Nadace Vodafone podpoří v programu Vpohybu 6 nových projektů

Praha, 14. července 2016 V rámci programu Vpohybu podpořila Nadace Vodafone za 10 let své existence už více než 400 projektů. V letošním roce vybrala 6 projektů, každý z nich podpoří v začátku 10 000 korunami. Cílová částka, o kterou uchazeči žádali, musela být minimálně ve výši 100 000 korun. Alespoň polovinu cílové částky musí realizátoři získat crowdfoundingovou kampaní na portálu HITHIT.cz, Nadace Vodafone vybranou částku zdvojnásobí. (TZ)

„Snažíme se každý rok vybírat různorodé projekty ze všech koutů České republiky. Letošní vítězové se zaměřují na kulturu, pomoc lidem s postižením a životní prostředí,“ říká Adriana Dergam, místopředsedkyně správní rady Nadace Vodafone. „Loňským nejviditelnějším projektem, který Nadace podpořila, byl projekt s názvem #prsakoule. Vybral přes 300 000 korun na silikonové modely prsou a varlat, které mladí medici a sestřičky využili pro školení již více než 5 000 lidí, aby objevili rakovinu včas,“ dodává Adriana Dergam.

Letošní vítězné projekty:

Jsme offline – Tišnov v pohybu

Studentky gymnázia chtějí „rozpohybovat“ město Tišnov týdenním festivalem, který nabídne nejen studentům zajímavě trávit volný čas. Akce bude doprovázena výstavou inspirovanou projektem Humans of New York, kulinářským workshopem nebo koncertem.

Na film do muzea!

Organizace NaFilM, která dlouhodobě přibližuje veřejnosti dějiny kinematografie, by ráda vybudovala první filmové muzeum v Praze se stálou expozicí a programy pro školy a veřejnost. Projekt navazuje na úspěšnou pilotní výstavu Na film!, kterou v minulosti také podpořila Nadace Vodafone.

JOY RUN 2017!

Organizace Handicapoviny z Opavy chce podpořit běžecké závody s handicapovanými dětmi a mladými lidmi s využitím speciálních sportovních vozíčků. Hlavním cílem je integrace této skupiny mezi zdravé vrstevníky a uspořádání sportovně-zábavného dne pro širokou veřejnost v minimálně 4 městech.

Summer job 2016 – 2017

150 mladých dobrovolníků nezištně pomáhá druhým lidem ve 4 obcích na Jesenicku. Cílem je jednak pomoci starším a potřebným lidem s manuální prací a zároveň zapojit mladé lidi do společné práce a do sportovního, kulturního a duchovního programu. Tím by rádi oživili zájem mladých o veřejné věci a pomohli fungování obcí v pohraničí. Doprovodnou součástí projektu jsou také každovečerní kulturní programy.

Pilsen Busking Fest 2016

Plzeňská nezisková organizace Conexis by ráda uspořádala pouliční festival v centru Plzně, který účastníkům nabídne kvalitní a originální umělce. Na festival by pak ráda navázala celoroční podporou komunity místních umělců.

Jihlaváci jdou k referendu!

Skupina 7 lidí, která již dokázala vyvolat v Jihlavě referendum o odpadech, se chystá zorganizovat komunikační kampaň aktivizující obyvatele Jihlavy, aby k vyhlášenému referendu o nakládání s odpady a výstavbě spalovny odpadů přišli. Aby bylo referendum platné, musí k němu přilákat minimálně 35 % voličů.

O programu Vpohybu

V rámci programu podpořila Nadace Vodafone za 10 let už více než 400 projektů. Program Vpohybu vybízí mladé lidi do 26 let, aby přicházeli s nápady, jak zlepšit prostředí, ve kterém žijí. Realizovat se mohou v různých oblastech – od kultury, přes ekologii, zdraví, pomoc lidem s postižením, po kultivaci měst a obcí.

O Nadaci Vodafone

Nadace Vodafone patří mezi nejdůležitější podporovatele a investory do technologických sociálních inovací, které zlepšují život společnosti a znevýhodněných skupin. V červnu oslavila 10 let od svého založení. Během této doby prošlo nadačními programy přes 550 projektů, kterým rozdělila více než 170 milionů korun. Nadace Vodafone letos představila novou strategii, která cílí do roku 2020.  Nově proto začala používat slogan „Připojte se. Nápadem to začíná.“ Více o Nadaci naleznete na http://www.nadacevodafone.cz/.