SAP získal jako první nadnárodní technologická společnost globální certifikaci za genderovou rovnost, kritéria splnily i české pobočky

PRAHA, Česká republika — 15. září 2016 — Společnost SAP SE (NYSE: SAP) získala světový certifikát EDGE (Economic Dividends for Gender Equality), ocenění za globální aktivity vedoucí k dosažení a udržení genderové diverzity a rovnosti na pracovišti. Jednou z 13 úspěšně vyhodnocených zemí je také Česká republika. (TZ)

V březnu 2016 se společnost SAP stala první technologickou firmou, která získala certifikaci EDGE ve Spojených státech. Globální certifikace vyžaduje, aby genderovou rovnost splňovaly pobočky v zemích po celém světě tvořící 80 procent celé organizace. Mezi těmito zeměmi jsou v rámci SAP kromě Spojených států také Austrálie, Brazílie, Čína, Česká republika, Francie, Kanada, Německo, Indie, Irsko, Japonsko, Singapur a Velká Británie. Mezi hodnotící kritéria patří nábor a náborové kampaně, školení a tréninky pro vrcholové manažery, mentoring, flexibilní pracovní prostředí a firemní kultura.

„Tato globální certifikace je důležitým milníkem v našem neustálém úsilí o vymýcení jakékoliv nerovnosti na pracovišti. Je to další krok pro náš způsob vedení lidí a pro naše úsilí pomáhat světu fungovat lépe,“ řekl Bill McDermott, CEO společnosti SAP.

Společnost SAP chce do roku 2017 dosáhnout 25% podílu žen na vedoucích pozicích. Již ve druhém čtvrtletí tohoto roku vzrostl tento podíl na 24,1 %, celkový podíl žen mezi všemi zaměstnanci činí 32,5 %.

„Jsme hrdí na to, že jsme získali tuto globální certifikaci, a nadále budeme vytvářet firemní kulturu umožňující pracovní uplatnění a úspěchy zaměstnancům pocházejícím z nejrůznějšího prostředí. V technologickém průmyslu chceme jít příkladem a poskytovat příležitosti nejen ženám, ale také všem menšinovým skupinám,“ dodal Stefan Ries, globální ředitel pro lidské zdroje v SAP.

O certifikaci EDGE
EDGE je přední globální metodikou hodnocení a certifikačním standardem pro genderovou rovnost. Certifikace EDGE pomáhá organizacím v utváření optimálního a prospěšného pracovního prostředí pro ženy a muže. Metodologie zaujímá spíše obchodní než teoretický přístup zahrnující srovnávací testy a metriky. Hodnotí pravidla, praxi a čísla napříč pěti různými oblastmi: rovné platy za stejnou pracovní náplň, nábor a náborové kampaně, školení a mentoring pro vrcholové manažery, flexibilní pracovní doba a firemní kultura. Pro více informací navštivte www.edge-cert.org, nebo sledujte EDGE na Twitteru: @EDGE_CERT.

Více informací najdete na SAP News Center. Sledujte SAP na Twitteru @sapnews.

O společnosti SAP

SAP (NYSE: SAP), lídr na trhu s podnikovým aplikačním softwarem, pomáhá firmám všech velikostí a ze všech oborů k lepšímu fungování. SAP umožňuje lidem a organizacím efektivnější spolupráci a využití podnikových informací bez ohledu na to, zda je využíván pracovníky v kancelářích nebo členy představenstva, na skladě nebo v prodejně, na klasických počítačích nebo mobilních zařízeních. Díky tomu jim umožňuje mít vždy náskok před konkurencí. Aplikace a služby společnosti SAP pomáhají zhruba 320 000 zákazníků v dosahování vyšších zisků, v udržitelném růstu a v přizpůsobování se aktuálním potřebám. V České republice působí společnost od roku 1992 a dosud získala více než 1 300 zákazníků z oblasti podniků, finančních institucí a organizací veřejné správy. Součástí SAP v České republice je také SAP Business Services Centre Europe (SAP BSCE), SAP Ariba a Concur. Další informace naleznete na www.sap.com.