Webnode rozšiřuje firemní školku a rodičům dává 5 dní dovolené navíc

Brno, 17. srpna 2016 – Brněnská společnost Webnode rozšiřuje svoji firemní školku Webbies. Se zaměstnaneckým benefitem, který je v Česku stále výjimečný, přišel Webnode v září 2015 a už po necelém roce fungování školku stěhuje do větších prostor a navyšuje kapacitu dětí na dvojnásobek. Firma nabízí i další benefity pro rodiče. (TZ)

Firemní školka pomáhá technologické společnosti nalákat a udržet si kvalitní zaměstnance. „V našem oboru pracují převážně mladí lidé, kteří na tento ojedinělý benefit velmi slyší. Školka rodičům umožňuje dřívější a flexibilnější návrat do zaměstnání a zároveň řeší problém přeplněných státních školek,“ vysvětluje Andrea Novotná, HR manažerka Webnode.

Původní kapacita školky byla 6 dětí, tedy jedna dětská skupina. Nyní má Webnode registrované dvě dětské skupiny, takže školka pojme dvojnásobek dětí. To je možné díky novým prostorám v zahradním domku u firemního sídla. Díky početnějšímu personálu může být navíc školka otevřená delší dobu, konkrétně mezi 8. a 17. hodinou. Od podzimu se počítá s rozšířením provozní doby na 7. – 18. hodinu. Webbies přijímá děti od od 1,5 roku do 6 let.

Benefitů pro rodiče má brněnská firma více. „Rodičům také nabízíme částečné a flexibilní pracovní úvazky, aby bylo možné péči o dítě lépe skloubit, a k tomu ještě 5 dní dovolené navíc při narození dítěte,“ popisuje Andrea Novotná.

Školka zajišťuje i krátkodobé či dlouhodobé hlídání dětí, rozvojové a vzdělávací aktivity, týmové hry, výlety v okolí nebo využití principů Montessori pedagogiky. „Třetinu našich zaměstnanců tvoří cizinci, proto v rámci rozšíření školky připravujeme vzdělávací program, který by měl zahrnovat i výuku angličtiny,“ vysvětluje Andrea Novotná. „Do budoucna zvažujeme také otevření školky i pro veřejnost či okolní firmy,“ dodává.

O Webnode

Webnode je globálně úspěšná technologická společnost, díky jejíž platformě si své webové stránky vytvořilo již přes 22 miliónů zákazníků, z toho kolem 1 miliónu v České republice. Nejvíce uživatelů má Webnode v Brazílii, Španělsku, Německu, Francii, Itálii, České republice a Slovensku. Službu nicméně využívají lidé po celém světě, na všech kontinentech. Ačkoliv Webnode působí celosvětově, veškeré svoje aktivity soustřeďuje v Brně. Bezmála stočlenný tým tvoří zaměstnanci 15 různých národností. www.webnode.cz