Naplní se předpovědi z knihy 2036? Uvidíme za 20 let v Národním technickém muzeu.

Kniha s jednoduchým názvem 2036, o které se v posledních dnech mluví, má před sebou zajímavou budoucnost. Bude totiž na dvacet let, právě do roku 2036, uložena v Národním technickém muzeu v Praze. A pak přijde zkouška ohněm – vyhodnocení, jak moc se autoři knihy ve svých předpovědích budoucnosti mýlili. K současným autorům se mohou přidat také tři další z řad veřejnosti, kteří napíší a pošlou nejzajímavější texty. Uložením knihy bude zahájena společná aktivita NTM a společnosti T-Mobile: výstava Člověk a telefon. (TZ)

Výstava a uložení na dalších dvacet let – to čeká novou knihu, nazvanou jednoduše 2036, s podtitulem „Tomáš Sedláček a hosté: jak budeme žít za dvacet let“. V publikaci, kterou vydalo nakladatelství 65. pole díky nápadu a podpoře společnosti T-Mobile, se dvacet vybraných autorů v čele s Tomášem Sedláčkem zamýšlí, jak budeme žít v roce 2036.

Letošek je však nejen dvacetiletým výročím příchodu společnosti Paegas, předchůdce značky T-Mobile, na český trh a masového rozšíření mobilních telefonů. 18. února také uplynulo 140 let od podání patentů na telefonní přístroj a v listopadu to bude 25 let od chvíle, kdy do ČR přišel internet – tehdy bylo pražské ČVUT propojeno do internetového uzlu v Linci. Proto se dne 15. listopadu v Národním technickém muzeu díky iniciativě a podpoře společnosti T-Mobile otevře všem návštěvníkům výstava pod názvem „Člověk a telefon“. Bude mapovat nejen historii lidské komunikace, ale také, stejně jako kniha, možnou budoucnost, do níž nás komunikační technologie zavedou.

Kniha, kterou již čeští distributoři zařadili mezi 22 bestsellerů v letošním projektu Knihománie, bude nedílnou součástí výstavy. Po jejím ukončení zůstane uložena v NTM až do roku 2036. Pak proběhne vyhodnocení toho, jak hluboce se autoři mýlili. A to včetně tří nejlepších textů od veřejnosti. Až do 10.11. 2016 může každý, kdo má chuť, napsat text o tom, jak si představuje život v roce 2036. Tři nejzajímavější texty, zaslané na email soutez@svet2036.cz, vydavatel vybere a uloží společně s knihou. Autoři vybraných textů samozřejmě získají také pozvání na vernisáž výstavy, kde slavnostní uložení knihy proběhne.

Více informací o knize, výstavě i možnosti zaslat soutěžní text je k dispozici na www.svet2036.cz.

O knize:

Kniha 2036 vyšla 10. října, kdy byla slavnostně pokřtěna. V současnosti je k dostání v e-shopu nakladatelství 65. pole a od 19. října také na internetu i v kamenných prodejnách v tradičních knihkupectvích.

Autoři:

Architektura a bydlení: Adam Gebrian

Biotechnologie a medicína: Daniel Hořínek

Český jazyk: Markéta Pravdová

Člověk a společnost: Cyril Höschl

Divadlo a film: Vojtěch Kotek

Ekonomika: Tomáš Sedláček

Hudba: David Gaydečka

Jídlo: Petra Pospěchová

Média, sociální sítě a internet: Josef Šlerka

Mobily a komunikace: Filip Kůžel

Móda & beauty: Vladimír Staněk

Náboženství a víra: Marek Orko Vácha

Podnikání: Zbyněk Frolík

Politika: Jindřich Šídlo

Reklama a marketing: Martin Jaroš

Soužití na planetě: Šimon Pánek

Sport: Petr Čech

Školství a vzdělávání: Bob Kartous

Technologie budoucnosti: Milan Vašina

Životní prostředí: Bedřich Moldan

Více informací na www.t-mobile.cz

O společnosti

Společnost T-Mobile Czech Republic, člen mezinárodní telekomunikační skupiny Deutsche Telekom, letos slaví 20 let na českém trhu.  S šesti miliony mobilních zákazníků je jedničkou na českém mobilním trhu.
T-Mobile je ale především integrovaným operátorem a kromě telekomunikačních služeb nabízí i komplexní ICT řešení nejen pro firmy. Svým klientům poskytuje nadstandardní služby ve vysokorychlostní síti a špičkové inovace v oblasti technologií.

T-Mobile Czech Republic, zakládající člen národní sítě UN Global Compact v České republice, klade důraz na odpovědný přístup k okolí a ke společnosti. Drží se férových pravidel podnikání, pomáhá na svět prospěšným aplikacím a službám, podporuje neziskové organizace, drobné podnikatele i jednotlivce a pomáhá při mimořádných událostech. Zaměstnanci společnosti působí jako dobrovolníci na řadě míst celé republiky.

Více informací o společnosti najdete na www.t-mobile.cz, www.t-press.cz (portál pro novináře), www.t-mobile.cz/pomahame (informace o společenské odpovědnosti) a www.rozjezdy.cz (T-Mobile Rozjezdy – program podpory drobných podnikatelů). Kontakty na tiskové oddělení: press@t-press.cz, tel.: 603 601 031.