Canon bude na veletrhu drupa 2016 demonstrovat vůdčí postavení v oblasti kontinuálních produkčních inkoustových systémů

PRAHA, 14. dubna 2016 – Canon Europe, lídr v oblasti digitálního zpracování obrazu, na návštěvníky veletrhu drupa 2016 zapůsobí živými ukázkami možností ucelených řešení pro oblast kontinuálního tisku, a to včetně předvedení celého procesu produkce až k výslednému výstupu. V rámci posilování pozice lídra ve vývoji technologií pro kontinuální inkoustový tisk Canon předvede i kompletní řadu vysoce výkonných tiskových strojů určených pro podporu obchodní komunikace, tisk publikací i komerční tisk. (TZ)

Mezi tiskovými stroji, které Canon na svém stánku B50 v hale 8a předvede, nebudou chybět například Océ ImageStream 2400 nebo dvě linky nejnovějšího systému Océ ColorStream 6000 Chroma (podrobnosti jsou k dispozici v samostatné tiskové zprávě), který se může pochlubit špičkovými konfiguracemi pro specifické oblasti trhu.

Océ ImageStream 2400 – první instalace

Canon na veletrhu drupa 2016 vůbec poprvé veřejně předvede kontinuální inkoustový tiskový stroj ImageStream 2400, který je již v prodeji a má za sebou úspěšné instalace u zákazníků z celé Evropy.

Jako první poskytovatel tiskových služeb instalovala tiskárnu ImageStream 2400 největší firma z oblasti digitálního tisku v Polsku, společnost Totem. Tato firma se zaměřením na produkci knižních publikací v malých nákladech požadovala digitální technologii, která by dovolila uspokojit rostoucí poptávku po rychlé produkci kvalitních knih ve velmi malých nákladech. Díky ImageStream 2400 mohou zákazníci společnosti Totem nabízet větší rozsah titulů při eliminaci skladových zásob nebo jejich omezení na naprosté minimum.

„Pro systém ImageStream 2400 jsme se po podrobném posouzení rozhodli jednoduše proto, že nabízí jedinečnou schopnost tisknout ve vysoké kvalitě a vysokou rychlostí na standardní ofsetový papír s povrchovou úpravou. Tato tiskárna přesně splnila naše očekávání z pohledu kvality, umožnila zrychlit naše produkční procesy a zvýšila naši flexibilitu,“ říká Michał Rejnowski, CEO a majitel Totem.com.pl.

Océ ColorStream 6000 Chroma předvede plně automatizovanou produkci knih

Jedním z vrcholů expozice Canon na letošním veletrhu drupa bude ukázka využití nového kontinuálního inkoustového stroje Océ ColorStream 6000 Chroma pro zajištění knižní produkce na vyžádání a ve vynikající barevné kvalitě.

Canon tuto novinku předvede v podobě plně integrovaného sytému, jehož součástí je i spojovací zařízení Zero Speed Splicer u40 a řešení Libra One pro výrobu knižních bloků – obojí od partnera značky Canon pro oblast dokončovacích prací, společnosti Tecnau. Tato jedinečná konfigurace posouvá produkci knih na vyžádání na zcela novou úroveň, kdy z role mohou vznikat knižní bloky s různým počtem stran a v různém formátu s možností změny za provozu včetně úpravy signatury z 2-up na 3-up, to vše při rychlosti tisku až 127 metrů za minutu. Velkoobjemová produkce typu book-of-one, tedy s vysokou proměnlivostí jednotlivých výstupů, podstatně rozšiřuje právě možnosti tisku knih na vyžádání. Součástí demonstrace bude i produkce předslepených knižních bloků připravených pro následnou vazbu na další lince, kterou zajišťuje variabilní vázací zařízení Libra 800.

Návštěvníci veletrhu se ale mohou těšit nejen na předvedení nejdůležitějších způsobů využití produkčního tisku pro nadcházející roky. Dostatečnou míru inspirace jim poskytnou i ukázky široké škály řešení pro workflow, které předvedou a vysvětlí obchodní i techničtí konzultanti společnosti Canon.

