Sony představuje špičková bezdrátová sluchátka MDR-1000X s nejdokonalejší funkcí potlačení okolního ruchu dostupnou na trhu

Společnost Sony dnes uvádí na trh MDR-1000X, špičková sluchátka s funkcí potlačení ruchu. Tato prémiová sluchátka se stávají díky schopnosti potlačovat okolní ruch vlajkovou lodí, která nabízí nejpohotověji reagující rušení frekvencí okolního šumu na trhu. (TZ)

Model 1000X rozšiřuje nabídku bezdrátových sluchátek od společnosti Sony s funkcí potlačení okolního ruchu. Tato sluchátka však jako první doopravdy umožňují, abyste skutečně rozhodovali o svém zážitku z poslechu. Pomocí funkce „Personal NC Optimizer” přizpůsobíte potlačování okolního ruchu vašim uším. Sluchátka poprvé disponují režimem „Quick Attention”, který vám umožní pouhým umístěním dlaně na vnější stranu sluchátka s někým konverzovat, aniž byste museli sluchátka sundávat.

Jsou to také první sluchátka vybavená technologií DSEE HX™, která „dopočítává” komprimovanou hudbu z jakéhokoli zdroje na kvalitu zvuku blížící se vysokému rozlišení (High-Resolution Audio), a to i bezdrátově.  

Nejlepší z nejlepších

Model 1000X vyniká mezi ostatními. Tato sluchátka byla opatřena množstvím různých zlepšení, aby se mohla stát jedničkou na trhu. Jde např. o nově vyvinuté náušníky a zpracování signálu s vylepšeným procesem filtrace či optimalizovanou technologii duálního čidla ruchu, díky němuž dosahují tato sluchátka nejvyšší kvality potlačení okolního ruchu.  

Vynikající výkon zaručuje také „Personal NC Optimizer”, jenž analyzuje tvar hlavy a způsob, jakým sluchátka nosíte. Zajišťuje tak zážitek z poslechu šitý vám přímo na míru, který si můžete vychutnávat pokaždé, když se zaposloucháte do vaší oblíbené skladby nebo filmu. Tyto jedinečné poslechové zážitky vám přináší, také nová technologie SENSE ENGINE ™.

SENSE ENGINE je nová technologie společnosti Sony, která umí skloubit unikátní zpracování audio signálu s analytickými postupy. Tato technologie zajišťuje dokonalý zážitek z poslechu jakéhokoli druhu zvuku, včetně hudby a okolních zvuků, přesně podle individuálního vkusu každého uživatele.

Audio ve vysokém rozlišení je ten pravý formát, v němž si můžete vychutnat svoji oblíbenou hudbu přesně podle autorova záměru. Sluchátka 1000X potlačující okolní ruch a přinášejí nejlepší zvuk přímo do vašich uší. Dopočítávání na kvalitnější formát technologií Sony DSEE HX také znamená, že audia v jiném než vysokém rozlišení jsou reprodukována v kvalitě, která se tomuto standardu co nejvíce přibližuje.

Cestování bez problémů

Režim „Quick Attention“ zajistí, že už vám nikdy neunikne ani jedno slovo, když na vás bude někdo mluvit, a vy vybude mít zrovna nasazená sluchátka. Režim lze okamžitě aktivovat tím, že jednoduše položíte dlaň ze strany krytu sluchátka, a tím necháte pronikat přímo do sluchátka přirozený zvuk. To znamená, že už nebudete muset sundávat sluchátka, abyste slyšeli vše, co potřebujete slyšet z okolního světa nebo z toho, co právě posloucháte. Už nepropásnete slova letušky, když se vás v letadle zeptá, co byste si přáli k pití.  

Režim „Ambient Sound Mode“ maximálně využívá schopnosti potlačování okolního ruchu a umožňuje nastavení zvukových podmínek tak, že si můžete užívat poslech hudby a zároveň slyšet okolní zvuky. Můžete se ponořit do hudby a přesto moci sledovat svoje okolí a zachytit každé slovo, které je ve vaší blízkosti vyřčeno.

Společnost Sony odstranila potřebu drátového připojení, přitom ale zajistila stejně úchvatnou kvalitu zvuku, ovšem beze strachu, že se zapletete do kabelů. K zajištění nejvyšší kvality zážitku z poslechu přispívají také technologie LDAC™ a S-Master HX™ .

Nerušený poslech kdekoli

Dlouhé dny v kanceláři či sezení v tichu knihovny již nebude s bezdrátovými sluchátky 1000X problém, protože bezdrátová sluchátka potlačující okolní ruch mají mamutí dvacetihodinovou výdrž baterie . Můžete si je s sebou vzít do letadla a dálkové lety zvládnete na jediné nabití.

Tato sluchátka byla navrhována se zřetelem k uvědomělému cestovateli a nosí se stejně dobře, jako se na ně dobře kouká. Díky otočné a složitelné konstrukci je možné sluchátka rychle sbalit do batohu a vyrazit k dalšímu cíli.

Sluchátka jsou dostupná ve dvou barevných variantách – v černé nebo šedobéžové – a mají své vlastní odolné kožené pouzdro.

Cena sluchátek MDR-1000X bude 400 euro a dostupná budou od října.

Technické specifikace

Název modelu MDR-1000X
Typ Dynamický, uzavřený
Reproduktor 40mm, kulatý typ (vinutí CCAW Voice Coil)
Citlivost 103 dB/mW (zapnuto)
98 dB/mW (vypnuto)
Frekvenční rozsah 4 Hz ~ 40 000 Hz
Impedance 46 Ω při 1 kHz (při zapojení)
16 Ω at 1 kHz (bez zapojení)
Baterie DC3.7V : Vestavěná dobíjecí li-Ion
Doba potřebná pro nabití Cca 4 hodiny
Výdrž při používání: Nepřetržité přehrávání hudby: Max. 20 hodin (NC zapnuto), Max. 22 hodin (NC vypnuto)

Nepřetržitá délka komunikace: Max. 24 hodin (NC zapnuto), Max. 26 hodin (NC vypnuto)

Pohotovostní výdrž: Max. 34 hodin (NC zapnuto), Max. 120 hodin (NC vypnuto)

Váha (bez kabelu) Přibližně  275g
Kabel sluchátek Přibližně 1,5m, stříbřené OFC vodiče, zlacený mini stereo konektor
Konektor sluchátkového kabelu Zlacený mini stereo konektor ve tvaru L
Dodávané příslušenství Micro USB kabel (cca. 50cm)

Adaptér pro požití v letadle

Kabel sluchátek (cca. 1,5m)

Pouzdro

O společnosti Sony

Sony Corporation je předním výrobcem v oblasti audio a video systémů, herních systémů, komunikací, zařízení a informačních technologií pro spotřebitelský segment i profesionální využití. Díky své nabídce hudby, videa, počítačových her, online zábavy a služeb má Sony pozici předního výrobce elektroniky a zábavního obsahu. Za fiskální rok končící 31. březnem 2016 společnost Sony vykázala roční obrat přibližně 72 miliard amerických dolarů. Globální webové stránky společnosti Sony: http://www.sony.net/