Soutěž Czech IoT Summer Jam 2016 se blíží do finále, přihlášky je možné posílat do půlky listopadu

Praha, 6. října 2016 – Už téměř 50 soutěžních týmů a jednotlivců se zaregistrovalo do soutěže Czech IoT Summer Jam 2016, jejímž cílem je najít nejlepší aplikace a možnosti využití technologie IoT v síti LoRa. Soutěž vyhlásily České Radiokomunikace (ČRa), které sítí LoRa Česko pokrývají. Výsledný projekt bude na náklady organizátorů uvedený do praxe a další projekty mohou získat finanční odměnu. Pro velký zájem o soutěž a krátící se dobu na odevzdání hotových projektů posunuly CRa uzávěrku na 15. listopadu. (TZ)

„Laická veřejnost o Internetu věcí zatím nemá dostatek informací, odborná veřejnost se ale v této oblasti již angažuje a jeví o ni velký zájem. Poukazuje na to i zájem o soutěž, kterou jsme pro odborníky a technologické nadšence připravili. Kromě oblastí průmyslu, chytrých měst, chytré dopravy a domácnosti se otevírá řada dalších možností, kde můžeme technologii využít. Věříme, že s inovativními nápady přijdou i soutěžící,“ uvádí k soutěži Martin Gebauer, generální ředitel ČRa.

Úkolem soutěžících je vytvoření prototypu aplikace, která bude zpracovávat data ze sensorů přenášená pomocí technologie LoRa. Soutěžící přihlašují i vlastní nápady na prostředí i parametry, které chtějí sledovat. České Radiokomunikace vybraná prostředí na základě jejich nápadů osadí sensory. Ty jsou umísťovány v rámci provozů partnerů soutěže – například Personal Green nebo v rámci provozů ČRa. Mimo jiné snímají předdefinované ukazatele v daném prostředí – například měří teplotu, vlhkost, detekují pohyb, mapují polohu, měří hluk apod. Soutěž je určená studentům a absolventům vysokých škol s technickým zaměřením, ale i start-upům a firmám, které se o oblast IoT zajímají.

Soutěžící mohou své projekty do Czech IoT Summer Jam 2016 přihlašovat na webové stránce pripoj.me. Na ní najdou informace a možnosti přihlášení vlastních nápadů. Vybrané týmy budou prezentovat své projekty před porotou složenou z managementu Českých Radiokomunikací a zástupců partnerů soutěže. Vyhlášení se uskuteční 25. listopadu 2016 v Praze.

V tento termín proběhne zároveň v Praze CRa IoT Hackaton, kterým vyvrcholí série hardwarově zaměřených akcí ČRa. Kromě Prahy se mohou fanoušci moderních technologií a IoT zúčastnit i Hackathonů v Ostravě (4. listopadu 2016) a v Brně (11. listopadu 2016). Hackathony ČRa nabídnou účastníkům další prostor pro přímé setkání s novými technologiemi, daty a prostředky, ke kterým by se běžně nedostali. Úkolem pro účastníky bude vytvoření co nejzajímavějšího funkčního prototypu zařízení komunikujícího přes technologii LoRa. Autoři nejzajímavějších řešení mohou kromě hodnotných cen získat i finanční odměnu. Informace o hackatonech budou v nejbližších dnech zveřejněny také na webové stránce pripoj.me.

Informace o soutěži Czech IoT Summer Jam získají zájemci i zde: https://www.youtube.com/watch?v=tLD9I96yYuk&feature=youtu.be

Kromě Českých Radiokomunikací se na projektu podílí řada parterů – EY, Intel Corporation, ESET, Develict Solutions, Diebold Nixdorf, Averia a další.

České Radiokomunikace a.s. (ČRa) jsou leaderem v poskytování digitální infrastruktury. Kromě vysílacích služeb se firma zaměřuje na propojování světa televize, rádia a internetu. Provozuje vlastní datová centra a svým zákazníkům poskytuje špičkový výpočetní výkon. ČRa disponují vlastní optickou páteřní sítí a díky silné vysílací infrastruktuře mohou nabídnout zákazníkům i bezdrátové řešení, případně připojení blízkých lokalit pomocí optických vláken.