VMware inovuje digitální pracovní prostředí díky sjednocené správě koncových bodů, podpoře pro Windows 10 a pokročilejší správě identity

Las Vegas/Praha, 12. září 2016 – Společnost VMware (NYSE:VMW) na konferenci VMworld 2016 představila nový přístup ke sjednocené správě koncových bodů pro Windows 10, společně s novými funkcemi pro VMware Horizon a VMware Workspace ONE. Tyto novinky pomáhají vylepšit digitální pracovní prostředí a vyřešit výzvy týkající se podpory stále narůstající mobilní pracovní síly, která požaduje kdykoli a odkudkoli přístup ke všem aplikacím prostřednictvím libovolného zařízení. (TZ)

Vývoj aplikací klient – server na cloudové a mobilní aplikace je výzvou pro všechny typy firem. K tomu se přidává ještě komplikace v podobě konzumerismu koncových zařízení, proto firmy stále častěji využívají digitální pracovní prostředí pro jednodušší přístup ke správě, doručování a využívání aplikací z cloudu. Digitální pracovní prostředí od VMware využívá principu „jednoduchost pro uživatele, bezpečnost pro firmu“ a sdružuje všechna zařízení, aplikace a služby a zajišťuje jejich bezpečnou správu prostřednictvím sjednoceného přístupu a identity. S přechodem na Windows 10 a jeho mobilní platformu bude potřeba škálovat Windows 10 desktopy a aplikace, zajistit podporu pro starší aplikace a integraci s neustále se rozšiřujícím ekosystémem mobilních aplikací. Potřeba bezpečného digitálního pracovního prostoru se tak stane nevyhnutelnou.

„Věříme, že zabezpečené digitální pracovní prostředí s přístupem na základě identity nabízí obrovské příležitosti pro doručování libovolných aplikací na jakékoli zařízení, především v souvislosti s tím, jak firmy přechází na Windows 10 a stále častěji nabízejí zaměstnancům nástroje pro zvýšení produktivity založené na cloudu, jako je například Office 365,“ řekl Sanjay Poonen, výkonný viceprezident a generální ředitel divize výpočetních řešení pro koncové uživatele a ředitel globálního marketingu a komunikace ve společnosti VMware. „Digitální pracovní prostředí od VMware využívá vedoucí technologii AirWatch a Horizon spolu se správou identity a dokáže okamžitě pomoci s řešením základních výzev, se kterými se dnes firmy potýkají, jako je nasazení Windows 10. Navíc plánujeme další fázi digitálního pracovního prostředí, která povede k zásadní změně paradigmatu v oblasti správy koncových zařízení.“

Moderní přístup ke sjednocené správě koncových zařízení pro Windows 10

Analytická společnost Gartner uvádí, že „budoucnost správy koncových zařízení představuje konsolidace nástrojů pro správu tradičních PC a mobilních zařízení, protože běžná infrastruktura pro správu se vyvíjí napříč oběma typy zařízení.“

Zastaralé on-premise modely pro správu koncových zařízení jsou nevhodné vzhledem k nesourodé správě a složitým procesům určeným upraveným desktopům a aplikacím klient-server. S tím, jak jsou osobní počítače stále častěji využívány mimo firemní síť a pro přístup ke cloudovým službám, potřebují firmy moderní řešení určené pro éru mobility a cloudu. Nová technologie od VMware, která představuje další fázi digitálního pracovního prostředí, nabídne pokročilou sjednocenou správu koncových zařízení a technologii pro zabezpečení správy mobilních zařízení a desktopů. Technologie rozšiřuje stávající správu Windows 10 o funkce pro řízení životního cyklu PC včetně nastavení, distribuce softwaru, úprav operačního systému a bezpečnosti. Od základu tak mění paradigma pro správu koncových zařízení za využití moderní platformy pro cloud a mobilitu. Díky tomu může IT oddělení rychleji nasadit úpravy zabezpečení a aktualizace operačního systému, spolehlivěji instalovat software a konsolidovat provozní procesy napříč všemi zařízeními – na i vně domény. Díky integraci správy životního cyklu PC s moderní správou podnikové mobility dokáže technologie VMware pro sjednocenou správu koncových zařízení snížit náklady na řízení přechodu na Windows, zabezpečit koncová zařízení a data na jakékoli síti v rámci jakékoli aplikace a zajistit vysoce kvalitní a stabilní uživatelský zážitek pro jakékoli zařízení.

„Zákazníci uvádějí, že správa různých konzolí pro všechna jejich koncová zařízení je stále komplikovanější,“ řekl Orion Hindawi, spoluzakladatel a CEO společnosti Tanium. „Co potřebují, je jednoduché řešení, které si dokáže poradit s věcmi jako je cloud, virtualizace a mobilita. Aby mohli odvádět lepší práci, potřebují zjednodušit procesy.“

Více informací o vývoji a výhodách technologie navštivte VMware UEM microsite.

