Geek Girls Carrots se poprvé setkaly v Ostravě

Ostrava, 12. února 2016 – První setkání Geek Girl Carrots v Ostravě se uskutečnilo v Impact HUBu. Cílem úvodní akce bylo představit Geek Girls Carrots (Karotky) moravskoslezským dívkám a ženám (ale také mužům) a odhalit nebližší akce, jakými budou zejména „holčičí“ workshopy věnované programování v Javě. Ty budou od konce února probíhat v prostorách Tieto Towers. Geek Girls Carrots (Karotky) je mezinárodní komunita žen, které aktivně působí v IT, a snaží se budovat po celém světě komunitu nadšenkyň, podnikatelek a profesionálek v IT. (TZ)

„První setkání Geek Girls Carots se velice vydařilo. Na akci dorazilo přes 80 lidí, kluků i holek. Představili jsme projekt, naše plány do budoucna a dali jsme slovo našim dvěma mluvčím, které povyprávěly zajímavé příběhy ze své IT kariéry,“ říká Karolína Grudzińská, jedna z organizátorek akce Geek Girls Carrots v Ostravě a zároveň zaměstnankyně Tieto Czech. “Do budoucna se budeme snažit holky inspirovat k tomu, aby se začaly učit věci, které jsou nějakým způsobem spojené s IT branží, což nemusí být vždycky jen programování“.

Společnost Tieto Czech je partnerem seriálu setkání, který bude pokračovat od 23. února workshopy Code Carrots Java zaměřenými na programovaní v Javě. Celkem deset seminářů bude probíhat v prostorách Tieto Towers a mezi IT kouči budou i zaměstnanci Tieto Czech. Zuzana Mánková objasňuje důvody, které vedly Tieto Czech k podpoře tohoto projektu: „Chceme vyvrátit mýtus, že IT svět je jen pro muže. Proto podporujeme dívky a ženy, aby se učily IT a rozvíjely se v tomto perspektivním oboru. A těšíme se, že pak rozšíří řady našich zaměstnanců.“

Podrobnosti o Geek Girls Carrots Česká republika naleznete na Facebooku: facebook.com/GeekGirlsCarrotsCzech/

O Geek Girl Carrost

Geek Girls Carrots (www.geekgirlscarrots.org), světová organizace, která sdružuje, učí a inspiruje ženy, které milují nové technologie. Pořádá pravidelná setkání místních komunit, workshopy programování a jiné akce zaměřené na sdílení poznatků a zkušeností.

O společnosti Tieto

Tieto je největší severoevropský dodavatel IT služeb poskytující komplexní služby v oblasti IT pro soukromý i veřejný sektor a služby pro vývoj produktů v oblasti komunikace a moderních technologií. Jako důvěryhodný partner v transformaci IT pomáháme našim zákazníkům přizpůsobit jejich procesy a podnikání požadavkům trhu. V Tietu klademe velký důraz na profesionální růst a výsledky. Společnost Tieto, založená v roce 1968, se sídlem v Helsinkách a čistými tržbami 1,7 miliard eur zaměstnává na 14 000 expertů a působí ve více než 20 zemích světa. Její akcie jsou obchodovány na burze NASDAQ OMX v Helsinkách a Stockholmu.