Coolpad Torino S je v prodeji. Ve své kategorii vítězí nádherným designem

Praha, 25. května 2016 – Výrobce Coolpad přináší na český trh elegantní designový smartphone s LTE, IR portem a ve své cenové třídě překvapivě s čtečkou otisků prstů. Tento týden společnost zahajuje prodej modelu Coolpad Torino S za doporučenou cenu 3 999 Kč. K dispozici je v bílém i zlatém champagne provedení. Telefon už společnost představila na lednové konferenci v Mnichově při příležitosti expanze výrobce do západní Evropy. (TZ)

Designéři společnosti Coolpad se při návrhu modelu Torino S inspirovali přírodou, především elegantním tvarem říčních oblázků. Telefon je proto navržen s komfortně zakřiveným tělem se soft touch povrchovou úpravou. Stejná filozofie se opakuje i na čelní straně. Zde výrobce použil zakřivené 2,5D krycí sklo displeje, které plynule navazuje na oblý tvar telefonu a dodává mu kompaktní, elegantní vzhled.

Coolpad Torino S je vybaven 4,7 palce velkým HD displejem (1280×720 px) s hustotou pixelů 312,5 bodů na palec. Moderní Dual SIM telefon s podporou LTE je poháněn procesorem Qualcomm Snapdragon 410 se čtyřmi jádry taktovanými na 1,2 GHz. Čipová sada dále obsahuje 2 GB RAM a 16 GB interní paměti, kterou je možné rozšířit pomocí Micro SD karty.

Díky příjemné velikosti a ergonomickému designu se snadno ovládá jednou rukou jak displej, tak i čtečka otisků prstů umístěná pod zadním senzorem fotoaparátu. Ta umožňuje každému z až 5 prstů (otisků) přiřadit specifický úkon (odemknout telefon, pořídit selfie, rychle otevřít konkrétní aplikaci…). Čtečka potřebuje pouhé 0,5 vteřiny, než telefon odemkne a 0,24 vteřiny, než pořídí fotografii. Povrch senzoru čtečky byl testován 10 miliony dotyků a umožňuje skenování v jakémkoliv úhlu s přesností 99,9 % včetně vlhkých prstů.

Coolpad Torino S má v pase tenkých 7,9 milimetru. Je vybaven IR portem, který se hodí ve chvíli, kdy chcete ovládat vybavení svého domova z jediného zařízení. Hlavní fotoaparát disponuje rozlišením 8 Mpx a přední snímač je opatřen senzorem s 5 Mpx. Operačním systémem je Android 5.1 Lollipop s rozhraním COOL UI 8.0. Kapacita baterie je 1800 mAh a rozměry 139 x 67,8 x 7,9 mm.

 

Produktové fotografie jsou k dispozici na Google Drive. Kompletní technické specifikace jsou k dispozici na www.coolpad.eu/cz/torinos.

Coolpad můžete sledovat také na facebooku www.facebook.com/coolpadcz nebo na webových stránkách www.coolpad.eu/cz.

O společnosti Coolpad

Coolpad vznikl v roce 1993 pod názvem Yulong Computer Telecommunication Scientfic Co., Ltd. A v současnosti je jedním z TOP 10 světových hráčů na trhu bezdrátové komunikace. Yulong byl u začátku vývoje prémiových chytrých telefonů a v Číně byl za předního vývojáře a dodavatele integrovaných smartphonů, bezdrátových datových systémů a podnikových řešení s přidanou hodnotou. V prosinci roku 2004 byl Coolpad zapsán na Main Board v Hong Kongu. Jako jeden z prvních výrobců zaměřených na výrobu chytrých telefonů spolupracuje s dodavateli na poskytování inovativních, odlišných a kvalitních řešení. Každý rok Coolpad vydá více než 80 nových produktů, které pak prodává v Číně, Severní Americe, Evropě a Indii. Aktivita výrobce Coolpad odstartovala v roce 2012 v Evropě ODM prodejem největším telekomunikačním operátorům. V roce 2015 Coolpad úspěšně vstoupil s první vlnou smartphonů vlastní značky do Evropy. Značka Coolpad je členem skupiny LeEco, nejrychleji rostoucí online content platformy na světě.