Konference ITeuro představí praktické zkušenosti z digitalizace a Průmyslu 4.0

Ostrava 22. března 2017 – Společnost ITeuro, partner společnosti Infor v České republice a na Slovensku, oznámila konání manažerské konference Digitalizace a Průmysl 4.0 v praxi: Příležitost pro region, která se uskuteční pod záštitou Moravskoslezského kraje. Konference proběhne v Malém sále ostravské multifunkční auly Gong v areálu Dolních Vítkovic 27. dubna 2017. Místo diskuze o obvyklých teoretických konceptech se obsah zaměří na předání reálných zkušeností z výrobních firem. (TZ)

„Zúčastnili jsme se několika konferencí podobného zaměření a všechny byly teoretické. My jsme se proto při přípravě programu soustředili na praxi. Zavádění moderních technologií a postupů do výrobních firem má nejen pozitiva, ale také znamená překonání řady překážek. Je totiž nutné v podniku nejprve vytvořit potřebné podmínky. I o tyto zkušenosti se řečníci podělí,“ říká Slávka Klepková, ředitelka společnosti ITeuro.

Pestrý program zahrnuje více než 10 přednášek, s nimiž vystoupí významní manažeři a odborníci. Témata pokrývají jak vnitřní chod společnosti, tak vnější projevy v logistice. Konference je určena všem, kteří chtějí vědět více o funkčním ERP, bezpapírových dílnách, pokročilém plánování výroby, sběru dat ze strojů (takzvaném internetu věcí, služeb a lidí) a které zároveň zajímají úspory nákladů díky internetovým aplikacím nebo efektivnější zásobování. Přichystán je i doprovodný program – bezplatná exkurze v podniku MARLENKA international a komentovaná prohlídka národní kulturní památky Dolních Vítkovic.

Jaká témata a řečníci na účastníky čekají? Například:

  • Jakub Unucka, náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro průmysl

Potenciál a rizika konceptu Průmysl 4.0, Smart City, politická podpora této koncepce v ČR

  • Nshan Avetisjan, Representative Executive Officer, MARLENKA international

Inovace a rozvoj firmy – cesta od ruční výroby po automatizaci a na trhy celého světa

  • Petr Boháč, člen představenstva a senior konzultant, ITeuro

Konfigurátor a APS: Jaký vliv má zavedení pokročilého plánování výroby a konfigurátoru pro zpřesnění dodacích termínů a zrychlení dodacích lhůt?

  • Jiří Tomčala, ředitel, NAM system

Význam sledování pohybu aut a strojů pro firmy

  • Petr Gregor, International Sales Director, KVADOS

Systémy WMS (řízení logistiky a skladových procesů) v Průmyslu 4.0: Může tento koncept přinést žádanou efektivitu?

  • Jiří Novotný, jednatel a senior konzultant, LOGICON Partner

Pack-to-light: Kompletace a balení zásilek s využitím světelné navigace

  • Ireneusz Kubies, Channel Manager pro Českou republiku, Infor

Důležitost vhodného ERP pro danou fázi rozvoje firmy. Proč se mění ERP průměrně jednou za 10 let?

Registrační poplatek je 1 900 Kč (bez DPH) za osobu. Přihlašovat se lze přes registrační formulář, který je dostupný na webu iteuro.cz. Podrobný program včetně anotace přednášek bude zveřejněn v průběhu dubna na samostatné stránce věnované konferenci.

 

O pořadatelích – ITeuro, a.s.

ITeuro je česká softwarová společnost se sídlem v Ostravě. Na domácím a slovenském trhu implementuje informační systém Infor CloudSuite Industrial (SyteLine), zároveň připravuje jeho lokální jazykovou a legislativní verzi. Kromě toho ITeuro vytváří vlastní softwarová řešení pro výrobní podniky – například Terminálový sběr dat nebo Bezpapírová dílna – a poskytuje výrobním firmám související konzultační služby ke zvýšení efektivity a produktivity.