CzechInvest a odborná porota zvolili Honeywell nejvýznamnějším investorem roku 2015

Brno, 26. října 2016 – Společnost Honeywell získala již potřetí prestižní ocenění Investor roku udělované každoročně agenturou CzechInvest a odbornými porotci. Letos stejně jako v roce 2013 ovládla první příčku v kategorii Výzkum a vývoj. Slavnostní vyhlášení a předání ocenění Investor roku 2015 se uskutečnilo 25. října 2016 v rámci společenského večera ve Slovanském domě. (TZ)

Společnost Honeywell získala ocenění za investice do rozšíření výzkumného a vývojového centra v Brně a vytvoření nových pracovních míst v regionu. Díky této investici v Brně vzniklo největší  výzkumné a vývojové centrum společnosti Honeywell v celé Evropě.

„Jsme velmi potěšení, že společnost Honeywell získala již potřetí ocenění Investor roku v České republice. Tohoto prestižního titulu si velice vážíme,“ řekl Jiří Tomíček, viceprezident a generální ředitel společnosti Honeywell Technology Solution. „Česká republika potažmo Brno je pro naši společnost strategickým místem a touto investicí jsme prokázali náš závazek k růstu a rozvoji v České republice. Momentálně máme otevřeno několik desítek pozic pro softwarové a hardwarové inženýry.“

V roce 2009 společnost Honeywell získala ocenění Investor roku v kategorii Největší inovační potenciál a v roce 2013 získala ocenění Investor roku v kategorii Výzkum a vývoj.

Ocenění Investor roku uděluje každoročně Agentura pro podporu podnikání a investic (CzechInvest) společně se Sdružením pro zahraniční investice (AFI) společnostem, které významným způsobem investují na území České republiky. Projekty jsou hodnoceny nejen co do rozsahu, ale také z hlediska technologické vyspělosti a ekonomického přínosu.

O společnosti Honeywell

Společnost Honeywell (www.honeywell.com) je lídrem v oblasti diverzifikovaných technologií a výrob v žebříčku Fortune 100. Po celém světě poskytuje svým zákazníkům produkty a služby z oblasti letectví, řídicí technologie pro budovy, domy a průmysl, turbodmychadla a speciální materiály. Další novinky a informace o společnosti Honeywell naleznete na www.honeywellnow.com, informace ke společnosti Honeywell v České republice na http://www.honeywell.cz.

Společnost Honeywell zaujala třetí místo v žebříčku Czech Republic’s Most Attractive Employers 2016. Do největší studie v oblasti kariéry se zapojilo více než 14 tisíc vysokoškoláků, kteří ocenili společnost Honeywell jako třetího nejatraktivnějšího zaměstnavatele v kategorii technických oborů. Anketu každoročně pořádá společnost UNIVERSUM, světový lídr v oblasti Employer Brandingu.