. Při střihu záznamu oceníte funkce Time Code a User Bit.

A abyste si mohli vychutnat svá 4K videa v pohodlí domova, je možné si je přehrát na 4K televizoru, který připojíte přes HDMI kabel. Další variantou je automatická konverze 4K záznamu pro přehrávání ve Full HD kvalitě na Full HD televizoru. Kamera také dovoluje zachytit, během přehrávání videa, statické snímky v rozlišení 4K, které navíc můžete oříznout nebo zvětšit (v rozlišení FullHD).

Více nových způsobů záznamu a sdílení zážitků

Produktová řada Full HD videokamer od Sony přivítá dva nové přírůstky: HDR-CX625 a HDR-CX450. Obdobně jako jejich předchůdci, i tyto modely nabízejí širokoúhlý záběr s ohniskovou vzdáleností již od 26,8 mmiii, takže vaše úžasné rodinné chvíle můžete natáčet v jakékoliv situaci. Oba nové modely mají také inovovanou stabilizaci obrazu Balanced Optical SteadyShot, která stabilizuje obraz v pěti osách, s funkcí Intelligent Active Mode (model HDR-CX625). Model HDR-CX450 využívá optický stabilizátor obrazu Optical SteadyShot s pětiosou stabilizací a režimem Intelligent Active Mode, takže vaše videa budou do detailu vykreslená a ostrá.

Videokamery Handycam nabízí záznam s vysokým datovým tokem 50 Mbit/s ve formátu XAVC Svi a ostří pomocí rychlého inteligentního AF systému (Fast Intelligent AF). 5.1-kanálové prostorové mikrofony a funkce My Voice Canceling jsou zárukou špičkové kvality zvuku.

S aplikací pro váš počítač PlayMemories Home™ od Sony, která je k dispozici zdarma, můžete svá videa třídit a stříhat – a díky funkci Time-lapse Capture také vytvářet časosběrná videavii ve vysoké kvalitě a působivé scény.

Živé vysílání

Chcete-li zapojit do dění i ostatní, nové modely videokamer Handycam nabízejí živé vysílání (Live Streaming) s využitím serveru USTREAMTM , takže můžete streamovat svá videa v HD kvalitě obrazu i zvuku přímo z videokamery Handycam, připojené k Wi-Fi síti. Nikdo z vašich blízkých – bez ohledu na to, jak je daleko – nepřijde o zásadní okamžiky vašeho života.

Stejně jako všechny modely řady Sony Handycam, i nové přírůstky nabízejí možnost snadné a rychlé tvorby videa přímo ve videokameře: funkce Highlight Movie Maker vybírá klíčové momenty z vašich videí – smích, detaily a podobně – a skládá z nich krátké klipy, takže není nutný žádný střih či postprodukce. Můžete si sami vybrat přechodové efekty a hudbu a hotové video ve formátu MP4 okamžitě sdílet na sociálních sítích.

Nové modely 4K videokamer Sony Handycam se budou v Evropě prodávat od poloviny března 2016 za cenu přibližně 1000 €; Full HD videokamery půjdou do prodeje v polovině února 2016 (model HDR-CX625 za cenu přibližně 500 €, model HDR-CX450 přibližně za 350 €).

Kompletní technické specifikace nového modelu FDR-AX53 naleznete pod tímto odkazem; specifikace pro model HDR-CX625 naleznete zde a pro model HDR-CX450 zde.

O společnosti Sony Corporation

Sony Corporation je předním výrobcem produktů z oblasti audio a video techniky, her, komunikací, osobních zařízení a informačních technologií pro spotřebitele i profesionály. Díky svým aktivitám v oblasti hudby, filmu, počítačové zábavy a online byznysu má Sony jedinečnou pozici globálního lídra na poli elektroniky a zábavy. Ve fiskálním roce končícím 31. března 2015 společnost Sony vykázala konsolidovaný roční obrat přibližně 68 mld. USD. Více na globálních webových stránkách společnosti Sony: http://www.sony.net