Nové bezdrátové a bezbateriové polohové spínače OsiSense XCKW snižují náklady na drahou kabeláž

Praha, 27. června 2016 – Schneider Electric rozšiřuje nabídku průmyslové detekce o bezdrátovou technologii značky Telemecanique Sensors a uvádí na trh novou řadu polohových spínačů OsiSense XCKW. Technologie nalezne uplatnění všude tam, kde je potřeba vzdáleně monitorovat stav zařízení a kontrolovat například polohu dveří, posun předmětů na pásových dopravnících, přítomnost či absence hasicích přístrojů na vymezeném místě, zamčení i odemčení zarážek kol nákladních vozidel a další procesy. (TZ)

Snížené náklady na kabeláž a zkrácený montážní čas

„Faktem zůstává, že popularita bezdrátových a energeticky úsporných technologií roste napříč celým průmyslem. Přináší totiž výrazné snížení nákladů na materiál, nejsou zapotřebí kabely, ani kabelové žlaby. Dále umí zkrátit montážní čas až o 20 % ve srovnání se standardním provedením,“ říká Antonín Zajíček ze Schneider Electric a dodává: „Logicky také nehrozí odstávka zařízení z důvodu přerušení kabelů. Bezbateriové provedení přispívá k ochraně životního prostředí – čidlo je tzv. samonabíjecí. Bez baterie zaniká i potřeba jejího dobíjení, což ocení zejména údržbáři strojů.“

Až 300 metrů, až 32 vysílačů na 1 přijímač

Bezdrátové a bezbateriové polohové spínače OsiSenseTM XCKW lze snadno a rychle připojit do obvodu každého stroje. K přenosu signálu slouží preferovaná technologie pro bezdrátovou komunikaci zařízení s nízkým výkonem – ZigBee®. Ta „běží“, stejně jako např. Bluetooth a WiFi, v celosvětově využívaném pásmu 2,4 GHz. V případě použití OsiSense XCKW má každý vyslaný signál svůj specifický ID kód, který zajistí, že dorazí právě a pouze do správného přijímače. Díky tomu zvládne jeden přijímač (umístěný v rozváděči) obsloužit až 32 vysílačů (polohových spínačů).

K sestavení nebo sestavený

Nová řada OsiSense XCKW nabízí 9 provedení polohových spínačů (coby vysílačů), 3 typy přijímačů s 2 přípojnými body pro spojení s PLC (možnost vzdáleného monitoringu až 60 vysílačů) a příslušenství v podobě externích antén a komunikačního modulu pro Ethernet Modbus/TCP. Robustní pouzdro polohového spínače OsiSense XCKW má stupeň krytí IP 67. Spolehlivě tak odolá nejen vniknutí prachu, ale i vody.

OsiSense XCKW je 100% kompatibilní se staršími řadami OsiSense XCKS i OsiSense XCKM, které může jednoduše nahradit. Programovatelné přijímače se nabízí v provedení se 2 reléovými výstupy (24 až 240 V AC/DC) nebo 2 resp. 4 PNP tranzistorovými výstupy (24 V DC). Připraveny byly rovněž dvě tzv. ready-to-use sady, u kterých je vysílač (s čepem a kladkou nebo s plastovou kladkou) s přijímačem (v obou případech verze s reléovými výstupy) spárován již z výroby.

O Schneider Electric

Schneider Electric je globální specialista na hospodaření s energiemi a automatizaci. S obratem 25 miliard eur v roce 2014 a 170 tisíci zaměstnanci se stará o zákazníky ve více než stovce zemí. Pomáhá jim řídit energii a veškeré procesy bezpečným, spolehlivým, efektivním a udržitelným způsobem. Díky našim technologiím, softwaru a službám budete mít své aplikace vždy pod kontrolou – od nejjednoduššího vypínače až po komplexní řízení procesu resp. stroje. Stojíme v čele průmyslových inovací, přinášíme městům inteligenci a obyvatelům bytů i domů větší komfort každý den. V naší společnosti to nazýváme  Life Is On.

www.schneider-electric.com