SAP a Social Impact společně podpoří startupy ze sociální oblasti

PRAHA, Česká republika — 26. srpna 2016 — SAP společně s agenturou Social Impact a organizací Ashoka podpoří začínající podnikatele a firmy z regionu CEE působící v sociální oblasti. V rámci programu Startery CEE mohou získat podporu, která jim pomůže realizovat své vize a zlepšit tak sociální prostředí nejen ve svém okolí. Zájemci se mohou do programu hlásit do 11. září. V minulých ročnících uspěly i projekty z Česka. Například známý Pragulic, který lidem bez domova umožňuje dělat průvodce Prahou nebo projekt netPORT zaměřující se na podporu zaměstnanosti vězňů. (TZ)

Ze všech přihlášek bude vybráno 25 uchazečů, kteří budou mít šanci prezentovat své projekty a rozvíjet myšlenky na speciálním čtyřdenním summitu.Ten se uskuteční ve Varšavě od 6. do 11. listopadu. Tři nejlepší navíc stráví dva týdny v Social Impact Lab v Berlíně. Během summitu v Polsku se budou moci všichni zúčastnění seznámit s novými metodami Design Thinking a vytváření business modelů nebo čerpat zkušenosti a informace od přítomných odborníků, což jim umožní lépe zvládnout náročný start jejich podnikání. Dostane se jim například pomoci s procesem definování podnikatelského konceptu, přípravy prototypů, budování zákaznické základny, financování a s dalšími těžkými úkoly, se kterými se musejí začínající firmy vypořádat, aby se mohly aktivně podílet na změně sociálního prostředí jejich regionu. Do programu Startery CEE se mohou přihlásit jak projekty, jež jsou teprve ve fázi myšlenky či konceptu, tak projekty procházející počáteční fází realizace. Více informací a registrační formulář najdete na adrese: http://startery.de/programme/cee/cee

Do programu jsou zahrnuty následující země: Česká republika, Slovensko, Polsko, Maďarsko, Bulharsko, Rumunsko, Slovinsko, Chorvatsko, Srbsko, Albánie, Bosna a Hercegovina, Makedonie a Černá Hora.

Více informací najdete na SAP News Center. Sledujte SAP na Twitteru @sapnews.

O společnosti SAP

SAP (NYSE: SAP), lídr na trhu s podnikovým aplikačním softwarem, pomáhá firmám všech velikostí a ze všech oborů k lepšímu fungování. SAP umožňuje lidem a organizacím efektivnější spolupráci a využití podnikových informací bez ohledu na to, zda je využíván pracovníky v kancelářích nebo členy představenstva, na skladě nebo v prodejně, na klasických počítačích nebo mobilních zařízeních. Díky tomu jim umožňuje mít vždy náskok před konkurencí. Aplikace a služby společnosti SAP pomáhají zhruba 320 000 zákazníků v dosahování vyšších zisků, v udržitelném růstu a v přizpůsobování se aktuálním potřebám. V České republice působí společnost od roku 1992 a dosud získala více než 1 300 zákazníků z oblasti podniků, finančních institucí a organizací veřejné správy. Další informace naleznete na www.sap.com.