Dvacet let po smrti významného fyzika vychází audiokniha To nemyslíte vážně, pane Feynmane!

Jeden z nejpopulárnějších a nejoriginálnějších teoretických fyziků        20. století se stal hlavním hrdinou audioknihy To nemyslíte vážně, pane Feynmane! Neuvěřitelné příběhy ze života Richarda P. Feynmana vydává Audiotéka s hlasem Filipa Švarce. Audiokniha je doplněna hudbou v rytmu samby, kterou fyzik miloval. To nemyslíte vážně, pane Feynmane! je první audioknihou jeho vzpomínek. (TZ)

Richard P. Feynman byl zajímavou osobností. Pracoval hlavně v oblasti fyziky, spolupracoval i na vývoji jaderné bomby, byl členem vyšetřovací komise zkoumání katastrofy raketoplánu Challenger (při prezentaci výsledků se proslavil tím, že vzorek gumového těsnění vložil do sklenice ledové limonády a po vytažení demonstroval, jak guma nepruží). Za svoji práci získal s kolegy Nobelovu cenu za kvantovou elektrodynamiku. Kromě mnoha jiných činností byl také vynikajícím hráčem na bongo a výborným malířem, ale především byl prototypem nekonvenčního, zvídavého a moudrého člověka s velkým smyslem pro humor, což dokládá i jeden z jeho citátů. “Fyzika je jako sex, může přinést praktické výsledky, ale to není důvod, proč to děláme.” Významnou část jeho života tvořila pedagogická činnost, díky níž je populární i dnes. Jeho přednášky byly několikrát vydány i knižně. Po třiceti letech od jeho smrti vychází jeho vzpomínky v podobě audioknihy.

Ze všeho nejvíc mě překvapilo, jak moc ta kniha není o fyzice. Přece jenom, když berete do ruky příběh nositele Nobelovy ceny za fyziku, čekáte, že se budete prokousávat stovkami stránek vzorečků a teorií, opak je pravdou. Dočkáte se milého vyprávění člověka, který hodně zažil, hodně ví a setkal se se zajímavými lidmi. O tom ta kniha je… a taky o holkách, muzice, malování, kanadských žertících a trochu o atomové bombě. Já jsem se zážitky pana Feynmana ohromně bavil a těšil jsem se na každou další kapitolu. Doufám, že se nám podaří tenhle pocit přenést i na posluchače. řekl k audioknize její interpret Filip Švarc.

Interpret Filip Švarc se narodil v roce 1975. Je známý jako moderátor Fajn rádia, kde působil více než 10 let. Díky svému výraznému hlasu je velice oblíbeným dabérem. Nadaboval například Martyho v animovaném filmu Madagaskar, Aliho G, ve filmech jako jsou třeba Terkel má problém, Lost, Pohotovost, Mumie. Jeho hlas je známý i z Top Gearu. Jako voiceover je znám z pořadů Superstar, Hlas Československa, Topstar magazín. V audioknižním světě není žádným nováčkem, načetl přes 11 audioknih.

To nemyslíte vážně, pane Feynmane!

Autor: Richard P. Feynman

Interpret: Filip Švarc  

Délka: 13 hod 32 min

Režie a mistr zvuku: Miloš Vrána

Kategorie: Vzpomínky a biografie; Zahraniční literatura

Typ: Audiokniha kompletní

Cena: 249,- Kč   

Copyright © Richard Feynman, 1984

Translation © Jan Klíma, 2001

Odkaz na audioknihu:

http://audioteka.com/cz/audiobook/to-nemyslite-vazne-pane-feynmane

Ukázka z audioknihy: http://bit.ly/ukazka_pane_feynmane

Další materiály k audioknize (fotografie Filip Švarc, obálka audioknihy):

http://bit.ly/materialy_audioteka