Canon významně rozšiřuje využitelnost svého archového inkoustového stroje Océ VarioPrint i300

PRAHA, 14. dubna 2016 – Canon Europe, lídr v oblasti digitálního zpracování obrazu, na veletrhu drupa 2016 umožní si přímo v akci prohlédnout průkopnický tiskový stroj Océ VarioPrint i300. Pro mnohé poskytovatele tiskových služeb půjde o první takovou příležitost od loňského uvedení této produkční tiskárny. Ukázka zařízení Océ VarioPrint i300 je součástí předvedení produktivních a vysoce kvalitních technologií, které poskytovatelům tiskových služeb umožňují zvýšit obchodní potenciál.  (TZ)

Canon spojil klíčové výhody velmi úspěšných technologií produktové řady ColorStream a modelové série VarioPrint 6000 a vyvinul vysokorychlostní archový inkoustový tiskový stroj, který v jednom zařízení přináší jak produktivitu a kvalitu inkoustového tisku, tak i univerzálnost a flexibilitu špičkových archových tonerových tiskáren.

Na veletrhu drupa 2016 (hala 8a, stánek B50) Canon představí řadu vylepšení a rozšíření Océ VarioPrint i300, navržených s cílem ještě více posílit jeho aplikační možnosti.

Nové rozšíření ColorGrip po Océ VarioPrint i300

Společnost Canon využije veletrh drupa 2016 k předvedení nového rozšíření pro VarioPrint i300 s názvem ColorGrip. Tato rozšíření navrhl Canon tak, aby posílilo možnosti inkoustového stroje o další způsoby využití a přineslo nové podnikatelské příležitosti v oblasti vysoce kvalitních výstupů – od transakčního tisku až po marketingovou komunikaci.

ColorGrip představuje významné kvalitativní zlepšení v oblasti in-line práce s tiskovým materiálem. Rozšiřuje možnosti při výběru média a umožňuje vysoce kvalitní inkoustový tisk na různorodé materiály, od nízké až po vysokou gramáž. ColorGrip tak dovoluje tisk i na materiály, u nichž dosud nebyl v dostatečné kvalitě vůbec možný. Díky novému rozšíření mohou poskytovatelé tiskových služeb tisknout na širší škálu nákladově efektivních materiálů včetně běžného papíru bez povrchové úpravy a ofsetového papíru s povrchovou úpravou, a pohodlně tak střídat ofsetový, laserový i inkoustový tisk bez nutnosti využívat různé typy média a přitom bez jakýchkoli kompromisů na kvalitu výstupů. Rozšířením možností tiskového stroje umožňuje technologie ColorGrip poskytovatelům tiskových služeb zvýšit objemy produkce a doplnit nabídku o nové služby, obojí v rámci jedné tiskové platformy.

Od května 2016 bude Canon nabízet VarioPrint i300 jak v provedení s ColorGrip, tak i bez tohoto rozšíření. Zákazníci si tedy budou moci vybrat variantu, která bude optimální pro jejich konkrétní potřeby. Všichni současní zákazníci, kteří již VarioPrint i300 využívají, budou mít navíc možnost své stávající řešení o rozšíření ColorGrip doplnit a ještě tak zkvalitnit své dosavadní vybavení.

Nová sada inkoustů pro VarioPrint i300

Canon uvádí pro VarioPrint i300 i novou sadu vylepšených inkoustů, které zajišťují špičkový barevný gamut na široké škále médií. Vynikající podání je výsledkem úsilí společnosti Canon o progresivní inovaci inkoustů pro inkoustové systémy. Cílem je zejména optimalizace barevné reprodukce při použití technologie ColorGrip. Nová generace inkoustů bude dostupná pro všechny stávající uživatele VarioPrint i300, kteří tak získají výhody spojené s lepší výkonností tiskového stroje.

Nové možnosti dokončování

Využitelnost VarioPrint i300 je větší i díky úzké integraci se dvěma novými dokončovacími zařízeními pro rychlou a velkoobjemovou tvorbu brožur i děrování.