Díky nové sadě inkoustů Chromera, které zajišťují špičkově věrné podání barev a přinášejí tak do oblasti komerčního tisku nové možnosti, je ColorStream 6000 Chroma ideální pro široké spektrum náročných tisků. Modularita a flexibilita při konfiguraci výsledné podoby systému umožňují bezproblémovou integraci se stávajícími workflow a tedy vytvoření efektivního, spolehlivého a dlouhodobě udržitelného prostředí jak pro tisk zásilek nebo publikací, tak i pro komerční tiskové aplikace. Spolu s inkoustovým strojem ColorStream 6000 Chroma předvede Canon na letošním veletrhu drupa i různorodé možnosti dokončování zajímavé pro všechny segmenty trhu.

„Portfolio značky Canon pro oblast kontinuálního inkoustového tisku včetně produktových řad Océ ColorStream, ImageStream, JetStream a VarioStream bude i nadále zastávat vedoucí pozici v oblasti vysokorychlostního digitálního průmyslového tisku,“ říká Peter Wolff, Director, Commercial Print Group společnosti Canon Europe. „Na veletrhu drupa předvedeme řadu způsobů, jak tyto špičkové kontinuální inkoustové stroje v tiskovém průmyslu využívat. Chceme tak naše zákazníky i ostatní návštěvníky inspirovat k prozkoumání nových obchodních modelů napříč mnoha oblastmi komerčního tisku, od tradiční polygrafie přes transakční tisk až po direct mail.“

Workflow řešení

Canon na veletrhu představí i řadu inovací svého portfolia workflow řešení pro inkoustové systémy:

Color Control Suite – Nový komplexní nástroj, který Canon vyvinul speciálně pro vysoce výkonná inkoustová produkční zařízení. Color Control Suite přináší snadno použitelné uživatelské rozhraní, které dovoluje automaticky určovat množství inkoustu a zajišťuje odpovídající úroveň kvality napříč více tiskárnami i různými tiskovými odděleními. Software navíc generuje podrobné reporty založené na datech z reálného provozu a nabízí tak prostředky pro posuzování dlouhodobých trendů v kvalitě výstupů i pro podrobné analýzy a případné korekce.

Color Control Suite rozšiřuje závazky společnosti Canon pro oblast tradiční polygrafie a umožňuje jejím poradcům i specialistům zákazníků na problematiku barev vytvářet špičkové ICC i tzv. device-link profily, které zajistí optimální kvalitu pro každý typ papíru. Výsledkem je nejlepší mapování barev v této třídě produktů, a to napříč různými médii i tiskárnami.

TrueProof v5.0 – Vysoce komplexní řešení pro předtiskovou přípravu TrueProof, které využívá principů WYSIWYG (co vidíš, to dostaneš), zkracuje čas nutný pro generování i schvalování nových typů úloh a eliminuje náklady spojené v průběhu nátisku i samotné produkce s nastavením, odstávkami linky, prostoji, spotřebním materiálem a vícepracemi. Společnost Canon tuto novou verzi vyvinula na základě rozsáhlé zpětné vazby od svých zákazníků i požadavků na co nejpřesnější předtiskovou přípravu a TrueProof v5.0 tak nabízí volitelné moduly pro kontrolu výsledné podoby výstupů pomocí náhledů na monitoru i klasických nátisků. Nová verze software TrueProof tedy představuje opravdu komplexní řešení pro procesy spojené s přípravou a ověřováním kvality barevných tisků.

– KONEC –

O společnosti

Společnost Canon Europe je dceřinou společností japonské společnosti Canon Inc., předního světového inovátora a poskytovatele fotografických a zobrazovacích technologií.

Společnost Canon, Inc., byla založena v roce 1937 a již více než 70 let úspěšně působí v oblasti výzkumu a vývoje optických systémů.

Další informace o společnosti Canon Europe a Canon CZ jsou k dispozici na www.canon.cz.