Softec se stal v oblasti IT hlavním partnerem Nexteria Leadership Academy pro další rok. Kromě toho spouští i vlastní akademii, která mu má přinést nové IT experty.

Praha/Bratislava, 11. října 2016 – Společnost Softec se stala v oblasti IT hlavním partnerem Nexteria Leadership Academy, intenzivního rozvojového programu při studiu vysoké školy, který připravuje nejlepší studenty Slovenska na dráhu budoucích lídrů v nejrůznějších oborech činnosti. Kromě toho v těchto dnech spouští vlastní akademii, jež mu má přinést nové IT experty, kterých je nyní na česko-slovenském trhu žalostně málo. (TZ)

Nexteria Leadership Academy, za kterou stojí neziskové sdružení Manageria, funguje podobně jako škola – za jednotlivé aktivity (kurzy, diskuse, projekty) student získává body a studium zakončí promocí. Aktivity běží přibližně 2x do týdne večer nebo o víkendu. Její výhodou je, že učí kritickému myšlení, kreativitě a hodnotám. A to i díky osobnostech, které studentům věnují svůj čas: např. Andrej Kiska, prezident SR, Rasťo Kulich, ředitel Google Slovensko nebo Michal Meško, majitel vydavatelství Martinus.sk.  

Ľuboš Korbaš, HR manažer Softec Group: „Je to pro nás velké ocenění práce, kterou dlouhodobě věnujeme studentům vysokých škol. Se samotnou Nexterií jsme v kontaktu již dva roky, proto nás velmi potěšilo, když si nás sami vybrali jako partnera na základě vlastních zkušeností z Night of Chances, kterých se každoročně účastníme. To nás samozřejmě zavazuje, abychom je nezklamali a příští rok partnerství znovu získali.“

Pro Softec to znamená, že bude moci vybrané studenty minimálně do června 2017 zapojit do vlastních projektů. Týkat se to bude především fakult managementu a matematicko-fyzikální Univerzity Komenského v Bratislavě, resp. fakulty informatiky a informačních technologií STU v Bratislavě. Jednou z prvních aktivit bude podzimní seminář pro cca 12 studentů se zaměřením na front end a UX v bankovnictví. Výstupem bude prototyp konkrétního SW řešení.

Kromě toho v těchto dnech spouští také vlastní Softec Developer Academy, která již odstartovala první seminářem s názvem WayToFrontend (WTF). Je určený pro studenty 3.-5. ročníků informačně orientovaných oborů nebo absolventy s maximálně tříletou praxí. Seznámí se na něm s trendy, zažijí interaktivní prezentace předních expertů firmy, vyslechnou si příběhy zaměstnanců, kteří byli ještě nedávno v jejich kůži. Cílem je přilákat mladé lidi, kteří se chtějí učit nové věci a mají přitom zájem o frontendy. Seminář je prvním krokem k akademii My WayToFrontend. Vhodní adepti se pak budou moci pod dohledem seniorních developerů učit nové technologie a postupně se zapojovat do významných projektů firmy. Akademie by měla trvat do konce roku. Více na: www.waytofrontend.sk.

KONEC

O společnosti Softec

Softec je významnou konzultačně-softwarovou společností, která poskytuje své služby kromě Česka a Slovenska v dalších osmi zemích střední a východní Evropy. Jedná se především o poradenství v oblasti informačních systémů, analýzu, návrh a vývoj komplexních IT řešení, systémovou integraci nebo outsourcing. Mezi klíčové zákazníky patří významné společnosti z oblasti bankovnictví, pojišťovnictví, veřejné správy a telekomunikací. V roce 2012 se stala na Slovensku IT firmou roku. O dva roky později získala její tabletová aplikace MAX pro přímou podporu prodeje v soutěži Microsoft Industry Awards ocenění za nejlepší mobilní řešení.  V současné době má v Česku a na Slovensku zhruba 260 zaměstnanců. Více na www.softec.cz.