Společnosti Arrow Electronics a Oracle pomáhají akcelerovat celosvětový růst cloudového distribučního obchodu

Září 2016, Centennial, USA – Školení, vyhodnocení efektivity cloudových projektů a demo řešení pomohou poskytovatelům řešení proměňovat potenciální zájemce o cloud v reálné zákazníky. (TZ)

Společnosti Arrow Electronics a Oracle spustily v Severní Americe, Evropě, na Středním východě a v Africe řadu iniciativ, které mají akcelerovat cloudový business: poskytují resellerům a poskytovatelům řešení komplexní expertizu a podporu, aby mohli koncovým zákazníkům efektivně pomáhat při přechodu na cloudové řešení.  

„Společnost Arrow chápe, že dnešní poskytovatelé řešení jsou mnohem víc než prostými prodejci produktů – působí jako důvěryhodní poradci, kteří koncovým zákazníkům pomáhají realizovat často poměrně složitý přechod do cloudu. Proto se společnost Arrow spojila s předními dodavateli cloudových řešení, jako je například Oracle, a prostřednictvím ArrowSphere společně nabízejí školení, demo řešení a plnou produktovou podporu, které mohou prodejce vybavit veškerou expertizou potřebnou pro akceleraci růstu tohoto typu obchodu,“ řekl Steve Robinson, viceprezident pro globální cloudový business společnosti Arrow.

V rámci svého globálního cloudového tržiště ArrowSphere nyní Arrow nabízí kompletní sadu cloudových produktů společnosti Oracle – od řešení IaaS (infrastruktura jako služba) včetně řešení cloudového úložiště a výpočetního výkonu po řešení PaaS (platforma jako služba), jako jsou databáze, Java, business intelligence, integrace nebo mobilní cloudové aplikace. ArrowSphere také nabízí prodejcům stejně jako koncovým zákazníkům jedinečnou možnost spolupracovat na jejich lokálním trhu se zkušenými cloudovými specialisty.

Kromě komplexní nabídky produktů Oracle dostupných prostřednictvím ArrowSphere bude Arrow v Severní Americe a v Evropě nabízet také regionální školicí workshopy. Budou organizované ve spolupráci s neziskovou IT oborovou asociací CompTIA a poskytnou prodejcům typu VAR (value-added reseller) a MSP (poskytovatelé řízených služeb) informace o tom, jak efektivně hodnotit cloudové potřeby koncových uživatelů a podpořit na trhu cloudové nabídky společnosti Oracle.    

„Společnost Oracle se s nadšením zapojila do spolupráce s Arrow Electronics na posílení růstu cloudového obchodu v rámci jejich distribuční sítě,“ řekl Brian Hamel, senior viceprezident pro řešení konvergované infrastruktury společnosti Oracle. „Rozsáhlý systém resellerů společnosti Arrow má vynikající předpoklady k tomu, aby přinesl inovativní cloudová řešení Oracle ještě většímu počtu koncových uživatelů.“

Společnost Arrow také umožní partnerům využívat specializovaný nástroj pro hodnocení efektivity cloudového řešení pro zákazníka. Podniky si budou moci analyzovat ekonomiku modelu přechodu na veřejný, soukromý nebo hybridní  cloud. Vytvoří si scénáře na bázi jednotlivých alternativ a také si provedou analýzu potenciálních technologických a bezpečnostních problémů a celkových nákladů na vlastnictví. Díky těmto klíčovým analytickým možnostem budou schopny zvolit takové cloudové řešení, které bude nejlépe vyhovovat specifickým potřebám dané organizace.

Kromě toho poskytne Arrow více než 250 poskytovatelům řešení v regionu Evropa, Střední východ a Afrika demo verze cloudových řešení Oracle včetně své bohaté multiproduktové ověřené expertizy. Cílem je pomoci obchodním partnerům proměnit jejich potenciální zájemce o cloud v reálné zákazníky. Demo nabídky  Arrow  jsou partnerům ihned k dispozici, aby mohli potenciálním zákazníkům předvést veškeré schopnosti a přínosy produktů a služeb Oracle.  

Na nedávné konferenci Oracle OpenWorld byla společnosti Arrow udělena cena Excellence Award za specializovaná řešení v transformaci cloudu.

O společnosti Arrow

Arrow Electronics (www.arrow.com) je celosvětovým dodavatelem produktů, služeb a řešení pro průmyslové a komerční uživatele elektronických komponent a podnikových výpočetních řešení. Společnost Arrow působí jako distribuční partner pro více než 100 tisíc výrobců OEM, smluvních výrobců a komerčních zákazníků, a to prostřednictvím celosvětové sítě více než 460 poboček ve více než 85 zemích.

Arrow nabízí nejlepší globální cloudová řešení svého druhu, která jsou specificky zaměřená na potřeby komunit resellerů a poskytovatelů řešení. Ověřené strategie Arrow pro uvádění cloudových řešení na trh a scénáře pro řešení s více dodavateli rozšiřují expertizy a nabídky resellerů a poskytují jim lepší pozici důvěryhodných poradců u jejich koncových zákazníků. Pro více informací o globálních cloudových nabídkách Arrow navštivte: http://ecs.arrow.com/cloud_services/ .

O programu Oracle PartnerNetwork

Oracle PartnerNetwork (OPN) je partnerský program společnosti Oracle, který poskytuje partnerům významnou výhodu pro vývoj, prodej a implementaci řešení Oracle. OPN nabízí zdroje pro školení a podporu specializovaných znalostí o produktech a řešeních Oracle a byl rozvíjen s cílem seznámení se s rostoucím produktovým portfoliem společnosti Oracle, partnerskou základnou a obchodními příležitostmi. Pro nejnovější vylepšení OPN je klíčové, aby byli partneři uznáni a oceněni za své investice do Oracle Cloudu. Partneři, kteří se zapojí do takovéto spolupráce se společností Oracle, budou schopni zvýšit své odborné znalosti Oracle Cloudu a uspět u zákazníků díky OPN Cloud programu – inovativnímu programu, který doplňuje stávající úrovně OPN programu o úrovně uznání a významné výhody pro partnery pracující s Oracle Cloudem. Pro více informací navštivte:

http://www.oracle.com/partners.