Doručovací služba Zavezu.cz nově spolupracuje se službou Sbazar.cz od společnosti Seznam.cz, partnerem je také pojišťovna Generali

Praha, 25. ledna 2017 – Česká doručovací služba a aplikace Zavezu.cz uzavřela spolupráci se službou Sbazar.cz společnosti Seznam.cz a pojišťovnou Generali. Pro ty, kteří na Sbazar.cz nakoupí zboží, bude Zavezu.cz další cestou, jak si jej nechat dovézt domů. Oproti klasickým přepravním službám si však nakupující budou moci sami navrhnout cenu dopravy, vybrat převozníka či sledovat zásilku po celou dobu přepravy online. Pokud dodrží jednoduchá pravidla, bude jejich zásilka automaticky pojištěna u Generali. „Aplikace Zavezu.cz se na trhu objevila minulý rok v létě a zkušenost s ní už má kromě běžných uživatelů také společnost Harley-Davidson či projekt iBOD, které ji pravidelně využívají k převozu zásilek,“ uvádí tiskový mluvčí Zavezu.cz, Jakub Koutek. (TZ)

Zavezu.cz je komunitní doručovací službou, kterou může využít každý, kdo potřebuje přepravit předměty různých velikostí. Stačí zadat poptávku s podrobnostmi o přepravovaném produktu, uvést cenu přepravy, za kterou by zásilku rád převezl, a pak už jen vybrat některého z ověřených převozníků, kteří se uživateli na základě poptávky ozvou.

Zavezu myslí na bezpečnost

Zavezu.cz myslí i na bezpečnost. Kromě pečlivého prověřování převozníků a využívání speciálních kódů při přebírání a předávání zásilek zajišťuje Zavezu.cz ve spolupráci s Generali také pojištění zásilek. „Chceme, aby uživatelé využívající naši službu měli jistotu, že převážené zboží bude v bezpečí. Proto převozníky pečlivě prověřujeme. Speciální kódy, které si převozník se zadávajícím sdělují při předání, jsou pro změnu jistotou, aby se předměty nedostaly do rukou nesprávným osobám. Nezbytné je také pojištění zásilek. Těší nás, že se nám podařilo uzavřít spolupráci s pojišťovnou Generali, která pro nás představuje silného a spolehlivého partnera,“ doplňuje Vavřina.

„Jsme rádi, že Zavezu.cz oslovilo jako svého strategického partnera pro oblast pojištění právě Generali. Startupy a inovace podporujeme dlouhodobě na skupinové i lokální úrovni. Nové podnikatelské příležitosti přinášejí nové výzvy a nová rizika, která je potřeba krýt. ‎Pro startup Zavezu.cz jsme proto připravili nové unikátní pojištění, které se chystáme rozvíjet tak, jak se budou měnit potřeby jeho klientů a jeho byznys.‎ Stojíme na začátku společné cesty, která kopíruje náš přístup k pojištění, kdy produkty vnímáme a stavíme jako službu,“ doplňuje předseda představenstva a generální ředitel pojišťovny Generali, Pavel Mencl.

Nákupy ze služby Sbazar.cz doručí i Zavezu.cz

Pro online nakupující ve službě Sbazar.cz představuje Zavezu.cz další cestu, jak si zakoupené zboží nechat dovézt domů. Jako jednu z možností doručení zboží jej ale mohou nabízet i samotní prodejci. Lidé si přitom budou moci volit vlastní cenu dopravy, ale také sledovat celou cestu zásilky online a v případě potřeby komunikovat s převozníkem. Získají přehled, kde se balíček právě nachází a kdy k nim dorazí. S převozníkem si pak budou moci díky online komunikaci přímo v aplikaci domluvit den, čas či další podrobnosti o zavážce přesně podle svých potřeb. Nemusí tedy už čekat ve frontě na poště či se obávat, že se minuli s kurýrem. V případě převozu velkých či složitě přepravitelných produktů jako je například bedna meruněk či přepravky s různými předměty není nutné jejich balení. Zároveň o převážené věci nemusí mít uživatelé strach, vždy je zajištěna jejich bezpečnost při převozu samotným převozníkem. „Spolupráce Zavezu.cz a Sbazar.cz je logickým krokem, který představuje výhodu pro obě strany. Naši převozníci budou mít větší objem zásilek k převozu, Sbazar.cz pak nabídne uživatelům možnost nechat si snadno a výhodně dopravit zakoupené zboží domů,“ uvádí ke společné spolupráci Jaroslav Vavřina, jeden z tvůrců služby.

„Zavezu.cz může být pro některé prodávající na serveru Sbazar.cz řešením, jak pohodlně a téměř bez starostí zajistit doručení vybrané věci. Dokážu si představit, že vymyslet, jak zabalit a nechat přepravit dětské kolo nebo kočárek, může některé lidi odradit od jejich prodeje přes internet. Se Zavezu už by ani tyto kousky neměly být pro nikoho strašákem,“ komentuje Pavel Kolář, produktový manažer služby Sbazar.cz.

Zavezu.cz

Zavezu.cz je doručovací komunitní služba, jež vychází vstříc všem, kteří potřebují převézt předměty různých rozměrů. Poté, co si uživatel aplikaci stáhne do chytrého telefonu (iOS či Android) nebo vyhledá web www.zavezu.cz a zaregistruje se, stačí jen zadat, jaký typ předmětu je třeba přepravit, odkud a kam, kdy a za jakou cenu. Následně si zadavatel poptávky vybere z nabídek ověřených převozníků, ať už podle ceny, hodnocení či třeba sympatií. Samotnou přepravu zásilky pak může po celou dobu sledovat a platí až po jejím úspěšném vyřízení. Při dodržení jednoduchých pravidel jsou zásilky automaticky pojištěny u Generali. Zavezu.cz nabízí výhody také převozníkům – ti si na svých cestách mohou přivydělat závozem věcí zcela podle svých možností.