Čím více, tím lépe: váš monitor a zjednodušený multitasking

Praha, 26. květen 2016 – Multitasking je v dnešních kancelářích kouzelným slůvkem. V době digitálních změn musíme být rychlí, pokrokoví, potřebujeme splnit hned několik úkolů najednou a mít neustále k dispozici data, texty, fotky a videa. A právě zde se do hry dostávají monitory. Nabízejí ideální řešení pro všechny tyto požadavky. Ve zkratce: moderní monitor by měl zjednodušit multitasking a zvýšit produktivitu. Pro pokročilé uživatele je nejvhodnější široká obrazovka a vysoké rozlišení s širokou škálou připojení. Ale existuje víc způsobů, jak optimalizovat využití monitoru. (TZ)

Více horizontálního prostoru pro náročné uživatele: UltraWide monitor s úhlopříčkou 21:9

 

  • Více prostoru: zvýšená produktivita s UltraWide monitory

 

Uživatelé, kteří pracují na různých projektech současně a chtějí být flexibilní, musí sledovat více věcí najednou. Řešení: simultánní zobrazení vícera aplikací. Nejlepší volbou je pak UltraWide monitor. Dny nekonečného skrolování po webových stránkách nebo přepínání mezi okny jsou navždy pryč díky úhlopříčce 21:9. Některé nové modely rovněž disponují prohnutou obrazovkou pro dokonalejší zážitek ze sledování. Obrazovky UltraWide – u modelu AOC U3477PQU nebo zakřiveného AOC C3583FQ – uživatelům umožňují umístit vedle sebe téměř čtyři strany formátu A4 nebo sledovat až 16 videostreamů, například z dohledových kamer, současně. Lze také rozdělit obrazovku na půl a používat e-mailového klienta nebo messengera na jedné polovině a na druhé pracovat s kancelářskými či editačními programy. Díky QHD nebo Full HD rozlišení je možné vychutnat si i ty nejmenší detaily – i když je otevřeno více než jedno okno na obrazovce. Funkce Multiview, tedy picture in picture nebo picture by picture, jsou skvělou volbou, pokud uživatelé chtějí ušetřit místo a čas.

Nejnovější monitory s úhlopříčkou 21:9 jsou navíc prohnuté

  1. Více konektivity: monitor jako multitaskingový „hub“

Navíc může uživatelům k vyšší produktivitě pomoci i hardwarový multitasking. Připojení několika periferních zařízení přímo k monitoru šetří čas i místo – není proto nutné lézt pod stůl nebo se potýkat se změtí kabelů. Monitory jako AOC U3277PQU a Q3277PQU nabízejí spoustu možností připojení, jako jsou DisplayPort, HDMI (MHL pro zobrazování obsahu a nabíjení mobilních telefonů
a tabletů), DVI, VGA a USB 3.0 rozbočovač pro přenos dat nebo dobíjení USB zařízení. Model U3277PQU se dokonce pyšní pokročilým konektorem HDMI 2.0 pro hladké přehrání v UHD kvalitě s až 60 obrázky za vteřinu. Výhody jsou jasné: uživatelé potřebují pro připojení různých zařízení jen jeden monitor. Monitor lze propojit například s kamerou nebo TV, kopírovat data z tabletu do PC a zároveň dobíjet chytrý telefon prostřednictvím MHL.

DisplayPort, HDMI, MHL, DVI, VGA, USB 3.0:
jeden monitor, mnoho možností připojení

  1. Více obojího: multi-monitorové prostředí

Uživatelé, kteří by chtěli povýšit multitasking o další level, mohou kombinovat obojí: například širokoúhlý monitor s několika periferními zařízeními nebo
s jedním, dvěma nebo více monitory. Dnešní multitaskingová prostředí neznají hranic. Těží z toho například skalní hráči, kteří si tak mohou vychutnat jedinečný herní zážitek, jenž je obklopí ze všech stran. A uživatelé, pracující na velmi složitých úkolech, si mohou postavit své vlastní pracoviště, díky kterému budou mít všechno důležité hned po ruce. K tomu mohou přispět i ergonomické možnosti monitoru jako je kupříkladu pivot.

Funguje i s funkcí pivot:
Tři 4K AOC monitory propojené do jedné plochy (foto eTeknix, UK)

Multitasking ovšem není jen pro náročné: i příležitostní uživatelé si mohou svůj pracovní den usnadnit díky jednoduchým možnostem nastavení monitoru. A jak to jednou zkusí, nebudou už chtít jinak. Protože co se týče multitaskingu a zvýšené produktivity, pořekadlo „méně je někdy vice” nemusí nutně platit.

Přehled: zmiňované monitory AOC

AOC C3583FQ

Prohnutý monitor s úhlopříčkou 35″ (21:9), Full HD rozlišením 2560 x 1080 bodů, obnovovací frekvencí 160 Hz a technologií Adaptive-Sync. S poloměrem zakřivení 2000 mm má větší zakřivení než ostatní běžné monitory. Pohltí především hráče a uživatele, kteří chtějí stihnout víc věcí najednou.

AOC U3477PQU

34palcový UltraWide QHD monitor (s úhlopříčkou 21:9) s výkonným IPS panelem, skvělým rozlišením 3440 x 1440 bodů, mnoha ergonomickými možnostmi a připojeními (včetně USB 3.0 a HDMI s funkcí MHL). Tento 34palcový (86,7 cm) UltraWide QHD monitor je tou pravou volbou pro filmové nadšence i uživatele, kteří si libují v multi-taskingu.

AOC U3277PQU a Q3277PQU

Model U3277PQU se pyšní panelem AHVA-IPS s rozlišením 4K UHD 3840 x 2160 bodů, což je čtyřikrát tolik jako standardní Full HD panel. Uživatelé bez kompatibilní 4K grafické karty si mohou užít parádní obrazovou kvalitu ve vysokém rozlišení s modelem Q3277PQU a jeho QHD AMVA panelem. QHD rozlišení 2560 x 1440 bodů nabízí značně vylepšenou hustotu bodů oproti Full HD monitorům stejné velikosti. Oba monitory přicházejí v podobě 32palcových modelů a bohatými funkcemi a také jsou šetrné k lidskému zraku: mají mnoho možností připojení a technologii Flicker FREE.

###

O společnosti AOC

AOC je jednou ze světových top značek na trhu monitorů. Vysoká kvalita, prvotřídní servis, atraktivní vzhled, inovativní produkty a ohled na životní prostředí jsou důvody, proč stále více a více zákazníků a distribučních partnerů věří značce AOC. Široká produktová řada monitorů této značky získala četná ocenění. Společnost AOC je pobočkou TPV Technology Limited, největšího světového výrobce LCD monitorů. Více informací hledejte na www.aoc-europe.com.