VMware Horizon: Vyšší výkon s šestinásobnou redukcí datového přenosu

Se zvyšující se digitalizací zaměstnanců umožňuje VMware Horizon firmám zajistit přístup k personalizovaným desktopům a aplikacím kdykoli a odkudkoli prostřednictvím digitálního pracovního prostředí. Nové inovace a rozšířený ekosystém partnerů poskytujících řešení ověřená společností VMware vznikly s cílem přizpůsobit se éře mobility a cloudu a pomoci zákazníkům snížit náklady a složitost správy a doručování aplikací a desktopů. Rozšířené funkce v rámci VMware Horizon poskytují podporu pro zákazníky všech velikostí.

Klíčové novinky v rámci VMware Horizon:

 

  • Lepší funkce v rámci Blast – VMware Blast Extreme protokol zajistí lepší výkon s šestinásobnou redukcí datového přenosu obrazu a patnáctiprocentní redukcí přenosu zvuku pro zajištění bohatého uživatelského zážitku pro koncové uživatele využívající vizualizované Windows aplikace a desktopy. Nová podpora technologie Riverbed v rámci Horizon 7 rozšíří rychlost přístupu pro koncové uživatele WAN a v případě 3D grafických aplikací pomůže Horizon 7 při použití s NVIDIA GRID snížit latenci až o 24 milisekund. V neposlední řadě nabídne Horizon 7 podporu pro Swiftpoint myš při využívání virtuálních desktopů a aplikací na iPadech a dalších iOS zařízeních.

 

  • Vysoce výkonná dostupná zařízení – Rozšiřující se seznam zařízení s podporou pro Blast protokol bude zahrnovat nově ověřené tenké a zero klienty Dell, HP a iGEL, spolu s technologickou ukázkou podpory pro Raspberry Pi. Díky tomu získají zákazníci flexibilitu využívat Blast k doručení vysoce kvalitních Horizon 7 nebo Horizon Air desktopů a aplikací využívajících hardware ke snížení celkových nákladů na poskytování a správu podnikových desktopů.

 

  • Cloudově řízená plug-and-play zařízení – Nově ověřená zařízení pro Horizon Air hybrid Mode od Dell, EMC HitachiData Systems a QCT podpoří rychlé nastavení a zajištění virtuálních desktopů a aplikací. Horizon Air poskytuje plnou správu životního cyklu desktopů a aplikací z cloudu, čímž výrazně minimalizuje čas potřebný pro nastavení a konfiguraci a umožní automatické cloudově řízené aktualizace.

Dále pokračuje znění tiskové zprávy v angličtině:

Companies of all sizes can use VMware Horizon to support a mobile workforce and simplify desktop and application management through a digital workspace. For a complete list of features and benefits available in Horizon, visit the VMware End-User Computing blog.

“At Sprint, we wanted our employees to be more productive and effective so we worked closely with VMware to offer access to the applications, tools and resources they need from the cloud across any device,” said Joe Hamblin, director of emerging technology, Sprint. “We were also looking for cost-savings through the use of affordable endpoint devices and a modern cloud-based architecture for applications and desktop delivery that would enable our small IT team to support our employees. VMware Horizon Air is helping us to achieve those goals, along with a great experience for our end-users.”

VMware Workspace ONE: Automated Provisioning for Office 365 and Consumer-Simple Registration

Workspace ONE with VMware Identity Manager™ helps customers overcome the deployment and management challenges of Office 365. Enhancements to the solution will enable administrators to automatically provision and de-provision end users based on existing active directory group membership. When employees leave an organization, access to cloud-based Office 365 resources is immediately revoked through entitlement management, whereas previously authentication tokens could be valid for hours or days after separation. Updates to the VMware Verify mobile push-application will also offer a consumer-simple registration workflow that eliminates the need for end-users to download and register a two-factor authentication (2FA) application.

For more information on VMware Workspace ONE, visit the VMware End-User Computing blog.

Additional Advancements in the VMware End-User Computing Portfolio

Updates will be available in other End-User Computing solutions from VMware. They include new support for Windows 10 for a broad range of use cases and a new solution that delivers a digital workspace to financial services companies.  

  • VMware Fusion® and VMware Workstation – Support for Windows 10 Anniversary Edition and Windows Server 2016 will be built-in to the new VMware Fusion 8.5 and Workstation 12.5 Pro portfolio of solutions to run Windows 10 on Macs or multiple Windows 10 systems on Windows or Linux PCs. Additionally, macOS Sierra will be supported across the entire VMware Fusion portfolio. For more information, click here.

Specialized Solution for Financial ServicesVMware 24/7 Branch Anywhere is a modern solution that simplifies and centralizes the management of banking kiosks, teller workspaces, banking applications, ATM images and mobile devices. Management and delivery of these services is enabled through a secure digital workspace powered by VMware Workspace ONE. For more information, click here.

Dodatečné zdroje (v angličtině)

O VMware
Společnost VMware, světový lídr v oblasti cloudové infrastruktury a firemní mobility, pomáhá zákazníkům zrychlit digitální transformaci. VMware umožňuje firmám a organizacím osvojit si softwarově definovaný přístup k podnikání a IT díky Cross-Cloud ArchitectureTM a řešením pro datová centra, mobilitu a bezpečnost. S tržbami ve výši 6,6 miliard USD v roce 2015 má VMware více než 500 tisíc zákazníků a 75 000 partnerů. Sídlo společnosti se nachází v Palo Alto v Kalifornii. Další informace najdete na www.vmware.com/cz.