Týden podnikání ČR nabídne rekordních 111 událostí

Týden podnikání, neboli Global Entrepreneurship Week, je největší světovou událostí věnovanou podpoře podnikání. V Česku proběhne letos počtvrté ve dnech 14. – 20. listopadu. Pořádá ji více než 160 zemí světa za podpory řady významných osobností jako jsou Barack Obama, princ Charles nebo Hillary Clintonová. Cílem je oslavit podnikání a podnikatele, pomoci jim k dalšímu rozvoji, motivovat k podnikání další lidi a přispět tak k růstu globální ekonomiky. Pro ČR je pořadatelskou institucí ELAI (European Leadership & Academic Institute). (TZ)


Motto letošního Týdne podnikání, „Jen pro odvážné“, vystihuje významný předpoklad podnikání, jímž je  odvaha. Na Týden podnikání, jehož podtitulem je „podnikání jako životní styl“, jsou zváni představitelé firem, startupů a dále všichni zájemci o podnikání.

V ELAI jsme velice rádi, že se zájemci během historicky čtvrtého ročníku Týdne podnikání mohou těšit na více jak 100 událostí, které jsou pro ně přichystány ve spolupráci s partnerskými organizacemi po celé ČR. Je to téměř dvojnásobný nárůst programu oproti loňskému roku,“ sděluje Lukáš Sedláček, výkonný ředitel ELAI a zakladatel startupu Poetizer.


Patroni
Patrony letošního ročníku jsou Zbyněk Frolík, zakladatel a CEO LINET Group SE,  Oliver Dlouhý, zakladatel a CEO nejrychleji rostoucího českého startupu Kiwi.com, Andrej Kiska, Partner v Credo Ventures a syn slovenského prezidenta a Tomáš Varcop, CEO Innogy Energie.

Program
Hlavním bodem programu je celodenní Summit Týdne podnikání, který proběhne 15. listopadu v Praze od 10 do 22 hodin. Zahájí jej velvyslanec USA Andrew Schapiro, velvyslankyně Velké Británie Jan Thompson, primátorka Hlavního města Prahy Adriana Krnáčová a rektor ČVUT Petr Konvalinka.


Pro účastníky jsou připraveny inspirativní workshopy, odborné veletrhy (poprvé bude pořádán i veletrh Franchisingu) a další doprovodný program. Součástí programu je také konference na téma  strategie pro dynamický firemní růst, přičemž hlavními řečníky budou Vince Steckler, CEO Avastu, Daniel Zelkind, zakladatel a CEO předního izraelského startupu Zeek a žák Uri Levine, zakladatele nejslavnějšího izraelského startupu Waze a také Jan Zadák, General Manager Hewlett Packard Enterprise, zároveň nejvýše postavený Čech v mezinárodních korporátních strukturách.


Na závěr Summitu proběhne souboj nejlepších českých startupů s názvem Get in the Ring. Jedná se o největší startupovou soutěž na světě a v ČR proběhne letos poprvé. Vítěz bude Českou republiku reprezentovat na světovém finále.

Letos se do Týdne podnikání zapojí také Hlavní město Praha. „Týden podnikání je již etablovanou událostí, které se daří každý rok přispívat k rozvoji podnikání v České republice. Do letošního ročníku se poprvé aktivně zapojuje i hlavní město Praha – budeme prezentovat podpůrné programy pro podnikání, které jsme připravili. Chceme, aby se podnikání na území Prahy dařilo stále více a aby byla naše pomoc co nejvíce efektivní,“ uvádí Adriana Krnáčová, primátorka Hlavního města Prahy.  

Doprovodný program nabídne více než 100 tematických setkání po celé ČR. Mezi nimi např.:

Entreprelooza 2.0, celodenní konference zaměřená nejen na ženy podnikatelky pořádaná U.S. Embassy s americkým velvyslancem Shapirem,

Pitchni si svůj startup, událost pořádaná Unií studentů VŠE s návodem, jak rozjet vlastní projekt,

FuckUp Night Prague Vol. XII – Startup Special, setkání úspěšných podnikatelů sdílejících své neúspěchy pod vedením Tomáše Jelínka,

Punk my business, událost pořádaná KoPlac Coworking v Brně.

