Na český trh vstupuje slovensko-ruský startup Mishiko, který získal od investorů 2 miliony USD, se svým prvním řešením z oblasti IoT – chytrým obojkem pro psy.

Praha/Bratislava, 13. září 2016 – Startup Mishiko, zabývající se vývojem zařízení v oblasti Internetu věcí (IoT), dnes oznámil zahájení prodeje prvního z nich: chytrého obojku pro psy (www.mishiko.net). Projekt, který od roku 2015 přilákal investice ze strany privátních ruských investorů a slovenského investičního fondu Sitno Holding přesahující 2 miliony USD, uvádí obojek ve stejnou dobu na český, slovenský a ruský trh. (TZ)

mishiko

Mishiko je mezinárodní projekt, který vyvinul univerzální platformu IoT jako základ pro vlastní prémiové zařízení, ale i pro vývojáře třetích stran. Prvním řešením je právě Mishiko obojek. Ten se připojí k telefonu přes mobilní aplikaci a sleduje nejen aktuální pozici psa, ale i jeho zdravotní stav.

Obojek má dva hlavní cíle: neustále sledovat psa přes GPS a pomoct zvířeti v boji proti obezitě. Zatímco podle dostupných statistik se přibližně 14 % domácích psů zatoulá a téměř žádný z nich se už nevrátí domů, nadváhou trpí  až čtyři z deseti domácích mazlíčků (zdroj: ASPCA, APOP). A tento trend má bohužel stoupající tendenci.

Matúš Horák, ředitel Mishiko EU a nadšený pejskař, vysvětluje: „Při vývoji inteligentního obojku jsme spolupracovali se psími kluby i chovateli a využili jejich odborných znalostí. Potvrdili nám, že nadváha psů je skutečně vážný problém. Rozhodli jsme se proto vytvořit šikovnou pomůcku, která kombinuje fitness sledování, GPS a sociální sítě pro chovatele ve stylové aplikaci pro chytrý telefon.

Mishiko je malé zařízení v hliníkovém vodotěsném pouzdře, které se připevní k obojku psa a připojí k telefonu přes mobilní aplikaci. K dispozici je pro systémy iOS a Android. GPS modul sleduje polohu domácího mazlíčka s přesností 10-20 metrů. Jeho fyzická aktivita je analyzována pomocí vestavěného akcelerometru. Přístroj ji zároveň vyhodnocuje na základě jeho plemene, hmotnosti a věku. Majitel dostane informaci o aktivitě v bodech, které jsou vypočítány na základě konkrétního vzorce. V závislosti na tom, jestli pes běžel, ležel, nebo pomalu šel, se bude počet bodů lišit. Aplikace mu tak pomůže předvídat potřebu výživy a kondičního cvičení pro psa.

Malý rozměr cca 50×22 mm a nízká hmotnost (40 g), stejně jako univerzální držák, umožňují využít zařízení pro psy jakéhokoliv plemene a připnutí na téměř všechny druhy obojků. Mishiko nemá tlačítka: bezdrátová nabíjecí stanice umožňuje nabití i přes obojek. Zařízení se automaticky aktivuje po jemném zatřepání. Nespornou výhodou je globální SIM karta: majitel obojku má zabezpečený neomezený datový paušál pro 170 krajin světa.

Pro majitele připravujeme rovněž integraci se sociálními sítěmi. Díky mobilní aplikaci budou mít kupříkladu možnost vyhledat pejskaře v okolí, setkat se s nimi, využívat speciální psí kalendář, či se zapojovat do různých aktivit,“ doplňuje Horák.

Projekt Mishiko, původně založen Ekaterinou Sedininou jako spin-off jejího hlavního telekomunikačního byznysu, vznikl v roce 2015. Od té doby získal více než 2 miliony USD od ruských investorů a slovenské investiční skupiny Sitno Holding.

„Mishiko obojek je naše první zařízení z řady IoT řešení, které plánujeme spustit společně s evropskými partnery,“ vysvětluje Sedinina, spoluzakladatelka a předsedkyně představenstva Mishiko. „Je součástí rozsáhlého projektu, který nám umožní rychlé zavádění nových produktů, stejně jako poskytnout IoT platformu pro vývoj řešení těm společnostem, které o ni projeví zájem.

Mishiko obojek přichází v těchto dnech na český, slovenský a ruský trh. Koupit ho je možné zatím výhradně on-line na www.mishiko.net.

V blízké budoucnosti plánuje Mishiko expandovat nejen v Evropě, ale i do Spojených států, kde vidí velký potenciál.

Vlastnosti MISHIKO

  • Prémiový design
  • Tělo zařízení: eloxovaný hliník + ABS plast se SoftTouch povrchem
  • Rozměry a hmotnost: 52x49x22 mm, 40 g
  • Aplikace k dispozici pro iOS a Android
  • Odolný vůči nárazům a vodotěsný: IP67
  • Podporované technologie: 2G/3G, UMTS, GPS, GLONASS
  • Globální konektivita: datový roaming pro 170 zemí světa za paušální cenu
  • Baterie: Li-Po 480 mAh
  • Automatická aktualizace firmware

KONEC

Mishiko Holding

Mishiko je mezinárodní projekt s centrálou v Bratislavě a vývojovými aktivitami v Rusku. Jeho spoluzakladatelka Ekaterina Sedinina vytvořila projekt jako spin-off ze svého hlavního podnikání v oblasti telekomunikací. Po spuštění začátkem roku 2015 získal více než 2 miliony USD od ruských investorů a slovenské investiční skupiny Sitno Holding. Společnost pracuje na vývoji univerzální platformy Internetu věcí (IoT) a vlastních exkluzívních zařízení pro tuto platformu. Více: http://mishiko.net/cz/