Sportovní události zvýší poptávku po nových televizorech. Lidé je budou nakupovat s ohledem na velikost obrazovky nebo síťovou konektivitu, schopnost přijímat DVB-T2 nebude hrát při výběru velkou roli

V letošním roce se uskuteční hned tři velké sportovní události. Počínaje květnem mistrovství světa v hokeji, následované evropským fotbalovým šampionátem a letní olympiádou konče. Sportovní svátky by se podle obchodníků s elektronikou měly odrazit i ve vyšším zájmu o nové televizory. Češi si je budou pořizovat zejména s ohledem na obrazové kvality a velikost obrazovky, řetězec s elektronikou Expert Elektro právě u takových modelů očekává více než desetiprocentní prodejní nárůst. (TZ)

Podle řetězce se lidé budou při výběru televizního přijímače řídit vedle ceny zejména komfortem a co největším zážitkem ze sledování sportovních akcí. „Odhadujeme, že u televizorů s úhlopříčkou nad 50 palců půjde o meziroční nárůst i přes deset procent, na odbyt půjdou více také nejen LED televizory, ale i s UHD rozlišením,“ řekl Ladislav Pospíšil, ředitel nákupu a marketingu z Expert Elektro.

Nejen na velikosti záleží

Kvůli většímu pohodlí budou zákazníci častěji také volit televizory se zabudovanou Wi-Fi a možností sledování sportovních utkání na svých mobilních zařízeních. „Síťová konektivita bude pro výběr televize také důležitá, propojení domácího televizoru s chytrým telefonem nebo tabletem umožňuje sledovat přenos prakticky kdekoli v domácnosti,“ vysvětlil Ladislav Pospíšil z řetězce Expert Elektro.

„Dá se také očekávat, že zájem o nové televizory bude přicházet ve vlnách v závislosti na době konání šampionátů, a také na tom, jak se bude v jejich průběhu českým zástupcům dařit,“ uvedl Ladislav Pospíšil s tím, že zvýšenou poptávku po televizorech by tak mělo odstartovat už květnové mistrovství světa v hokeji.

DVB-T2 nebude hrát při výběru roli

Přestože sportovní svátky tím přivádí diváky k obměně svého televizního přijímače, nebude pro ně nyní při výběru zásadní, zda bude televizor schopen přijímat i nový standard vysílání DVB-T2. „Cíleně budou lidé nakupovat televize schopné přijímat nový standard vysílání většinou až později, s blížícím se termínem ukončení současného DVB-T vysílání,“ doplnil Ladislav Pospíšil z Expert Elektro.

O Expert Elektro:

Společnost Expert Elektro je nákupní sdružení, které je členem mezinárodní kooperace Expert International. Ta se svým obratem zaujímá mezi evropskými řetězci celkově 4. místo. V současnosti se česká expertní síť skládá ze šestnácti společníků a 51 prodejen. Mezi největší společníky patří K+B Expert, dále pak Elektro Vision, Elektro Jankovský a Elektro SPEKTRUM. Společnost Expert Elektro zaznamenává v posledních letech trvalý růst a její podíl na tuzemském trhu se zvyšuje. Do budoucnosti otevírá nové perspektivy všem současným i budoucím členům společnosti.