Společnost Dimension Data otevřela první Experience centre – předváděcí centrum orientované na zkušenosti zákazníků v digitálním světě

Společnost Dimension Data, globální poskytovatel IT řešení a služeb, oznámila otevření prvního předváděcího centra zaměřeného na digitální zkušenosti – Experience centre. Toto mobilní centrum je vybavené nejnovějšími digitálními technologiemi a projíždí Francií během cyklistického závodu Tour de France. Společnost Dimension Data zde na konkrétních příkladech ukazuje, jak pomohla digitalizovat svět profesionální cyklistiky. (TZ)

Společnost Dimension Data je technologickým partnerem agentury Amaury Sport Organisation (A.S.O.), která je pořadatelem závodu Tour de France. Dimension Data a A.S.O. oznámily výrazné rozšíření analytické platformy pro zpracování cyklistických big dat, která v reálném čase přináší informace divákům, komentátorům, týmům i miliónům fanoušků z celého světa.

Ruth Rowan, výkonný ředitel skupiny Dimension Data pro oblast marketingu, říká: „Spojili jsme se se společnostmi Cisco, Deloitte, EMC a Intel s cílem demonstrovat nejpokročilejší možnosti digitální zkušenosti v oblasti moderního sportu. Pro IT ředitele je dnes digitální transformace jedním z hlavních bodů jejich agendy a my chceme spolu s našimi partnery ukázat, jak mohou podniky ve všech odvětvích využít sílu dat k posílení svých digitálních ambicí.“

V souladu s tématem cyklistiky jsou hlavní atrakcí Experience centra silniční kola vybavená senzory. Návštěvníci si tak mohou pomocí těchto kol vychutnat závodění v prostředí virtuální reality. Cyklistické informace jsou v reálném čase pomocí aplikace vyvinuté společností Dimension Data zaznamenávána a odesílána do firemního cloudu. Následně jsou údaje o tepové frekvenci, rychlosti, tempu i výkonu analyzovány a výsledky zobrazovány na výsledkové tabuli.

Návštěvníci se zde mohou seznámit i s wearables (nositelnými technologiemi) skupiny NTT Group, konkrétně s chytrým tričkem vybaveným senzory životních funkcí hitoe®, které v reálném čase zaznamenávají srdeční a svalové bio signály a generují elektrokardiogram (EKG).

Každý den se navíc mohou návštěvníci zapojit do videokonference s technickým a analytickým týmem pracujícím ve vzdáleném mobilním datovém centru. Pro demonstraci výhod pokročilé spolupráce mezi lidmi i skupinami připravila společnost Cisco virtuální místnost přes Cisco Spark propojenou do vyhrazené sociální sítě určené pro diskusi návštěvníků a týmů z Experience centre.

Společnost Dimension Data očekává, že během konání závodu Tour de France navštíví předváděcí centrum přes 200 příznivců cyklistiky.

Dimension Data

Dimension Data využívá sílu technologií pro transformaci organizací, které jim v současné digitální éře pomohou dosáhnout velkých skutků. Jako člen NTT Group se zaměřujeme na digitální infrastruktury, hybridní cloud, pracovní prostory nové generace, kybernetickou bezpečnost. S obratem 7,5 miliardy USD, pobočkami v 58 zemích a 31 000 zaměstnanci dodáváme služby všude tam, kde jsou naši klienti, a v každém okamžiku jejich technologické cesty. Jsme hrdým oficiálním technologickým partnerem Amaury Sport Organisation, organizátora Tour de France, a hlavním sponzorem cyklistického týmu „Team Dimension Data for Qhubeka“.

Akcelerujte vaše ambice. Navštivte nás na www.dimensiondata.com a na LinkedIn