Dassault Systèmes inovoval platformu 3DEXPERIENCE o virtuální realitu HTC Vive pro komerční využití

PRAHA/VELIZY-VILLACOUBLAY, Francie – 18. ledna 2017 — Společnost Dassault Systèmes, 3DEXPERIENCE Company, světový lídr v oblasti návrhářského 3D softwaru, digitálního 3D modelování a řízení životního cyklu výrobku (PLM), informovala o tom, že si mohou uživatelé platformy 3DEXPERIENCE prohlížet, zkoumat a ověřovat návrhy produktů v jakékoliv fázi vývojového procesu v detailní virtuální realitě. To umožňuje podpora systému HTC ViveTM pro komerční využití. Otevírají se tak nové možnosti pro rychlé vytváření a zlepšování zákaznické zkušenosti. (TZ)

Všichni uživatelé platformy 3DEXPERIENCE včetně průmyslových designerů, strojních inženýrů, marketérů, projektových manažerů, plánovačů výroby a jiných zainteresovaných osob v různých průmyslových odvětvích, se mohou zapojit a používat helmu HTC Vive. Díky ní mohou pracovat u vlastního počítače ve stereoskopickém prostředí virtuální reality. Tato nová možnost, jak prohlížet a prozkoumat konkrétní virtuální model na platformě 3DEXPERIENCE během vývoje produktu, zlepšuje prostorové vnímání. To následně umožňuje lépe chápat detaily, pevnost a návrh produktu, čehož by nebylo možné dosáhnout pouze prostřednictvím počítačové obrazovky.

„Virtuální realita překonala uživatelské aplikace a nyní si buduje svoji strategickou hodnotu pro rozhodování v byznysu,“ říká Olivier Ribet, viceprezident pro high-tech průmysl, Dassault Systèmes. „Virtuální realita společně s naším oborovým řešením na platformě 3DEXPERIENCE poskytuje nový a intuitivní způsob, jak posunout hranice kreativity dále. Designérům a inženýrům umožní skloubit estetické a technické požadavky produktu, zatímco marketérům pomůže navrhnout uživatelskou strategii, která bude mít osobnější a emotivnější dopad.“

„Vive pro komerční využití umožňuje zákazníkům Dassault Systèmes používat virtuální realitu ve velkém rozsahu a s minimálními náklady,“ říká Hervé Fontaine, viceprezident pro podnikání ve VR a jeho rozvoj, HTC. „Unikátní laserový trackovací systém od Vive, který funguje s milimetrovou přesností a nízkým reakčním časem, je ideální nástroj pro uživatele aplikace CATIA od Dassault Systèmes. Od teď mohou při úpravách produktového návrhu kontrolovat svoji práci v reálném čase.“

Virtuální realita od HTC Vive pro komerční využití, která je nově dostupná na platformě 3DEXPERIENCE, prohlubuje spolupráci mezi oběma společnostmi Dasssault Systèmes a HTC, jichž cílem je rozšířit podnikání i pro tuto oblast. V dubnu 2016 společnosti oznámily, že plánují uvést aplikace HTC a 3DEXPERIENCE pro byznys a vládní organizace na vybraných mezinárodních akcích.

HTC

Jako celosvětový inovátor v oblasti chytrých mobilních zařízení a technologií vytvořila společnost HTC od svého založení v roce 1997 množství produktů, které získaly ocenění a vznikly jako první modely svého druhu, včetně uznávané řady chytrých telefonů HTC One a HTC Desire. Hledání dokonalosti je jádrem všech aktivit společnosti, což je inspirací pro tvorbu prvotřídního designu a revolučních řešení v oblasti mobilní a virtuální reality pro zákazníky po celém světě. HTC je na seznamu tchajwanské burzy cenných papírů (TWSE: 2498). Více o společnosti na www.htc.com.

VIVE

VIVE je první platforma virtuální reality svého druhu vyvinutá společnostmi HTC a Valve. Tím, že je od základů navržena pro virtuální realitu v pokojovém měřítku (room-scale VR) a s rozsáhlými možnostmi pro interakce, přináší VIVE převratnou technologii a prvotřídní obsah. VIVE byla oceněna více než 65 cenami a od svého uvedení v roce 2015 si získala velké uznání. Více informací naleznete na www.VIVE.com.

Dassault Systèmes

Dassault Systèmes – 3DEXPERIENCE Company – poskytuje firmám i jednotlivcům virtuální vizi projektů pro udržitelnou inovaci. Její špičková řešení mění způsob, jímž jsou navrhovány, vyráběny a podporovány nové výrobky. Portfolio nástrojů pro spolupráci, jež společnost nabízí, podporuje sociální inovaci a rozšiřuje možnosti, kterými může virtuální svět zlepšovat svět reálný. Společnost má přes 210 000 klientů ve více než 140 zemích světa a všech průmyslových odvětvích. Více informací najdete na www.3ds.com