EMC představila nový řadič Connectrix MDS-9718

PRAHA, 24. května 2016: Společnost EMC dnes představila nový řadič Connectrix MDS-9718 navržený s ohledem na vysoké požadavky na konsolidaci v moderním datovém centru. Řeší totiž přísné nároky moderních velkých virtualizovaných datových center pro cloudová či flashová prostředí. Nové zařízení podporuje 16 přepínacích modulů a 768 portů Fibre Channel s přenosovou rychlostí 16 Gb/s. Jedná se tak o programovatelný řadič s nejvyšší hustotou portů v oboru, „přátelský k vývoji a provozu IT“, který nabízí vynikající hodnotu i výkon. (TZ)

Mezi další výhody představeného řešení patří například podpora více protokolů a obsluha portů Fibre Channel a 40 GigE Fibre Channel přes Ethernet (FCoE). Nové rozhraní NXAPI potom poskytuje k zařízení MDS programový přístup prostřednictvím protokolu HTTP(s). Uživatelé tak mohou řadič kontrolovat z webového prohlížeče, což usnadňuje zprovozňování i správu založenou na skriptech. Rozhraní NXAPI lze využít k automatizaci síťových funkcí a řešení problémů.

Ke správě zařízení MDS-9718 navíc slouží Data Center Network Manager (DCNM). Tento nástroj zajišťuje sjednocenou správu systémů SAN (Storage Area Networks) a sítí LAN (Local Area Networks) v celé škále zařízení řady NX-OS. Nový řadič MDS-9718 navíc podporuje technologii POAP (Power On Auto Provisioning) k automatizaci upgradů a konfigurace bitových kopií softwaru. Spolehlivost dále zvyšuje fakt, že technologie POAP poskytuje také inteligentní diagnostiku, nástroje pro analýzu sítě a dekódování protokolů.

O společnosti EMC

Společnost EMC Corporation je globálním lídrem, který umožňuje firmám a poskytovatelům služeb transformovat jejich každodenní fungování a poskytovat IT jako službu. Základem této transformace je cloud computing. Prostřednictvím inovativních produktů a služeb společnost EMC urychluje přechod ke cloud computingu, a napomáhá tak IT oddělením ukládat, spravovat, chránit a analyzovat jejich nejcennější aktiva – informace – dynamičtějším, důvěryhodnějším a nákladově efektivnějším způsobem.

Společnost EMC Czech Republic je tuzemskou pobočkou americké společnosti EMC Corporation, vedoucí světové firmy v oblasti produktů, služeb a řešení pro ukládání a správu informací. V České republice je EMC zastoupena od roku 1999 a mezi její klienty patří mimo jiné přední české telekomunikační společnosti a finanční instituce. Informace o produktech a službách společnosti EMC naleznete na adrese www.emc.com.

Pro bližší informace se prosím obraťte na pana Bradyho Clougha z agentury Southpaw Productions na čísle: +420 777 723 599 nebo na clough@southpawpro.cz.