TP-Link představuje Auranet, nové řešení pro rozsáhlé Wi-Fi sítě s centralizovanou správou

Česká republika, Praha – 25. 1. 2017 – Společnost TP-Link, přední světový dodavatel bezdrátových síťových produktů, představuje na českém trhu nové řešení pro Wi-Fi sítě až se stovkami přístupových bodů a centralizovanou správou. Mezi nové zařízení řady Auranet patří mimo jiné hardwarový Wi-Fi kontrolér AC500 pro 500 přístupových bodů nebo nový přístupový bod CAP300 s napájením přes datovou síť Ethernet. (TZ)

Hardwarový kontrolér řady Auranet TP-Link AC500 slouží k centrální správě až pětiset přístupových bodů. Síť lze rozšiřovat jednoduchým přidáváním přístupových bodů, které kontrolér automaticky detekuje, převezme kontrolu a provede nastavení, což významně snižuje pracnost správy sítě. Síť lze rozšiřovat bez jakýchkoli licenčních poplatků až do maximálního počtu podporovaných přístupových bodů.

Kontrolér TP-Link AC500 je osazený vysoce výkonným dvoujádrovým procesorem
o taktu 1 GHz, který spolu s dalšími špičkovými hardwarovými komponenty zajišťuje stabilitu a spolehlivost bezdrátové sítě. Nepřetržitost provozu lze zajistit zapojením dvou kontrolérů v uspořádání dual-link, kdy jedno zařízení slouží jako záložní v případě výpadku.

Přístupový bod TP-Link CAP300 o rychlosti 300 Mbit/s svým designem připomíná nástropní svítidlo a lze jej snadno upevnit k jakémukoli povrchu na strop či stěnu, přičemž díky prachotěsnému provedení nevyžaduje téměř žádnou fyzickou údržbu. Instalaci zjednodušuje a zlevňuje technologie napájení po Ethernetové síti (PoE standardu 802.3af), kde stačí k zařízení přivést pouze jediný kabel rozvodu LAN.

Zařízení lze provozovat v režimu samostatného přístupového bodu nebo jako součást rozsáhlejší bezdrátové sítě s centrálním řízením pomocí kontroléru Auranet.

Přístupový bod CAP300 je vybavený kvalitním zabezpečením na podnikové úrovni včetně šifrování WPA/WPA2-enterprise a ověřování podle standardu 802.1X pomocí serveru RADIUS. Riziku narušení integrity sítě pomáhají předcházet i funkce jako Multi-SSID pro vytvoření oddělených sítí pro různé uživatele nebo filtrování podle MAC adres.

Pro ověřování uživatelů slouží tzv. kaptivní portál, který vyžaduje, aby uživatel provedl určité úkony (například zadal uživatelské jméno a heslo nebo odsouhlasil podmínky užití služeb), než je mu povolen přístup do sítě.

Klíčové vlastnosti:

  • Kontrolér Auranet umožňuje snadno spravovat až 500 přístupových bodů z jednoho místa
  • Automatická detekce a konfigurace nových přístupových bodů
  • Podpora technologie PoE zjednodušuje přívodní kabeláž
  • Možnost redundantního zapojení dvou kontrolérů pro zajištění nepřetržitosti provozu
  • Kaptivní portál poskytuje pohodlný způsob ověřování hostů v síti
  • Možnost vytvořit více sítí pro různé uživatele pomocí funkce Multi-SSID a omezit u nich přístupovou rychlost
  • Zabezpečení šifrováním na průmyslové úrovni a bezpečné ověřování pomocí serveru RADIUS
  • Možnost nastavení priority různých typů datových toků (multimédia, hlasové služby atd.)

O společnosti TP-Link

TP-Link je celosvětovým dodavatelem síťových produktů dostupných ve více než 100 zemích světa.
Za dominantní tržní podíl na čínském trhu a pozici největšího světového poskytovatele WLAN řešení
s tržním podílem ve výši 45,9 % (Q1 – 2016) vděčí inovativnímu přístupu oddělení výzkumu a vývoje, efektivní produkci a kvalitnímu řízení. Portfolio společnosti TP-Link zahrnuje bezdrátové routery a adaptéry, bezdrátové přístupové body, 3G routery, ADSL modemy, powerline adaptéry pro sítě LAN po domácím elektrickém vedení, IP kamery, print servery, SOHO/SMB routery a SOHO/SMB switche. Další informace naleznete ve webové prezentaci společnosti na adrese www.tp-link.com/cz.

Technická podpora k produktům společnosti TP-Link je v provozu na e-mailech podpora@tplinkpartner.cz nebo support@tplinkpartner.cz. Pro technické dotazy lze využít také hotline na telefonním čísle (+420) 245 008 103.