Canon uvedením imagePRESS C8000VP zpřístupňuje kvalitu i produktivitu imagePRESS C10000VP širšímu okruhu zákazníků

PRAHA, 14. dubna 2016 – V návaznosti na úspěch nové vlajkové lodi, digitálního tiskového stroje imagePRESS C10000VP, který se může pochlubit rychlostí tisku 100 stran za minutu a více než 80 instalacemi po celé Evropě, uvádí Canon Europe, lídr v oblasti digitálního zpracování obrazu, novou produkční tiskárnu – imagePRESS C8000VP. (TZ)

Canon imagePRESS C8000VP využívá stejnou pokročilou technologií jako modelová série imagePRESS C10000VP a může se tak pochlubit mimořádnou kvalitou, předvídatelnou konzistencí barev i flexibilní manipulací s médii. To vše při konstantní rychlosti tisku až 80 stran za minutu. Této rychlosti dosahuje při použití vybraných materiálů i oblíbená produkční tiskárna imagePRESS C800, které Canon od jejího uvedení v červenci 2014 dodal v Evropě již více než 3 250 kusů; modelová série imagePRESS C8000VP je však přímo určená pro komerční prostředí a interní tisková oddělení s podstatně většími objemy tisku. Doporučený objem tisku odpovídá 80 až 400 tisícům stran, a je tedy čtyřikrát větší než v případě modelů série imagePRESS C800. Maximální měsíční zatížení novinky dosahuje dokonce až 1,2 miliónu stran ve formátu A4.

Nová produkční tiskárna nabízí špičkovou obrazovou kvalitu, konzistenci barev a vysokou produktivitu. Tyto vlastnosti zajišťuje stejná inovativní technologie, která stojí za vysokou oblibou série C10000VP a umožňuje tisk na širokou škálu materiálů při gramáži média od 60 g/m2 (materiál bez povrchové úpravy) nebo 70 g/m2 (materiál s povrchovou úpravou) až do 350 g/m2. Canon C8000VP se může pochlubit vysokou kvalitu výstupů i během dlouhodobého a smíšeného tisku, a to i při použití speciálních typů tiskových materiálů, jako jsou pergamenové a syntetické papíry nebo fólie.

„Série imagePRESS C10000VP uspokojuje požadavky těch zákazníků, kteří podstatně zvýšili tiskovou produkci a nyní potřebují zařízení, které jim umožní významný krok vpřed. A to jak z pohledu rychlosti tisku, tak i kvality a produktivity. Existuje však mnoho poskytovatelů tiskových služeb, kteří nepotřebují rychlost 100 stran za minutu, ale ocení tiskárnu nabízející mimořádnou kvalitu, spolehlivost, konzistenci výstupů a manipulaci s médii. Tedy vlastnosti, díky kterým je systém C10000VP tak úspěšný. Správnou odpovědí na tyto požadavky zákazníků z celé Evropy je právě imagePRESS C8000VP,“ říká Mark Lawn, Director, Professional Print Solutions společnosti Canon Europe.

„Kvalita obrazu je subjektivní měřítko,“ říká Marco Boer, vice-president ve společnosti IT Strategies zaměřené na průzkumy v oblasti digitálního tisku. „Ale i tak mohu konstatovat, že kvalita výstupů je v případě série imagePRESS C10000VP tou nejlepší, jakou jsem kdy v rámci svých více než 25letých zkušeností s analýzami technologií digitálního tisku u barevného systému se suchým tonerem viděl.“

„Na základě mnoha let zkušeností s produktovou řadou imagePRESS udělal Canon opravdu významný skok v podobě modelové série imagePRESS C10000VP,“ dodává Eirik Andersen, General Manager společnosti LOS Digital, jedné z největších skandinávských firem v oblasti digitálního tisku. „Když Canon v roce 2007 s produktovou řadu imagePRESS přišel, byla naše společnost jedna z prvních v Evropě, která si tiskárnu této řady objednala. Od té doby naše řešení neustále inovujeme a vždy tak využíváme některý z nejnovějších modelů. Tiskárna imagePRESS C10000VP nám přinesla nejen podstatně větší rychlost, ale také kvalitu, která převyšuje cokoli, s čím jsem se kdy potkal. V LOS Digital využíváme velký počet tiskových strojů různých značek, ale Canon imagePRESS C10000VP z pohledu kvality předčí naprosto všechna ostatní zařízení. Tento systém se může pochlubit i vysokou konzistencí barevného výstupu, kdy poslední výtisk je shodný s jakýmkoli předchozím včetně toho úplně prvního. Žádný jiný tonerový stroj navíc netiskne tak dobře na strukturovaná média. Canon imagePRESS C10000VP je prostě ve své třídě naprosto nejlepší!“

„Chtěli jsme posílit naši pozici na trhu komerčního tisku a potřebovali jsme proto pružné řešení, které splní naše požadavky na kvalitu tisku, efektivitu produkce i flexibilitu při manipulaci s médii,“ dodává Fred Feij, majitel nizozemské komerční tiskárny Printservice Ede. „Canon imagePRESS C10000VP díky integraci se softwarem pro řízení workflow PRISMAsync naše požadavky nejen bohatě naplnil, ale veškerá očekávání ještě překonal. Z pohledu nákladů jsme dnes navíc o 50 procent efektivnější, objednávky plníme rychleji i bezchybně a daří se nám také získávat nové zakázky. A díky široké škále prvotřídních produktů mohou být nyní naše služby finančně výhodnější a proveditelné i ve velmi krátkých termínech.”

„Zpětná vazba od zákazníků hrála při vývoji imagePRESS C10000VP velmi důležitou roli,“ upřesňuje Mark Lawn. „Výsledkem byl inovativní tiskový stroj, který v kombinaci s našimi odbornými znalostmi a novými inteligentními obchodními modely dává poskytovatelům tiskových služeb jistotu, že zvládnou reagovat na měnící se požadavky svých zákazníků.“

„Uvedením nové série imagePRESS C8000VP významně rozšiřujeme naši produktovou řadu barevných tiskových strojů a máme tak jistotu, že všem našim zákazníkům můžeme nabídnout stejně vynikající kvalitu výstupů nejen bez ohledu na velikost daného zákazníka a objem jeho produkce, ale i typ používaného média. Zákazníci společnosti Canon tak mohou snadno svoji produktivitu v oblasti vysoce kvalitní barevné produkce posunout na novou úroveň. A právě prostřednictvím neustálých inovací a investic do technologií i služeb a zpřístupňováním nových jedinečných možností pokračuje Canon v naplňování svého závazku podporovat v růstu zákazníky všech velikostí i typů,“ uzavírá Mark Lawn.

– KONEC –

O společnosti

Společnost Canon Europe je dceřinou společností japonské společnosti Canon Inc., předního světového inovátora a poskytovatele fotografických a zobrazovacích technologií.

Společnost Canon, Inc., byla založena v roce 1937 a již více než 70 let úspěšně působí v oblasti výzkumu a vývoje optických systémů.

Další informace o společnosti Canon Europe a Canon CZ jsou k dispozici na www.canon.cz.