Techloop.io získal od Rockaway Ventures seed investici

Společnost Techloop obdržela počáteční kapitál od mezinárodní investiční firmy Rockaway Ventures. Tuto investici použije zejména k expandování do střední a východní Evropy a další vylepšení své platformy. (TZ)

Společnost Rockaway Ventures je známá zaměřením svých investicí do oblastí consumer internetu a e-commerce. Techloop tak doplní vzkvétající portfolio startupů, do kterých Rockaway investuje. Mezi další úspěšné začínající firmy, které Rockaway podpořil, patří například Brand Embassy, Fundlift nebo Productboard.

Techloop.io funguje na českém trhu od ledna 2016 a přináší nové revoluční řešení pro software developery, kteří uvažují o změně zaměstnání. Od doby svého vzniku využívají službu tisíce vývojářů a stovky společností a počet nových uživatelů Techloop roste o 50% měsíčně. Získaná investice umožní pokračovat ve vylepšení produktu a realizovat plánovanou expanzi po střední a východní Evropě. V únoru je plánován vstup na slovenský trh a krátce poté i na polský a maďarský.

Máme z investice od Rockaway Ventures velkou radost, už proto, že existuje mezi našimi společnostmi mnoho synergií. Rockaway je pro nás skvělým partnerem – má jedinečnou reputaci v budování online tržišť ve střední a východní Evropě, je velkým zaměstnavatelem IT talentů a v neposlední řadě přispívá k rozvoji IT komunity pomocí různých akcí jako například ROCDevs,” říká Joao Duarte, CEO a spoluzakladatel Techloop.

COO a spoluzakladatel Paul Cooper dodává:  “Máme do budoucna velmi ambiciózní plány. Chceme, aby se Techloop stal dominantním hráčem na trhu IT pozic v celé střední a východní Evropě. Už nyní se rozhlížíme po dalších regionech, které by mohly z našeho modelu profitovat. Investice od Rockaway a jejich zkušenosti nám pomohou naše plány rychle naplnit.“

Techloop.io je jedničkou na virtuálním trhu IT práce, kde se setkávají IT profesionálové s firmami. V tomto prostředí získávají software developeři nabídky práce přímo od nabírajících společností, zatímco si zachovávají anonymitu. Pokud díky systému získají práci, dostanou vývojáři navíc 500 euro jako bonus. Firmám Techloop nabízí přístup k velkému množství kvalifikovaných kandidátů bez nutnosti najímat si drahé personální agentury.

Investice přichází v době, kdy Techloop představuje zásadní vylepšení stávající platformy.

“Přidali jsme množství nových funkcí a vylepšení, které zajistí lepší uživatelskou zkušenost. Společnosti i vývojáři jistě ocení jednodušší registraci, propracovanější možnost vyhledávání a mnohá zlepšení celkového výkonu platformy,’’ tvrdí Joao Duarte.

Techloop byl založen v roce 2015 Joao Duartem, Paul Cooperem a Andrew Elliottem, kteří mají dohromady více než 30 let zkušeností v IT recruitmentu.

O společnosti

Techloop je nová startup společnost, založená týmem zkušených profesionálů z oblasti personalistiky a IT. Cílem společnosti je vytvořit platformu šitou na míru vývojářům, kde se mohou přirozeně setkávat s firmami a dostávat nabídky se zajímavými projekty. Joao Duarte, Paul Cooper a Andrew Elliott mohou nabídnout mnoho let zkušeností v oblasti lidských zdrojů a náboru. Tento tým má za sebou již založení úspěšné personální agentury Hagen Human Capital.