Infor oznámil silný růst ve 4. čtvrtletí a celém fiskálním roce 2016

PRAHA, 29. června, 2016 – Infor, přední poskytovatel odvětvově zaměřených podnikových aplikací s elegantním vzhledem a cloudovou funkcionalitou, oznámil silné výsledky ve čtvrtém čtvrtletí i za celý fiskální rok 2016, který skončil 30. dubna. Softwarové příjmy včetně licenčních poplatků a cloudového předplatného vzrostly v posledním čtvrtletí meziročně o 34,9 % (na bázi GAAP standardů) a Infor získal v tomto období více než 700 nových zákazníků. (TZ)

Celkový obrat se ve 4. čtvrtletí zvýšil meziročně celkem o 8,8 %, přičemž růstu bylo dosaženo v každé příjmové kategorii včetně softwarových licencí a předplatného, produktových upgradů a podpory, poradenských služeb a jiných příjmů.

V celém fiskálním roce 2016 vzrostly příjmy ze softwarových licencí a předplatného v porovnání s fiskálním rokem 2015 o 26,9 % a firma opět zvýšila svůj podíl na trhu. Protože stále více zákazníků si pořizuje softwarové sady s více produkty Infor, průměrná cena kontraktů přesáhla u 126 projektů hodnotu 1 milionu USD a u 15 dokonce hodnotu 5 milionu USD.

„Infor opět předstihl růst celého trhu, přičemž více než 40 % našeho obratu ze softwarových licencí ve fiskálním roce 2016 pocházelo z SaaS (Software-as-a-Service) licencí; pro srovnání, podíl SaaS činil před třemi lety pouze 10 %,“ řekl Charles Phillips, výkonný ředitel Infor. „Masivní investice do vývoje uživatelské a cloudové funkcionality, které jsme zahájili před 6 lety, se začínají vyplácet. Zaměření na aplikační vrstvu, odvětvové funkcionality, výjimečný uživatelský design, procesy obchodních sítí a na samoučící se systémy přinášejí výsledky. Před námi je fiskální rok 2017 s nejvyšší úrovní objednávek v historii společnosti, které táhne především růst prodejních aktivit v segmentu SaaS.“

Fiskální rok 2016 pro Infor rovněž znamenal klíčové období v oblasti evoluce ERP směrem ke konceptu „networked ERP“ či „multi-enterprise ERP“. V dnešní globální ekonomice je mnoho kritických funkcí, které byly dříve řízeny jednou společností a nyní jsou řízeny sítí obchodních partnerů v celém řetězci, včetně výroby, expedice, distribuce a prodeje. Integrací a rozšířením obchodní sítě do ERP aplikací jednotlivých společností dokáže Infor poskytnout informace o produktech ve výrobě, ve skladu a na cestě v reálném čase. To rozšiřuje působnost ERP aplikací za hranice podniku do celého rozšířeného dodavatelského řetězce.

K novým zákazníkům či projektům uvedeným do provozu se ve fiskálním roce zařadily například Triumph Motorcycles, Michaels, New York MTA, Lineage Logistics, Pilot Flying J, Christian Louboutin, Travelodge, Whole Foods Market, Washington Headquarters Service či Hackensack University Medical Center. V České republice pak například Elektrizace železnic, interStroj, TATRA TRUCKS a mnoho dalších.

O společnosti Infor

Infor vyvíjí elegantně vyhlížející podnikové aplikace s komplexní funkcionalitou a analytickými pohledy na vybraná odvětví, dodávané ve formě cloudových služeb. Se 14 000 zaměstnanci a zákazníky ve více než 200 zemích Infor automatizuje klíčové procesy pro nejrůznější odvětví včetně výroby, velkoobchodní distribuce, maloobchodu, oděvnictví, pohostinství, zdravotnictví a veřejného sektoru. Software Infor pomáhá eliminovat potřebu nákladných dodatečných úprav díky integrovaným specifickým funkcionalitám. Infor implementuje své cloudové aplikace primárně na cloudové platformě Amazon Web Services a open source platformách. Více informací naleznete na cz.infor.com.

Zákazníky Infor je:

  • 18 z 20 největších leteckých výrobců
  • 8 z 10 největších firem z high-tech průmyslu
  • 10 největších farmaceutických společností
  • 20 největších automobilových subdodavatelů
  • 19 z 20 největších průmyslových distributorů
  • 18 z 20 největších globálních maloobchodních řetězců
  • 4 z 5 největších pivovarů
  • 19 z 20 největších globálních bank
  • 10 největších globálních hotelových řetězců