Vychutnejte si vysoce kvalitní tisk s jednou z nových stylových kompaktních domácích multifunkcí značky Canon

PRAHA, 6. září 2016 – Společnost Canon, lídr v oblasti digitálního zpracování obrazu, dnes rozšířila svoji produktovou řadu inkoustových multifunkcí PIXMA o zcela novou modelovou řadu, která se vyznačuje skvělým designem, perfektní konektivitou a maximální podporou kreativity. Novinkami myslel Canon opravdu na všechny uživatele – základní model PIXMA TS5050, následují PIXMA TS6050 a PIXMA TS8050 pro středně náročné zákazníky a na vrcholu pak stojí nejdokonalejší PIXMA TS9050.  Navíc jsou všechny nové multifunkce ve srovnání s předchozími modely až o 40 procent menší. (TZ)

Bezproblémová konektivita

Díky integrovanému rozhraní Wi-Fi podporují všechny nové modely PIXMA bezdrátový tisk z osobních počítačů a prostřednictvím vylepšené aplikace Canon PRINT pro operační systémy Android a iOS také z chytrých telefonů a tabletů. Funkce jako Wi-Fi Direct  a režim přístupového bodu umožňují přímé připojení tiskárny bez nutnosti využívat router nebo zadávat heslo k domácí Wi-Fi síti. Uživatelé tak mohou multifunkce snadno sdílet s hosty nebo ostatními členy rodiny.

Modely PIXMA TS9050 a PIXMA TS8050 disponují funkcí PIXMA Touch & Print, která na zařízeních s operačním systémem Android dovoluje snadné propojení chytrých telefonů a tabletů s tiskárnou. Uživatelé těchto zařízení kompatibilních s technologií NFC (komunikace na krátkou vzdálenost) tak mohou prostřednictvím aplikace Canon PRINT snadno tisknout i skenovat. Součástí PIXMA TS9050 je i rozhraní Ethernet, které nabízí připojení a sdílení v domácí síti klasicky pomocí síťového kabelu.

V případě multifunkcí PIXMA TS9050, PIXMA TS8050 a PIXMA TS6050 poskytuje dotykový LCD displej přístup ke službě PIXMA Cloud Link, která zajišťuje komunikaci s oblíbenými cloudovými službami a umožňuje rychlý tisk fotografií i nahrávání dokumentů do cloudu pro pozdější využití na cestách. Příznivci sociálních médií navíc mohou vybrané tiskárny propojit se službou Instagram a vytisknout své oblíbené fotografie, například na nový lesklý fotografický papír značky Canon ve čtvercovém formátu 13 x 13 cm (5 x 5 palců).

Moderní a kompaktní design pro stylové propojené domácnosti

Nové modely PIXMA dostaly do vínku kompaktní a elegantní design, díky kterému nevypadají jako běžná zařízení a mohou v domácnosti zastávat roli poutavého uměleckého díla. Modely PIXMA TS8050 a PIXMA TS6050 s kombinací lesklého a matného povrchu okamžitě projasní jakýkoli pokoj, zatímco PIXMA TS9050 v podobě nádherně estetického boxu ocení všichni uživatelé, kteří touží po maximálním uměleckém prožitku. Přední výklopný panel s velkým LCD displejem zajišťují rychlý přístup ke zcela novému intuitivnímu ovládacímu rozhraní, které v rámci jedné obrazovky umožňuje stejně snadnou navigaci a nabízí stejné funkce jako aplikace Canon PRINT.

Kvalitní domácí tisk rychle a snadno

Multifunkce PIXMA TS5050 a PIXMA TS6050 využívají systém pěti samostatných inkoustů a mohou se pochlubit rychlým a vysoce kvalitním tiskem na běžný a fotografický papír. Modely PIXMA TS9050 i PIXMA TS8050 díky doplňkové šedé a dokonalejší fotografické černé barvě kvalitu tisku fotografií ještě zvyšují a výsledné výstupy obsahují bohatší detaily v tmavých oblastech i ve stínech. Oba jsou proto ideální pro pokročilé fotografy. Pro všechny nové modely jsou k dispozici volitelné inkoustové kazety XL, díky nimž mohou uživatelé vytisknout více stránek. Samostatné inkousty navíc umožňují individuální výměnu každé barvy a minimalizují tak množství odpadu.

Kreativita z prostředí domova

Nejnovější multifunkční zařízení PIXMA jsou díky zadnímu podavači kompatibilní s širokou škálou typů a formátů papíru. Uživatelé mohou vytvářet opravdu různorodé tisky – od fotografií přes oboustranné dokumenty až po personalizovaná přání k narozeninám nebo umělecké výtvory svých dětí. Součástí modelů TS9050, TS8050 a TS6050 je i přední zásobník zjednodušující používání tiskárny všem uživatelům, kteří pravidelně tisknou dokumenty i fotografie. V zásobníku může být trvale vložený běžný papír, zatímco v zadním podavači libovolný fotografický papír – odpadá tak nutnost výměny médií mezi různými typy tisků. PIXMA TS9050 a PIXMA TS8050 nabízí taktéž i přímý potisk disků (CD, DVD, BR), a to přímo pomocí aplikace Canon PRINT.

