Louda Auto přichází do Prahy. Přináší unikátní služby včetně carsharingu a plánuje výrazné rozšíření flotily

Praha, 22. 9. 2016 – Společnost Auto Louda, jeden z největších dealerů koncernu Volkswagen, otevírá již svou desátou provozovnu v Praze na Kolbenově ulici v Hloubětíně. Do portfolia holdingu Louda patří i CAR4WAY a.s., největší poskytovatel carsharingových služeb v ČR, jež v Praze chystá spuštění volného carsharingu. Plánuje i značné rozšíření nabídky modelů a výrazné navýšení flotily vozů. Zákazníci tak budou moci sdílet nově nejen vícemístné či užitkové vozy, ale i sportovní
modely. Samozřejmostí je online rezervace 24 hodin denně či bezklíčkové odemykání vozu. (TZ)

Nová pražská pobočka Louda Auto a CAR4WAY na Kolbenově ulici nabízí klientům nejen kompletní prodejní a poprodejní služby, autobazar prověřených vozů, autopůjčovnu či půjčovnu příslušenství, ale dokončuje i několik výjimečných zasedacích místností určených pro potřeby firemních klientů. Autosalon také jako první v republice disponuje vlastní off road tratí, na které si zákazníci mohou vyzkoušet jízdu v terénu se stále oblíbenějšími modely SUV. Pro zájemce o adrenalinové zážitky z jízdy se sportovními vozy na okruhu je připraven Louda Racing Camp.

Carsharing jako moderní alternativa vlastnictví nebo leasingu v celkem osmi městech ČR

CAR4WAY je současným lídrem na českém trhu sdílení aut, tedy tzv. carsharingu. V Praze
a v Pardubicích disponuje 140 vozy Škoda Rapid, Citigo, Volkswagen Transporter a Volkswagen E-Up. Na začátku roku 2017 plánuje navýšit počet automobilů jen v Praze na téměř 240 a celkem na 300 vozů v osmi městech České republiky, kde provozuje svá dealerství. „Připravujeme také rozšíření našeho portfolia vozů, aby pokrylo maximum potřeb našich klientů. K dispozici jim tak bude například osmimístný Transporter, sedmimístný Caddy nebo užitkový Caddy Maxi v provedení skříň, modely Octavia a Fabia, oba ve variantách Combi. Ti náročnější pak mohou dokonce sdílet a užít si jízdu ve sportovním modelu Octavia RS,“ říká majitel Pavel Louda.

 

Carsharing od CAR4WAY zahrnuje veškeré náklady na provoz vozu včetně nákladů na pohonné hmoty, pojištění, servis, apod. Zákazníci platí pouze cenu za dobu užívání vozu a najeté kilometry. „Služba se vyplatí lidem, kteří potřebují čas od času něco převézt, vyjet si na výlet nebo cokoli vyřídit. Oproti vlastnictví vozu je výhodná především pro ty, kteří za rok nenajezdí více než 10 tisíc kilometrů. Výhodou je také její flexibilita – automobil je možné zapůjčit si podle potřeby jen na hodinu nebo třeba na několik kilometrů. Prostě nevázat se žádnými měsíčními splátkami nebo denními zápůjčkami. 24 hodin denně, s on-line rezervací vozů přes internet nebo prostřednictvím mobilní aplikace,“ říká Martin Feller, obchodní ředitel CAR4WAY a.s. a Louda Auto a.s. a dodává: „Carsharing má do budoucna potenciál stát se součástí pražské integrované dopravy, sloužit může i jako návazná doprava v cílových destinacích pro vlakové cestující, tak jak to funguje například v Německu. Obdobné využití vidíme
i v rámci administrativních nebo obchodních center či rezidenčních komplexů.“

Flexibilní flotila nebo jen doplněk firemního vozového parku

Propojení služeb Auto Louda s carsharingem nabízí unikátní řešení firmám na míru. Službu sdílení automobilů si oblíbily i firmy, pro které může být sdílení některých typů vozů výhodnější variantou než operativní leasing nebo autopůjčovna. CAR4WAY pilotuje projekt firemního i zaměstnaneckého carsharingu například i s tak velkou firmou jako je Skanska.

Volný carsharing – neomezená mobilita pro Prahu

Zatímco doposud bylo třeba vrátit sdílený vůz do tzv. stejné lokality, CAR4WAY nyní přichází s revoluční novinkou, tzv. volným carsharingem, který je nyní v pilotním provozu. V praxi to znamená, že v rámci městských částí 5, 6 a 8 nebude nutné vracet auto do oblasti místa nástupu. Postupně je v plánu rozšiřovat a spojovat další městské části v jednu lokalitu. „Naším cílem je ušetřit klientům čas, usnadnit plánování a zefektivnit využívání našich vozů. Využívaný automobil proto budou moci v rámci konkrétních městských částí vrátit kamkoliv,“ dodává Martin Feller.

O společnosti Auto Louda

Společnost Louda Auto a.s. působí na trhu v České republice od roku 1992. V osmi městech (Poděbrady, Pardubice, Kolín, Liberec, Teplice, Svitavy, Brno, Praha) nabízí komplexní služby v rámci autorizovaného prodeje a servisu vozů koncernu Volkswagen Group, značek Škoda, Audi, SEAT, Volkswagen osobní a užitkové vozy
a nekoncernových značek Mazda, Ford a Hyundai. Společnost je partnerem programů prodeje prověřených ojetých vozů Škoda Plus a Das Weltauto a také oficiální půjčovny Volkswagen užitkových vozů Das Rentauto. Dále zastřešuje širokou nabídku finančních produktů a služeb, mimořádné podmínky pojištění a další služby.

Kontakt pro více informací

Martin Feller, Obchodní ředitel CAR4WAY a.s. a Louda Auto a.s, +420 732 701 804

Naďa Šeráková, Account Manager Ogilvy PR, +420 737 208 418