Verbatim MDISC Blu-ray disk s kapacitou 100 GB dokáže archivovat data po dobu 1000 let

Praha – 6. června 2016: Verbatim představuje nový MDISC Blu-ray disk s průměrnou životností více než 1 000 let a vysokou úložnou kapacitou 100 GB, což z něj činí ideální médium pro archivaci. Většina typů digitálního paměťového nosiče není navržena tak, aby vydržela déle než deset let. (TZ)

Paměťové médium Verbatim MDISC Blu-ray dosahuje vysoké životnosti díky přidání ochranné titanové vrstvy a speciální záznamové vrstvy nesoucí „rytinu“ uložených informací. Díky tomu je záznam odolný vůči světlu, teplu a vlhkosti. Některá muzea, knihovny a jiné archivační instituce již v současné době využívají ochranných vlastností archivační technologie MDISC vyvinuté společností Millenniata Inc.

Disk Verbatim MDISC Blu-ray je kompatibilní s libovolným BDXL Blu-ray přehrávačem. Prakticky všechny Blu-ray vypalovačky a přehrávače vyrobené během posledních 18 měsíců jsou kompatibilní s BDXL.

Předpokládá se, že po 1 000 letech archivace při teplotě 25 °C (77 F) a 50% relativní vlhkosti může z 100 000 disků tohoto typu selhat nanejvýš jeden. Na nosiči MDISC mohou být data po staletí spolehlivě archivována v typickém domácím prostředí či v kancelářské kartotéce.

“Archivace na Blu-ray nebo DVD nosiče je pravděpodobně nejlepší volbou pro domácí i firemní uživatele, protože očekávaná životnost je mnohem delší než u jiných digitálních metod ukládání dat. Verbatim MDISC má ze všech vůbec nejdelší životnost,“ řekl Chris Chalder, Business Development Manager společnosti Verbatim v regionu EUMEA. „Nyní s vysokokapacitní 100 GB BDXL verzí je celý proces archivace pro uživatele ještě pohodlnější, neboť stačí menší počet disků potřebných k archivaci.”

Typická doba životnosti pevného disku se pohybuje v rozmezí 5-10 let, zatímco paměťové karty, USB disky a SSD disky vydrží běžně mezi 3-10 lety. Ve srovnání s tím mají standardní Blu-ray, DVD nebo CD nosiče průměrnou životnost více než 25 let a Blu-ray nebo DVD typu MDISC dokonce více než 1 000 let.

Disk Verbatim 100 GB BDXL MDISC se prodává v balení po 5 kusech (produktové číslo: 43834) za 3 099 Kč včetně DPH nebo po jednotlivých kusech (produktové číslo: 43833) za 799 Kč. K dostání jsou rovněž jednovrstvé 50 GB a 25 GB média Blu-ray MDISC a 4,7 GB DVD.

Poznámky pro redaktory

  • V testování dle metodiky ISO/IEC 10995 dosáhl MDISC očekávané průměrné životnosti 1 332 let.
  • MDISC je ochranná známka společnosti Millenniata Inc.
  • Blu-ray a BDXL jsou ochranné známky sdružení Blu-ray Disc Association.

O společnosti Verbatim

Verbatim je přední světová společnost v oblasti ukládání dat a LED osvětlení se širokým produktovým portfoliem pro spotřebitelské a profesionální využití. Od roku 1969 udává Verbatim směr vývoje technologií pro uchovávání dat a je největším světovým dodavatelem optických médií (Blu-ray, DVD a CD). Společnosti rovněž vyrábí flash paměti, externí pevné disky, a stejně tak i široké spektrum počítačového příslušenství.

Kromě toho je Verbatim inovátorem v rychle se rozvíjející oblasti LED a OLED osvětlení, vyvíjí produkty s nízkou spotřebou energie, dlouhou životností a vylepšeným dojmem z osvětlení. Nově je také dodavatelem systémů pro filtrování vody, značka Cleansui je v Japonsku jednou z nejoblíbenějších v oblasti vodních filtrů.

Verbatim je dceřinou společností Mitsubishi Kagaku Media, člena uskupení Mitsubishi Chemical Corporation, jedné z největších světových chemických společností, která investuje do výzkumu a vývoje v mnoha různých odvětvích. Základní principy společnosti jsou založeny na snaze pomáhat lidem žít zdravým, pohodlným a trvale udržitelným způsobem. Regionální pobočky Verbatimu jsou EMEA, APAC a Severní a Jižní Amerika, s kancelářemi ve většině zemí světa. Evropské ústředí společnosti má sídlo ve Velké Británii. Více informací naleznete na adrese: www.verbatim-europe.cz

O společnosti Millenniata Inc.

Millenniata / MDISC vyvíjí a prodává technologie a produkty, které umožňují trvalé uložení dat, nebo schopnost ukládat digitální data spolehlivěji než papír. Produktová řada M-DISC poskytuje prostředky pro uchování digitální informace, obrázků a videa pro budoucí generace v reálném prostředí s rozumnými náklady. Millenniata dokládá tato tvrzení podrobnými a zveřejněnými testovacími daty a analýzou, která je založená na vědeckých poznatcích a mezinárodně uznávaných zkušebních normách a protokolech.

 

Millenniata změnila svět ukládání dat s pomocí archivačních technologií MDISC, která umožňují, aby data byla „zapsána jednou a čitelná navždy.“ Pro více informací navštivte www.MDisc.com.