Lidové noviny představí nový právní seriál „Rodina a právo“

Po čtenářsky velmi úspěšném seriálu Dědictví od A do Z připravily Lidové noviny další rozsáhlejší projekt věnovaný právu v každodenním životě, tentokrát zaměřený na všechny důležité právní aspekty partnerského soužití. První díl seriálu Rodina a právo vyjde v pondělí 17. října. Celkem 28 dílů čtenáři najdou v každém vydání Lidových novin až do soboty 19. listopadu. (TZ)

Seriál se věnuje vztahům mezi manželi, rodiči a dětmi a také majetkovým otázkám. Poradí například, jak spravovat rodinný majetek, jak se vypořádat s podílovým spoluvlastnictvím v rodinné firmě nebo jak se poprat s nepříjemnými aspekty rozvodového řízení. Seriál vysvětlí, co vše zahrnuje manželské majetkové právo, jak to mají s majetkem nesezdaní partneři, a popíše výhody i úskalí mezinárodního manželství. Čtenáři se také dozvědí, kde vyhledat rychlou právní pomoc.

Autorkou je opět odbornice na rodinné právo a bývalá ministryně spravedlnosti JUDr. Daniela Kovářová. Seriál tradičně doprovází původní kresby ilustrátora Lidových novin Richarda Cortése.