Lidl podporuje energii z obnovitelných zdrojů

Společnost Lidl Česká republika uzavřela kontrakt se společností E.ON Energie na dodávku elektrické energie z obnovitelných zdrojů na rok 2017. Chce tak přispět ke snížení emisí.  (TZ)

Od 1. 1. do 31. 12. 2017 odebírá Lidl 100 % svého skutečně odebraného množství elektrické energie od společnosti E.ON Energie pouze z obnovitelných zdrojů. Tato energie pokrývá 98 % veškeré elektrické energie, již Lidl využívá pro své prodejny i logistická centra.  

Díky zelené elektřině ve všech svých prodejnách a logistických centrech Lidl ušetří ročně více než 121 tisíc tun CO2.  To odpovídá množství emisí, které by vyprodukoval osobní automobil, pokud by absolvoval cestu kolem světa celkem 15 600 krát.

Jako společensky odpovědná firma považujeme za přirozené chovat se ke svému okolí co nejšetrněji. Touto cestou chceme aktivně přispět k ochraně přírodních zdrojů i ovzduší a tím i zdraví nás všech,“ komentoval rozhodnutí společnosti pro zelenou elektřinu Martin Molnár, jednatel společnosti odpovědný za nemovitosti.

O společnosti Lidl

Společnost Lidl otevřela prvních 14 prodejen v České republice v červnu 2003. V průběhu jejího působení na českém trhu rozšířila obchodní síť na 233 prodejen. Blízkost prodejen k zákazníkům a jednoduchost prodeje jsou základem úspěchu společnosti. Prodejny Lidl jsou specifické svou vysokou funkčností, účelovostí, příjemným a čistým prostředím. Jasné a přehledné rozdělení jednotlivých uliček umožňuje zákazníkovi rychlou a jednoduchou orientaci.

Filosofie prodeje společnosti Lidl je založena na vlastních produktech prodávaných pod vlastními značkami. Veškerý sortiment zboží podléhá neustále přísné kontrole kvality a pouze dodavatelé, kteří tyto vysoké normy kvality splňují, mohou své zboží do Lidlu dodávat. Důležitou zárukou čerstvosti všech potravin je krátká dodací cesta a okamžitá překládka zboží.

Společnost Lidl pro své zákazníky připravuje pravidelné tematické týdny. Kromě potravinářského sortimentu jsou v rámci těchto akcí nabízeny také potřeby pro domácnost, kancelář, sport, zábavu nebo kutilství.

 

Reklamy
Označeno tagem