Nový Veeam Availability Suite verze 9.5 nabídne širší možnosti integrace s úložnými řešeními a umožní tak firmám naplnit požadavky moderních SLA

Baar, Švýcarsko, 27. dubna 2016: Veeam® Software, inovativní poskytovatel Řešení dostupnosti pro velké podniky (Availability for the Always-On Enterprise™), oznámil rozšíření integrace s úložnými řešeními o technologie značky Nimble Storage. Širší integrace bude součástí nové platformy Veeam Availability Suite™ verze 9.5, která bude vydána ještě během letošního roku. (TZ)

Náklady i následky spojené s délkou trvání výpadku IT systémů a ztrátou dat představují z pohledu naplnění požadavků na zajištění dostupnosti definovaných v moderních smlouvách o úrovni poskytovaných služeb (SLA) významnou výzvu. Vedle současných integračních možností s podnikovými úložnými řešeními značek HPE,  NetApp a EMC rozšíří společnost Veeam svoji platformu Veeam Availability Suite™ ve verzi 9.5 o podporu řešení Nimble Storage. Všichni stávající i budoucí uživatelé řešení Nimble Storage tak získají vyšší dostupnost i lepší výkonnost.

„Nimble Storage pokračuje v naplňování své strategie ke zrychlení obchodního růstu,“ řekl Ratmir Timashev, CEO společnosti Veeam Software. „Mezi našimi společnostmi existuje velmi silné a úspěšné partnerství a těsnější integrace obou technologií umožní našim vzájemným partnerům a zákazníkům vychutnat si výhody řešení, které nabídne víc, než jen prosté zálohování a ukládání dat. Integrace řešení značek Veeam a Nimble Storage otevírá možnost začít chápat dostupnost jako mnohem širší ekosystém a já jsem nadšený tím, co můžeme společně dokázat.“

„Rozšíření partnerství se společností Veeam nám zpřístupňuje nákladově efektivní ochranu dat, kterou můžeme nabídnout naší rychle rostoucí bázi podnikových zákazníků. Partneři z našeho společného ekosystému nyní mohou všem zákazníkům, kteří chtějí využívat ve svých datových centrech a v cloudu flash úložiště, poskytnout nejlepší možné integrační řešení,“ uvedl Suresh Vasudevan, CEO ve společnosti Nimble Storage. „Integrace technologií Nimble a Veeam zvyšuje užitnou hodnotu architektury Nimble Unified Flash Fabric, která ve srovnání s konkurenčními flash řešeními umožňuje zálohovat data z flash úložišť na adaptivní (hybridní) flash pole za třetinové náklady. A nejenže řešení značek  Nimble a Veeam budou spolu koexistovat v rámci moderních datových center, tyto technologie navíc zjednoduší IT provoz a umožní snížení celkových nákladů na vlastnictví.“

Integrace s řešeními značky Nimble Storage umožňuje další zužitkování IT investic do moderních úložišť – podniky mohou přejít od zálohování do nové éry zajištění dostupnosti, která jim pomůže s naplněním cílů doby obnovy a bodu obnovy (RTPO) v časech menších než 15 minut pro všechny aplikace i data. Mezi možnosti patří:

    • Zálohování ze snímků Storage Snapshots: zákazníci mohou snížit dodatečné dopady zálohovacích aktivit na produkční úložiště tím, že v rámci zálohování budou načítat data virtuálního stroje ze snímků Nimble Storage umístěných na primárním úložišti nebo jejich replikované kopie umístěné na sekundárním úložišti.

 

  • Veeam Explorer pro Storage Snapshots: zákazníci mohou jednotlivé aplikace, soubory hostovaných systémů i celé virtuální stroje obnovovat rychle i efektivně z pravidelně vytvářených snímků Nimble Storage a jejich replikovaných kopií vytvářených úlohami Veeam nebo jiným plánovačem úloh.

 

  • On-Demand Sandbox pro Storage Snapshots: zákazníci mohou používat snímky na primárních i sekundárních úložných systémech k vytváření kompletních izolovaných kopií produkčního prostředí, a to doslova na pár kliknutí. Tyto kopie pak umožňují rychlé a snadné nasazení, testování i odhalování problémů.