Multifunkce PIXMA TS9050, PIXMA TS8050 a PIXMA TS5050 umožňují tisknout fotografie i bez připojení k počítači, a to přímo z paměťové karty SD. Model PIXMA TS9050 navíc při tomto způsobu tisku poskytuje i kreativní filtry, které mohou uživatelé ke svým fotografiím přidávat pomocí velkého dotykového displeje s úhlopříčkou 12,6 cm (5 palců) a okamžitě ověřovat své tvůrčí nápady.

Klíčové vlastnosti multifunkce PIXMA TS5050:

 • Kompaktní, elegantní a cenově dostupné zařízení typu „vše v jednom“
 • Tisk prostřednictvím Wi-Fi, z paměťových karet SD i z cloudových služeb
 • Displej LCD s úhlopříčkou 7,5 cm (3 palce) a jednoduché uživatelské rozhraní
 • Domácí bezokrajový tisk fotografií ve formátu 10×15 cm (4 x 6 palců) pod 40 sekund
 • Spolupráce s chytrými telefony a tablety prostřednictvím aplikace Canon PRINT

Klíčové vlastnosti multifunkce PIXMA TS6050:

 • Rychlé zařízení typu „vše v jednom“ pro tisk dokumentů i fotografií
 • Wi-Fi pro bezdrátový tisk, kopírování i skenování odkudkoli v domácnosti
 • Intuitivní uživatelské rozhraní na dotykovém displeji s úhlopříčkou 7,5 (3 palce)
 • Přístup k funkcím cloudových služeb z dotykového displeje
 • Spolupráce s chytrými telefony a tablety prostřednictvím aplikace Canon PRINT

Klíčové vlastnosti multifunkce PIXMA TS8050:

 • Tisk fotografií z prostředí domova v ohromující kvalitě
 • Kompaktní design, Wi-Fi konektivita a kopírovací i skenovací funkce
 • Velký dotykový displej s úhlopříčkou 10,8 cm (4,3 palce) a automaticky vyklápěný přední panel
 • Možnost bezdrátového připojení a NFC
 • Podpora paměťových karet SD
 • Spolupráce s chytrými telefony a tablety prostřednictvím aplikace Canon PRINT

Klíčové vlastnosti multifunkce PIXMA TS9050:

 • Specialista na tisk fotografií v ohromující kvalitě fotolaboratoře
 • Možnost použít na snímky na paměťové kartě SD kreativní filtry, a to prostřednictvím velkého dotykového displeje s úhlopříčkou 12,6 cm (5 palců)
 • Kompaktní provedení s elegantními kontrastními texturami
 • Zařízení typu „vše v jednom“ kompatibilní s chytrými telefony a disponující síťovou i cloudovou konektivitou
 • Wi-Fi, Ethernet a NFC
 • Podpora paměťových karet SD

– KONEC –

 

O společnosti

Canon Europe je regionální obchodní a marketingové zastoupení japonské společnosti Canon Inc., která působí celkem ve 116 zemích v Evropě, na Středním východě a v Africe a zaměstnává zde 19 000 lidí.

Společnost Canon, Inc. byla založena v roce 1937 s cílem nabízet zákazníkům nejkvalitnější fotoaparáty dostupné na trhu. Fascinace obrazem a jeho možnostmi ale Canon podněcovala k rozšíření vlastních technologií do mnoha dalších oblastí trhu. Společnost se tak etablovala jako přední světový dodavatel spotřebitelských i podnikových řešení pro zpracování obrazu. Portfolio značky Canon zahrnuje široký sortiment produktů – od digitálních kompaktních fotoaparátů a zrcadlovek přes televizní kamery a přenosné rentgenové přístroje až po multifunkční a produkční tiskárny. Společnost Canon pro všechny tyto produkty poskytuje vysoce kvalitní podporu a řadu služeb s přidanou hodnotou.

Canon intenzivně investuje do výzkumu a vývoje s cílem přinášet nejhodnotnější a nejinovativnější produkty a služby, které uspokojí tvůrčí potřeby zákazníků. Značka Canon tak všem zákazníkům – od amatérských fotografů až po profesionální tiskárny – umožňuje plně uplatnit jejich zaujetí pro obraz.

Podnikovou filozofií společnosti Canon je Kyosei – „společně žít a pracovat pro obecné blaho“. V rámci regionu Evropy, Středního východu a Afriky usiluje společnost Canon Europe o trvale udržitelný růst a cíleně se zaměřuje jak na omezení environmentálních dopadů svých činností, tak i na to, aby zákazníkům nabídla produkty, řešení a služby, pomocí kterých mohou i oni snížit svůj negativní vliv na životní prostředí. Canon je držitelem globální certifikace dle standardu ISO 14001, která potvrzuje prvotřídní přístup společnosti k otázkám ekologie a ochrany přírody.

Další informace o společnosti Canon Europe a Canon CZ jsou k dispozici na www.canon-europe.com a www.canon.cz.