BLM600 je ucelený systém pro tvorbu brožur určený pro digitální systémy. Spojuje podporu sešívání, skládání, vytváření hřbetu a ořezávání do jednoho jediného stroje. Toto dokončovací zařízení zvládne vytvořit brožuru s hranatým hřbetem silnou až 224 stran a může se pochlubit i nastaveními, která umožňují automatizovanou produkci brožur řady velikostí a s různým stránkováním. A to včetně podpory proměnlivé délky sponek, která je důležitá u různě silných výstupů.

Poskytovatelé tiskových služeb, kteří pro plnění svých zakázek vyžadují flexibilní děrování výstupů, ocení možnost integrace VarioPrint i300 se zařízením Tecnau TC1530 Dynamic Cut Sheet Perforator. Tento děrovač dovoluje dynamicky vytvářet miniaturní perforaci ve vodorovném i svislém směru a mimo jiné také průběžně zapínat i vypínat perforaci pro každou jednotlivou stránku samostatně. Tecnau TC1530 navíc podporuje širokou škálu děrovacích vzorů a přináší flexibilitu do řady aplikací, od transakčního tisku přes direct mail až po oblast umělecké tvorby.

Uvedená dvě dokončovací rozšíření navíc podstatně zjednodušují integraci tiskárny VarioPrint i300 do prostředí se systémy ColorStream, JetStream, VarioPrint a imagePRESS a umožňují tedy i bezproblémový přesun úloh mezi různými zařízeními. Canon obě tato dokončovací řešení předvede na veletrhu drupa 2016 právě ve spojení s inkoustovým strojem VarioPrint i300.

„Klíčovou součástí našeho přístupu k Océ VarioPrint i300 je jeho neustálé zdokonalování,“ říká Peter Wolff, Director, Commercial Print Group ve společnosti Canon Europe. „Tento tiskový stroj již během prvního roku své existence u zákazníků v reálných podmínkách prokázal vysokou produktivitu i spolehlivost a získal si vedoucí postavení na trhu s archovými inkoustovými systémy. Na začátku roku 2015 jsme s tímto tiskovým strojem přišli na trh s vědomím, že představuje průlomový přístup v oblasti archového inkoustového tisku a nabídne zákazníkům možnost kombinovat různé typy médií pro maximálně rychlou a flexibilní digitální produkci. Díky možnosti integrovat platformu PRISMA pro řízení workflow i dokončovací zařízení přímo do systému je VarioPrint i300 unikátní uceleným řešením, které dovoluje zpracování tiskových úloh přizpůsobených konkrétním požadavkům koncového zákazníka. Navíc s podporou různých typů médií i s jistotou úplné obnovy tisku v případě selhání tiskové úlohy. Zákazníci mohou v rámci jednoho tisku využívat více druhů materiálu i způsobů dokončování, což jim umožňuje rozšířit své podnikání do nových aplikačních oblastí i na nové trhy.“

„Vždy bylo naším záměrem vybudovat na těchto silných základech zpětně kompatibilní rozšíření a dokončovací zařízení, která by z VarioPrint i300 udělala řešení neodolatelné pro všechny typy produkčních tiskových prostředí. Navíc takové řešení, které by nahradilo či doplnilo ofsetové systémy, digitální tonerové tiskárny i kontinuální inkoustové stroje,“ pokračuje Peter Wolff. „Zákazníci z celé Evropy mohou již nějakou dobu těžit z výhod této inovativní technologie a jejich pozitivní ohlasy i požadavky na novou funkcionalitu nás podnítily k rozvoji tohoto systému. A výsledkem jsou právě významná vylepšení a rozšíření, která předvedeme na veletrhu drupa 2016.“

– KONEC –

O společnosti

Společnost Canon Europe je dceřinou společností japonské společnosti Canon Inc., předního světového inovátora a poskytovatele fotografických a zobrazovacích technologií.

Společnost Canon, Inc., byla založena v roce 1937 a již více než 70 let úspěšně působí v oblasti výzkumu a vývoje optických systémů.

Další informace o společnosti Canon Europe a Canon CZ jsou k dispozici na www.canon.cz.