Lidové noviny mají nový právní seriál „Dědictví od A do Z“

Deník Lidové noviny přináší ode dneška svým čtenářům další originální projekt. V pondělí 22. srpna vychází první díl nového seriálu „Dědictví od A do Z“. Dvanáctidílný seriál najdou čtenáři v LN každý den až do soboty 3. září. (TZ)

Po letošním velmi úspěšném projektu „Kurz právní sebeobrany“, který vyšel i knižně, je „Dědictví od A do Z“ dalším seriálem LN, který se zaměřuje na právo. Čtenáři se v něm seznámí se všemi aspekty dědictví: dozvědí se například, jak dědí manželé, děti, včetně těch zamlčených, jak naopak vydědit nezdárného potomka nebo zaopatřit i jiné příbuzné. Jednotlivé lekce poradí, co s dluhy po zesnulém a jak se řeší dědické spory. Dále se čtenáři dozví, jak správně sepsat závěť a získají popis všech právních řízení, které dědice čekají a praktické rady, na koho se obrátit pro radu i pomoc.

„Problematika práva je pro Lidové noviny stěžejním tématem, jemuž se věnujeme jak ve zpravodajství, tak v pravidelné příloze Právo a justice nebo v našem byznysovém časopisu Index,“ říká ředitel redakce Veselin Vačkov a dodává: „Seriál Dědictví od A do Z je další způsob, jak rozšířit obsahovou nabídku LN a poskytnout čtenářům opravdu užitečné informace.“

Seriál pro Lidové noviny připravila odbornice na rodinné právo a bývala ministryně spravedlnosti JUDr. Daniela Kovářová. Každý díl doprovází původní kresby ilustrátora Richarda Cortése.