Česko-americký startup ProductBoard získává investici 32 mil. Kč (1,3 mil. dolarů)

Jak právě oznámil americký server Techcrunch, startup ProductBoard získal investici ve výši 1,3 mil. dolarů. Investici společně vedou Index Ventures a české Credo Ventures, spolu se Spread Capital Ondřeje Fryce. S 400 tis. dolarů od investiční skupiny Rockaway z května 2015 tak firma od investorů získala už 1,7 mil. dolarů. (TZ)

ProductBoard, který má kanceláře v Praze a San Franciscu a jehož zakladatelem je Čech Hubert Palán (rozhovor z dubna na Lupa.cz), vyvíjí stejnojmennou platformu pro produktové manažery. Těm ProductBoard usnadňuje lépe řídit vývoj produktů, o které se starají, a rozhodnout se, jakým směrem v rozvoji jejich funkcí pokračovat. 

“Hubert je špičkový podnikatel s vizí,” komentuje investici za Spread Capital Ondřej Fryc.

“V dnešní době existuje jen minimum nástrojů, díky kterým mohou produktové týmy lépe rozumět svým uživatelům. Celý tento proces bývá ve firmách extrémně roztříštěný,” říká Ilya Fushman, partner Index Venture a dřívější šéf produktu v Dropboxu. “Produktové týmy se často řídí podle požadavků svých nejhlasitějších zákazníků a přidávají funkce, aniž by přesně věděly, jaký problém to má řešit.”  

Ročně se tak zbytečně utratí miliony dolarů a roky úsilí přijdou vniveč při budování produktů, které neuspějí, a funkcí, které nikdo nepoužívá.