Informace od patronů a partnerů projektu:

Týden podnikání je největší událostí na podporu podnikání jak v ČR, tak ve světě – propojuje tak české startupy, podnikatele a firmy na unikátní globální ekosystém, který nemá v dějinách lidstva obdoby.“

OLIVER DLOUHÝ, zakladatel a CEO startupu Kiwi.com

„Podstatou podnikání je pro mne snaha, aby výrobky a služby byly předmětem touhy, nikoliv pouze volby. Věřím, že toto motto zahrnuje vše podstatné: inovaci, důvěru sama v sebe, tah na branku, ale i to, že se má hrát podle pravidel. Věřím, že díky Týdnu podnikání získá více lidí větší pochopení pro podstatu podnikání, které pak bude sdílet s dalšími.“

ZBYNĚK FROLÍK, zakladatel a CEO LINET Group SE

„Díky svému charakteru Týden podnikání umožňuje jedinečným způsobem sdílet inspiraci, energii a know-how napříč podnikatelskou komunitou. Věřím, že každý, kdo se akce zúčastní, si přijde na své a z akce bude odcházet obohacen o nové podněty pro své podnikání.“

TOMÁŠ VARCOP, CEO Innogy Energie

„Je jen velmi málo příležitostí u nás, kde mohou firmy, podnikatelé a startupisté získat
tolik inspirace a know-how jako na Týdnu podnikání – účast doporučuji každému, kdo to myslí s podnikáním vážně!“

ANDREJ KISKA, Partner v Credo Ventures

„Podpora podnikání je strategickým záměrem i pro Českou spořitelnu a její korporátní banku Erste Corporate Banking. Podnikatelé a také malé a střední podniky k nám pravidelně chodí se svými nápady či inovacemi a získávají podporu na jejich realizaci jak ve formě úvěrování, tak i poradenství či zprostředkování dotací. Začínající inovativní podnikatele podporuje Česká spořitelna i prostřednictvím financování z programu INOSTART, na kterém spolupracujeme s Ministerstvem průmyslu a obchodu a s Českomoravskou záruční a rozvojovou bankou (ČMZRB). Usnadnit podnikatelské začátky živnostníkům pomáhají i nové úvěry domácím startupům. V rámci kampaně „Hledá se nová krev pro české podnikání“ nabízí spořitelna začínajícím podnikatelům nový nezajištěný Firemní úvěr Start-Up České spořitelny. Ne náhodou právě spořitelna jako exkluzivní zástupce finančního sektoru podpořila Týden podnikání v České republice, který je součástí největší celosvětové události na podporu podnikání Global Entrepreneurship Week.“

JITKA ŘEHÁKOVÁ, Česká spořitelna, a.s., Erste Corporate Banking

Více o Týdnu podnikání:

Týden podnikání (www.tydenpodnikani2016.cz, http://genglobal.org/gew) je prestižní událostí, kterou v České republice pořádá European Leadership & Academic Institute (ELAI) ve spolupráci s dalšími organizacemi a pod záštitou předsedy Vlády ČR, Bohuslava Sobotky, ministra průmyslu a obchodu, Jana Mládka, ministryně práce a sociálních věcí, Michaely Marksové, primátorky hlavního města Prahy, Adriany Krnáčové, velvyslankyně britské ambasády v Praze, Jan Thompsonové a rektora ČVUT, Petra Konvalinky. Komerčními partnery jsou: Innogy (hlavní partner), Erste Corporate Banking a Hewlett Packard (gold partneři), Vodafone, E.ON, Amway, Chytilová a spol., Evropská unie a Franchizing.cz (silver partneři).

V roce 2015 se v rámci Týdne podnikání v ČR uskutečnilo 76 událostí napříč regiony s účastí více než 5 400 osob a celodenní Summit Týdne podnikání s účastí 1 700 představitelů firem, startupů, vysokoškolských studentů a zájemců o podnikání. Celosvětově se do loňského Týdne podnikání zapojilo přes 8 000 000 účastníků ve 150 zemích světa. Posláním projektu je globální rozvoj podnikání.