Soutěž Visa o zájezd do srdce olympijských her má své vítěze

Tři šťastní výherci se díky Visa podívají přímo do srdce olympijských her v brazilském Rio de Janeiro. K výhře luxusního pobytu stačilo kdekoliv zaplatit kartou Visa, platby registrovat a mít trochu štěstí při tipovací otázce. (TZ)

PRAHA, ČESKÁ REPUBLIKA, 16. června 2016 — Visa je již 30 let oficiálním sponzorem olympijských her, které provází nejen vášeň ke sportu, ale stejně tak chuť dopřát si během této události nějaký speciální zážitek, koupit si něco na památku. Obliba placení kartami neustále narůstá a od posledních olympijských her v Londýně tak bylo provedeno neuvěřitelných 64 miliard transakcí, což v praxi znamená zhruba 2 000 plateb každou jednu sekundu.

U příležitosti letošní letní olympiády v Riu Visa připravila speciální soutěž, ve které měl každý držitel karty Visa šanci vyhrát jeden ze tří pobytů přímo v centru dění nejočekávanější sportovní události. Soutěže se tak mohlo zúčastnit více než 4,1 milionu držitelů karet Visa. Tři šťastní výherci včera v Praze slavnostně převzali své odměny. Kromě luxusního zájezdu do Ria dostali k pobytu platební karty Visa, předplacené na 100 dolarů denně, možnost navštívit tři libovolné sportovní události v průběhu olympiády i závěrečný ceremoniál a prohlídku města.

„Velice si ceníme našeho dlouholetého partnerství s takto prestižní sportovní událostí, jakou jsou olympijské hry. Pokaždé je jejich atmosféra neopakovatelná a proto jsme rádi, že ji budeme moci několika šťastlivcům zprostředkovat,“ říká Marcel Gajdoš, regionální manažer Visa Europe pro Českou republiku a Slovensko.

„Moje strategie byla platit, co to šlo, a dát si čas s promýšlením odpovědí na všechny otázky. A vyplatilo se. Zájezd do Ria využiju jako skvělý dárek pro tatínka k jeho letošním sedmdesátinám,“ těší se z výhry Vladimír Kalous z Prahy, který vyhrál s kartou Visa od České spořitelny. Další z výherců v první místo naopak ani nedoufal. „Chtěl jsem jen vyzkoušet, jak vysoko se umístím, výhra je pro mě obrovské překvapení. Z programu bych chtěl stihnout určitě Jaroslava Kulhavého v disciplíně cross country,“ plánuje Vlastimil Halašta z Valašského Meziříčí, který platil kartou Visa od mBank.

 

Naplánoval jsem si každý nákup i přesné trasy mezi obchody,“ popisuje svou taktiku třetí výherce Zdeněk Erben z Mladé Boleslavi, který se soutěže zúčastnil se svou kartou Visa od Fio banky. A jeho vysněná sportovní událost na olympiádě? „Brazílie je Meccou fotbalu, takže nám s partnerkou nesmí utéct finálový zápas turnaje.“

Malé Rio na Lipně

Sportovní fanoušci, kteří se do Ria nedostanou, ale nemusí zoufat. Bujarou atmosféru brazilské metropole mohou zažít i v chystaném olympijském parku na Lipně. Jedním z partnerů tohoto projektu je právě Visa, která zde bude mít vlastní sportoviště a množství zajímavých aktivit, které si návštěvníci budou moci vyzkoušet na vlastní kůži.

–  KONEC  –

O asociaci Visa Europe:

Visa Europe je asociace zabývající se platebními technologiemi, kterou vlastní a provozují členské banky a další poskytovatelé platebních služeb ve 38 evropských zemích.

Visa Europe je v srdci platebního ekosystému poskytujícího infrastrukturu a služby potřebné k tomu, aby milionům evropských spotřebitelů, firmám a vládám bylo umožněno platit elektronicky. Členové Visa Europe jsou odpovědni za vydávání karet, registraci obchodníků a výši poplatků pro držitele karet i obchodníky. Visa Europe je rovněž největším subjektem zpracovávajícím transakce v Evropě: zodpovídá za zpracování více než 18 miliard transakcí ročně.

V současnosti je v Evropě vydáno více než 500 milionů karet Visa, přičemž každé šesté euro je zaplaceno právě těmito kartami. Celková útrata provedená kartami Visa přesahuje 2 biliony eur ročně, z toho 1,5 bilionu eur v místech prodeje.

Asociace Visa Europe sídlí ve Velké Británii, od roku 2004 je nezávislá na organizaci Visa Inc. a má exkluzivní, nezrušitelnou a trvalou provozní licenci v rámci Evropy. Obě společnosti úzce spolupracují s cílem zajistit globální platby Visa ve více než 200 zemích a teritoriích.

Další informace najdete na stránkách www.visaeurope.com, na blogu Visa Vision (vision.visaeurope.com) a na Twitteru @VisaEuropeNews.