Nové integrační možnosti budou součástí platformy Veeam Availability Suite verze 9.5 očekávané ještě v tomto roce a budou zahrnovat řadu vlastností a funkcí, které zvýší dostupnost a vylepší provozní výkon jak v případě platformy  Veeam Backup & Replication, tak i Veeam Backup Essentials. Další informace budou k dispozici v nadcházejícím vydání VeeamLIVE – stačí se zaregistrovat.

Dodatečná vyjádření

 

„Díky řešením značky Veeam mohou partneři společnosti Nimble Storage nabízet zákazníkům pro zajištění maximální dostupnosti mnohem víc, než jen pouhé ‘zálohování’,“ uvedl Andy Vandeveld, viceprezident pro globální aliance ve společnosti Veeam Software. „Integrace našich platforem s řešeními značky Nimble Storage již na primární úrovni uložení dat rozšiřuje možnosti v oblasti zotavení po havárii, zálohování i replikací, a to jak pro odloučená pracoviště, tak i pro využití v rámci cloudů a za účelem archivace. Partneři nyní mohou nabídnout ucelené řešení pro zajištění neustálé dostupnosti, které v sobě integruje hardwarové i softwarové technologie.“

„Dnešní firmy se musí podívat za hranice tradičních zálohovacích paradigmat, která jsou zaměřená pouze na ochranu dat jako takových, byť velmi často životně důležitých,“ řekl Steven Hill, hlavní analytik pro oblast úložných řešení ve společnosti 451 Research. “Nově je vhodné zaměřit se na technologie, jako jsou například ty v nadcházející verzi platformy Veeam Availability Suite, které umožňují mnohem více – ochránit nejen data, ale také nejdůležitější aplikace. Jen tak mohou firmy lépe naplnit svá očekávání od řešení pro zálohování a zotavení z havárie.“

„Veeam a Nimble Storage představují pro naše podnikání dva klíčové partnery-dodavatele,“ uvedl Chris Moss, marketingový ředitel ve společnosti System Professional, která je předním britským poskytovatelem v oblasti řízení IT služeb, Gold ProPartner společnosti Veeam a licencovaný poskytovatel Veeam Cloud Connect. „V případě obou těchto technologií máme rozsáhlé znalosti a zkušenosti, a to díky mnoha letům praxe, během kterých jsme realizovali nasazení u mnoha zákazníků a využili řešení značky Veeam i Nimble v rámci našeho vlastního datového centra pro hostingové služby. Těsnější integrace mezi nadcházející verzí 9.5 platformy Veeam Availability Suite a řešeními Nimble Storage je vítanou inovací a jsem si jistý, že ji kladně přijme jak náš technický tým, tak i koncoví zákazníci. Navíc bude mít tato pokročilá integrace pozitivní dopady i na naše podnikání a budeme moci našim zákazníkům poskytnout širokou škálu kvalitních řešení.“

###

O Veeam Software

Veeam® rozpoznává nové výzvy, kterým společnosti po celém světě čelí při zajištění Always-On Enterprise™ – obchodní činnosti, jež musí být k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a 365 dní v roce. K řešení tohoto se Veeam stal průkopníkem nového trhu Řešení dostupnosti pro velké podniky (Availability for the Always-On Enterprise™), aby pomohl organizacím dosáhnout cílů času obnovy a bodu obnovy (RTPO™) nižších než 15 minut pro všechny aplikace a data. Toho dosahuje prostřednictvím zásadně nového typu řešení, které poskytuje vysokorychlostní obnovení, zamezení ztrátě dat, ověřenou obnovitelnost, zmírnění rizik a kompletní transparentnost. Řešení Veeam Availability Suite™, jež obsahuje Veeam Backup & Replication™, využívá virtualizační, ukládací a cloudové technologie, které umožňují moderním datovým centrum šetřit organizacím čas, zmírnit rizika a výrazně snižovat investiční a provozní náklady, při stále podpoře stávajících a budoucích cílů zákazníků Veeam.

Veeam byl založen v roce 2006 a v současné době má po celém světě 39 000 ProPartnerů a více než 193 000 zákazníků. Globální centrála společnosti se nachází v Baaru ve Švýcarsku, další pobočky má společnost Veeam po celém světě. Pro více informací navštivte www.veeam.com/cz/.

###